ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ | ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
 
Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α | Ανακοινώσεις | Προκηρύξεις | Αποτελέσματα | Ομάδες/Σωματεία | Γήπεδα/Γυμναστήρια | Διαιτητές | Σύνδεσμοι | Φωτογραφίες
  Εκτύπωση
Ανακοινώσεις
 
 19/04/2019  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
 

Ο υπεύθυνος προπονητής -Συντονιστής κλιμακίων ΕΣΠΕΔΑ-ΕΣΠΑΑΑ κ.Ντόζης Χρήστος και οι Π.Ο.Π. ΕΣΠΕΔΑ Χατζηδημητρίου ΄Ολγα & Πλήθης Γιάννης, καλούν τις παρακάτω αθλήτριες σε προπόνηση την Μ.Τετάρτη  24/4 και ώρα 15.00-16.30 - στο στάδιο Ειρήνης & Φιλίας αίθουσα 4 ( προσέλευση 15΄ νωρίτερα ):


ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ(ΑΟ ΣΕΙΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ)
ΣΚΟΥΤΕΡΗ ΑΜΑΛΙΑ-ΜΑΡΙΑ(Γ.Σ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ)
ΤΣΑΜΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ (ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ)
ΣΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ)
ΦΡΑΓΚΙΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ)
ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ-ΜΑΡΙΝΑ (ΓΑΣ ΦΑΛΗΡΕΑΣ)
ΤΣΑΓΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΓΑΣ ΦΑΛΗΡΕΑΣ)
ΝΤΟΓΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΑΣΦΠ ΚΡΟΝΟΣ)
ΝΤΟΥΤΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΑΣΦΠ ΚΡΟΝΟΣ)
ΤΑΣΙΓΙΑΝΝΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ)
ΠΟΥΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ)
ΠΑΧΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ)
ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ)
ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ (ΑΕ ΡΕΝΤΗ)
ΠΑΝΟΥ ΑΜΑΝΤΑ (ΑΕ ΡΕΝΤΗ)
ΚΑΣΑΙ ΠΑΜΕΛΑ (ΑΕ ΡΕΝΤΗ)


Αθλήτρια που θα απουσιάσει παρακαλείται να ενημερώσει με mail στην Ένωση.

 
 19/04/2019  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
 

 Ο υπεύθυνος προπονητής -Συντονιστής κλιμακίων ΕΣΠΕΔΑ-ΕΣΠΑΑΑ κ.Ντόζης Χρήστος και οι Π.Ο.Π. ΕΣΠΕΔΑ Χατζηδημητρίου ΄Ολγα & Πλήθης Γιάννης, καλούν τις παρακάτω αθλήτριες σε προπόνησεις την Μ.Τρίτη 23/4 καθώς και την Πέμπτη 2/5 - ώρα 15.00-16.30 - στο στάδιο Ειρήνης & Φιλίας αίθουσα 4 ( προσέλευση 15΄ νωρίτερα ):


ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ)
ΚΙΝΤΟΥ ΠΑΥΛΙΝΑ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ)
ΚΟΥΤΣΙΑ ΔΑΝΑΗ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ)
ΣΑΚΙΖΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΜΑΝΝΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΚΑΡΙΠΙΔΗ ΕΛΕΝΗ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΠΡΕΚΑ ΚΩΝΣΤΑ/ΝΑ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΛΑΦΑΖΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΚΑΝΤΑΡΤΖΗ ΧΑΡΑ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ)
ΔΡΕΜΠΕΛΑ ΟΛΓΑ (ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ)
ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ)
ΜΑΡΑΒΕΛΙΑ ΜΕΛΙΝΑ (ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ)
ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΟ ΚΟΡΟΙΒΟΣ)
ΚΑΡΑΤΖΙΑ ΜΑΡΙΑ (ΑΣΦΠ ΚΡΟΝΟΣ)
ΚΑΣΑΡΙ ΜΙΚΑΕΛΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ)
ΔΡΙΤΣΑ ΜΑΡΙΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ)
ΝΤΡΑΓΚΟΤΙ ΚΛΑΟΥΝΤΙΑ (ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ)

ΓΚΙΟΚΑ ΜΕΛΙΝΑ(ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ)


Αθλήτρια που θα απουσιάσει παρακαλείται να ενημερώσει με mail στην Ένωση.

 
 18/04/2019  ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
 Ζωντανή μετάδοση από το SportsHero

 
 18/04/2019  ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
 Ζωντανή μετάδοση από το SportsHero


 
 17/04/2019  ΟΡΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ
 Σας ενημερώνουμε ότι οι ορισμοί διαιτητών θα αναρτηθούν εκτάκτως αύριο Πέμπτη 18/4/19.
 
 16/04/2020  ΤΕΛΙΚΟΙ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ & ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
 Την Κυριακή 21/4/19 στο γήπεδο ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΜΑΚΗΣ ΛΙΟΥΓΚΑΣ διεξάγονται οι τελικοί κυπέλλου ανδρών & γυναικών της Ένωσής μας ως εξής:
17.45 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ-ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ)
20.00 ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ-ΑΕΓ ΑΙΞΩΝΗ (ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ)
Μετά το τέλος των αγώνων θα ακολουθήσουν οι απονομές

Οι αγώνες θα μεταδοθούν Livestreaming από τον παρακάτω σύνδεσμο:
https://www.youtube.com/watch?v=VkzyvM0U6XY&fbclid=IwAR15PNY1790nDHEa9UCEVj84rUQM3ByfDwPWQ6zERowy4LzCSLFo3UTpNYU
 
 16/04/2019  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΑΓΟΡΙΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
 

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 19 Απριλίου 2019 και από ώρες 17.15 - 18.45 στο γήπεδο του 1ου Λυκείου Ν.Σμύρνης (διεύθυνση : Αδαμαντίου Κοραή 20-Ν.Σμύρνη), θα πραγματοποιηθεί προπόνηση για τους αθλητές που έχουν καταγραφεί σε προηγούμενες προπονήσεις.
Επίσης αν υπάρχουν αθλητές (γεννηθέντες 2005-2006) που δεν έχουν καταφέρει ακόμη να παραστούν για καταγραφή, μπορούν αυτή την Παρασκευή να προσέλθουν από ώρες 17.15-18.45 στο γήπεδο του 1ου Λυκείου Ν.Σμύρνης.

Παρακαλούνται όλοι οι αθλητές να προσέλθουν 15΄ νωρίτερα με αθλητική περιβολή και να έχουν μαζί τους αντίγραφο της κάρτας υγείας αθλητή.

 
 15/04/2019  ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ο ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ
 

                Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το πρωτάθλημα κορασίδων της ΕΣΠΕΔΑ με την τελική φάση που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 13-14/4 στο κλειστό γυμναστήριο Αιγάλεω.Το πρωτάθλημα κατέκτησε για 2η συνεχόμενη αγωνιστική περίοδο η ομάδα του Απολλώνιου.

                Στον τελικό αναμετρήθηκε με την ομάδα του Αιγάλεω και επικράτησε με 3-2 σετ (25-23,25-22,22-25,13-25,15-10) σε ένα συναρπαστικό αγώνα διάρκειας 135 λεπτών.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (ΑΝΤΩΝΙΑΔΗ προπ-ΙΩΑΝΝΟΥ β.προπ) : ΚΟΝΤΟΥΔΗ (αρχηγός), ΑΡΜΑΟΥ, ΠΛΟΥΜΠΗ, ΑΝΔΡΕΟΛΑ, ΔΗΜΑ, ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ/ΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ (Λ), ΚΑΜΠΑ, ΧΑΡΜΑΝΤΑ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ,ΔΡΕΜΠΕΛΑ,ΝΙΘΑΥΡΙΑΝΑΚΗ

ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (ΔΕΝΑΞΑΣ προπ): ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ, ΣΑΡΡΗ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ (αρχηγός), ΓΚΙΟΥΡΔΑ, ΒΕΛΛΙΜΗ, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΛΕΣΙ(Λ), ΑΓΓΕΛΗ(Λ), ΤΣΟΥΡΑΚΗ, ΓΡΑΜΜΕΝΟΥ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΪΔΗ, ΤΖΩΡΤΖΗ

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΜΕΝΕΣΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ-ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

Κατόπιν ψηφοφορίας βραβεύτηκαν οι καλύτερες  αθλήτριες της διοργάνωσης:

Καλύτερη πασαδόρος : ΚΟΝΤΟΥΔΗ ΕΛΕΝΗ ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ

Καλύτερη επιθετικός : ΓΚΙΟΥΡΔΑ ΣΤΕΛΛΑ ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ

Καλύτερη υποδοχέας : ΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΑ ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ

Καλύτερη  μπλοκέρ : ΣΥΡΙΣΤΑΤΙΔΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

MVP : ΓΚΙΟΥΡΔΑ ΣΤΕΛΛΑ ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ

 

Την τρίτη θέση  κατέκτησε η ομάδα ΑΣ Περιστέρι που νίκησε στον μικρό τελικό τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΦΠ με 3-2 σετ (25-18,17-25,14-25,25-23,15-7)

Στο γήπεδο παρευρέθηκαν ο δήμαρχος Αιγάλεω Δημήτρης Μπίρμπας και η αντιδήμαρχος Αιγάλεω Γιάννα Χρυσόγλου όπως επίσης ο γεν.γραμματέας ΕΟΠΕ & ΕΣΠΕΔΑ Νεκτάριος Χαλβατζής, ο αντιπρόεδρος της ΕΣΠΕΔΑ Νίκος Δελαγραμμάτικας, ο ταμίας της ΕΣΠΕΔΑ Μπάμπης Ξοφάκης και  το μέλος του Δ.Σ.της ΕΣΠΕΔΑ Χάρης Ιατρόπουλος. Τους αγώνες παρακολούθησαν πλήθος φιλάθλων αθλητών, προπονητών, παραγόντων και διαιτητών, που με την παρουσία τους έδωσαν έντονο παλμό και δημιούργησαν εορταστική ατμόσφαιρα. Ευχαριστούμε θερμά την ομάδα του Αιγάλεω για την άψογη φιλοξενία της διοργάνωσης.

 
 12/04/2019  ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
 

Με αφορμή την ανακοίνωση διαμαρτυρίας που είδε το φως της δημοσιότητας από τον ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, η ΕΣΠΕΔΑ, οφείλει μιαν απάντηση:
Η ΕΣΠΕΔΑ στα 7 χρόνια αυτής της διοίκησης έχει αποδείξει ποικιλιτρόπως ότι σέβεται και εκτιμά απεριόριστα τις προσπάθειες των σωματείων και ειδικά των αναπτυξιακών τμημάτων τους.
Ειδικότερα και σε ό,τι αφορά τις αιτούμενες αναβολές αγώνων, και πέρα από το γράμμα των προκηρύξεων της ΕΟΠΕ, έχει εφαρμόσει μέσω των δικών της προκηρύξεων και παρέχει αναβολές σε ειδικές περιπτώσεις και μόνο αν αφορά αγώνες εγγενών τμημάτων την ίδια ημέρα. (πχ. γυναίκες με νεάνιδες, νεάνιδες με κορασίδες κλπ). Και αυτή η διαδικασία έχει τηρηθεί πάρα πολλές φορές. Το ίδιο έγινε και με τον αγώνα των παγκορασίδων του Περιστερίου την Κυριακή 14/04, γιατί σεβόμενοι το γεγονός ότι την ίδια ημέρα, μετέχει και στα τελικά του πρωταθλήματος κορασίδων, παρείχαμε αυτή την αναβολή.

Το Περιστέρι, έχει επιλέξει να αγωνίζεται την ίδια χρονιά με τις ίδιες αθλήτριες σε μεγάλο ποσοστό, σε 2 και 3 διαφορετικά πρωταθλήματα (γυναικών, κορασίδων και παγκορασίδων.) Ήταν επόμενο, ότι σε κάποια στιγμή, αυτή η ενέργεια θα είχε το μπλέξιμο που δημιουργείται τώρα.
Το Περιστέρι έχει την ίδια ημέρα αγώνα γυναικών play off ανόδου στη Β΄ Εθνική και τελική φάση κορασίδων. Οι ημερομηνίες ήταν γνωστές εδώ και καιρό. Και αντί το Περιστέρι να βρει λύση στο εσωτερικό του πρόβλημα, εγκαλεί την ΕΣΠΕΔΑ, να του βρει λύση με αναβολή του αγώνα των γυναικών και όταν αυτό δεν έγινε, τότε είδε το φως της δημοσιότητας, αυτή η αχαρακτήριστη επιστολή. Είχαμε όλη την καλή διάθεση να του δοθεί κι αυτή η αναβολή, αλλά προαπαιτούμενο ήταν ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ - καθώς αυτή η αναβολή δεν προβλέπεται από το Γενικό Κανονισμό - η συγκατάθεση και των 4 ομάδων που μετέχουν στα play off, για τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής την επόμενη ημέρα, πράγμα το οποίο δεν έγινε κατορθωτό.

Άλλη ομάδα που την ίδια ημέρα έχει αγώνα παραμονής στη Pre League, με 4 κορασίδες στην αποστολή του, 2 εκ των οποίων είναι βασικές, δε σκέφτηκε ούτε προφορικά να ζητήσει αναβολή ή διαφοροποίηση των ημερών διεξαγωγής των αγώνων.

Ας μας πει κάποιος, αν ποτέ σε οποιαδήποτε άθλημα έχει αναβληθεί αγώνας γυναικών ή αντρών, με το πρόσχημα, ότι την ίδια ημέρα αγωνιζεται το τμήμα παίδων ή κορασίδων του ίδιου συλλόγου.
Τις προκηρύξεις δεν τις διαβάζουν; Κι αν τις διαβάζουν, δε θα πρέπει αυτές να τηρούνται;
Άραγε, αναρωτήθηκαν πόσες φορές τη φετινή περίοδο, η ΕΣΠΕΔΑ έχει παράσχει αναβολές στο ίδιο σωματείο και διεκολύνσεις για παρόμοιους λόγους;

Και γι αυτούς που μιλάνε για ανάπτυξη, άραγε πόσο αναπτυξιακό είναι τα ίδια παιδιά να αγωνίζονται την ίδια εβδομάδα σε 6 αγώνες, με ό,τι αυτό συνεπάγεται;

Σε ό,τι αφορά την εξήγηση προς τα παιδιά της ομάδας, οι ίδιοι θα έπρεπε να απολογηθούν στα ίδια, γιατί έκαναν τόσο λάθος επιλογές και βρέθηκαν σε αυτό το σημείο.

Ακόμα, θα είμαστε ιδιαίτερα ευτυχείς, γιατί κάπου μιλάνε για ώρα απολογισμού, αν στην επόμενη Γ.Σ. της ΕΣΠΕΔΑ, το Περιστέρι έχει παρουσία για πρώτη φορά στην ιστορία του, γιατί μέχρι τώρα έχει λάμψει με την απουσία του, απ΄ όλες τις διαδικασίες μας. Γιατί αν ήταν παρών, έστω και σε μία, θα είχε αντιληφθεί και κατανοήσει πλήρως το σκεπτικό μας και την καθαρότητα των αποφάσεων μας. Και αν υπάρχουν φιλοδοξίες άσκησης διοίκησης, θα πρέπει πρώτα να μάθουν να συμμετέχουν σε συλλογικές διαδικασίες, να αποκτήσουν την απαραίτητη εμπειρία και μετά ίσως... Γιατί μέχρι τώρα από διοίκηση, απλά δεν ξέρουν και δε μπορούν.
Αν είχαν έστω τυπική παρουσία, θα ήξεραν ότι στις προηγούμενες εκλογές το σημερινό δ.σ., ψηφίστηκε από πολύ μεγάλη πλειοψηφία των σωματείων, η οποία και εκχώρησε την εκπροσώπηση και άσκηση διοίκησης σε εμάς.

Όμως, αυτή η ανακοίνωση ήταν μετά από την προεόρτια ειρωνική ανακοίνωση του ίδιου συλλόγου, για την ανάθεση της τελικής φάσης κορασίδων στο Αιγάλεω. Ποιό; Το Περιστέρι που διεκδίκησε κι αυτό την ίδια τελική φάση και στο οποίο Περιστέρι, έχουν ανατεθεί και διοργανωθεί στα 7 αυτά χρόνια, οι εξής διοργανώσεις:
2013-14: Ημιτελικά παγκορασίδων Α΄.
2015-16: Τελικά παγκορασίδων Α΄.
2016-17: Τελικά παγκορασίδων Β΄
2017-18: Τελικά παγκορασίδων Α΄.
2017-18: Τελικά κορασίδων Α΄.
Βλέπουμε λοιπόν, ότι από τις 10 φορές που πήγε σε τελικές φάσεις, πήρε 5 διοργανώσεις. Όχι άσχημα, ε;

Όταν όλοι ξέρουν, ότι η ΕΣΠΕΔΑ αναθέτει διοργανώσεις κοιτώντας μόνο το παρελθόν (διοργανωτές) του ίδιου πρωταθλήματος.
Άλλωστε, δεν έχουν περάσει πολλές ημέρες, από τότε που το ίδιο σωματείο ζήτησε ''προστασία'' από την ΕΣΠΕΔΑ, για αγώνα κορασίδων φοβούμενοι τυχόν έκτροπα και η ΕΣΠΕΔΑ, άμεσα αντιμετώπισε το γεγονός με υποδειγματικό τρόπο, δεχόμενοι τις ευχαριστίες του. Γιατί θα πρέπει μόλις δούμε μιαν απόφαση που δεν είναι σύμφωνη με τις επιθυμίες μας - μετά από σειρά αποφάσεων, που μας ήταν ευνοϊκές - να βγάζουμε εμπρηστικές ανακοινώσεις; 
Και επειδή ''το επιχειρείν και συνεταιρίζεσθαι'', έχει και τα ρίσκα του, καλούμε το σύλλογο του Περιστεριού, να βρει λύση πρώτα στα του οίκου του και μετά να εκδίδει άδικες και επιθετικές ανακοινώσεις.

Είναι πολύ όμορφο να ζεις για το βόλει, όχι να ζεις από το βόλει.

 
 12/04/2019  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
 

Ο υπεύθυνος προπονητής -Συντονιστής κλιμακίων ΕΣΠΕΔΑ-ΕΣΠΑΑΑ κ.Ντόζης Χρήστος και οι Π.Ο.Π. ΕΣΠΕΔΑ Χατζηδημητρίου ΄Ολγα & Πλήθης Γιάννης, καλούν τις παρακάτω αθλήτριες σε προπόνηση την Πέμπτη 18/4 και ώρα 15.00-16.30 - στο στάδιο Ειρήνης & Φιλίας αίθουσα 4 ( προσέλευση 15΄ νωρίτερα ):
ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ(ΑΟ ΣΕΙΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ)
ΣΚΟΥΤΕΡΗ ΑΜΑΛΙΑ-ΜΑΡΙΑ(Γ.Σ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ)
ΤΣΑΜΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ (ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ)
ΣΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ)
ΦΡΑΓΚΙΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ)
ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ-ΜΑΡΙΝΑ (ΓΑΣ ΦΑΛΗΡΕΑΣ)
ΤΣΑΓΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΓΑΣ ΦΑΛΗΡΕΑΣ)
ΝΤΟΓΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΑΣΦΠ ΚΡΟΝΟΣ)
ΝΤΟΥΤΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΑΣΦΠ ΚΡΟΝΟΣ)
ΤΑΣΙΓΙΑΝΝΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ)
ΠΟΥΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ)
ΠΑΧΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ)
ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ)
ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ (ΑΕ ΡΕΝΤΗ)
ΠΑΝΟΥ ΑΜΑΝΤΑ (ΑΕ ΡΕΝΤΗ)
ΚΑΣΑΙ ΠΑΜΕΛΑ (ΑΕ ΡΕΝΤΗ)

 
 12/04/2019  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
 


Ο υπεύθυνος προπονητής -Συντονιστής κλιμακίων ΕΣΠΕΔΑ-ΕΣΠΑΑΑ κ.Ντόζης Χρήστος και οι Π.Ο.Π. ΕΣΠΕΔΑ Χατζηδημητρίου ΄Ολγα & Πλήθης Γιάννης, καλούν τις παρακάτω αθλήτριες σε προπόνηση την Τρίτη 16/4 και ώρα 15.00-16.30 - στο στάδιο Ειρήνης & Φιλίας αίθουσα 4 ( προσέλευση 15΄ νωρίτερα ):

ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ)
ΚΙΝΤΟΥ ΠΑΥΛΙΝΑ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ)
ΚΟΥΤΣΙΑ ΔΑΝΑΗ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ)
ΣΑΚΙΖΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΜΑΝΝΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΚΑΡΙΠΙΔΗ ΕΛΕΝΗ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΠΡΕΚΑ ΚΩΝΣΤΑ/ΝΑ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΛΑΦΑΖΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΚΑΝΤΑΡΤΖΗ ΧΑΡΑ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ)
ΔΡΕΜΠΕΛΑ ΟΛΓΑ (ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ)
ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ)
ΜΑΡΑΒΕΛΙΑ ΜΕΛΙΝΑ (ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ)
ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΟ ΚΟΡΟΙΒΟΣ)
ΚΑΡΑΤΖΙΑ ΜΑΡΙΑ (ΑΣΦΠ ΚΡΟΝΟΣ)
ΚΑΣΑΡΙ ΜΙΚΑΕΛΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ)
ΔΡΙΤΣΑ ΜΑΡΙΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ)
ΝΤΡΑΓΚΟΤΙ ΚΛΑΟΥΝΤΙΑ (ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ)

 
 11/04/2019   ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
 

Το Σαββατοκύριακο 13-14/4 διεξάγεται στο κλειστό γυμναστήριο Αιγάλεω η τελική φάση κορασίδων της Ένωσής μας και το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:
ΣΑΒΒΑΤΟ 13/4 13.00 ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ-ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
15.00 ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΚΥΡΙΑΚΗ 14/4 13.30 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
15.30 ΤΕΛΙΚΟΣ
Μετά το τέλος του τελικού, θα ακολουθήσουν απονομές

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1992-93 : 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΓΝΟΝ Αρης 3. ΓΣ Ηλιούπολης
1993-94 : 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΓΣ Πανιώνιος 3. Παντζιτζιφιακός ΑΟ
1994-95 : 1.ΓΣ Πανιώνιος 2.ΑΟ Φιλία Ηλιούπολης 3. ΑΠΣΑΒ Φιλία
1995-96 : 1.ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΓΝΟΝ Αρης 3. ΓΣ Ηλιούπολης
1996-97 : 1.ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΓΝΟΝ Αρης 3. ΑΟ Προοδευτική
1997-98: 1. ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΟΦΑ Απολλώνιος 3. ΑΓΟΓ Ευρυάλη
1998-99: 1. ΟΦΑ Απολλώνιος 2.ΓΣ Πετρούπολης 3. ΓΝΟΝ Αρης
1999-00: 1. ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΟΦΑ Απολλώνιος 3. ΓΝΟΝ Αρης
2000-01: 1.ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΑΟΝΣ Μίλων 3. Ολυμπιακός ΣΦΠ
2001-02: 1.ΓΝΟΝ Αρης 2. ΑΠΣΑΒ Φιλία 3. ΑΟΝΣ Μίλων
2002-03: 1.ΑΕ Νίκαια 2. ΓΣ Πετρούπολης 3. ΑΟ Τράχωνες
2003-04: 1.ΓΣ Πετρούπολης 2. ΑΟ Προοδευτική 3.ΑΟ Τράχωνες
2004-05: 1.ΑΟ Αιγάλεω 2. ΓΣ Πετρούπολης 3. ΑΟ Προοδευτική
2005-06: 1.ΑΟ Τράχωνες 2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3. ΑΟ Αιγάλεω
2006-07: 1.ΑΟ Τράχωνες 2. ΑΟ Αιγάλεω 3. Ολυμπιακός ΣΦΠ
2007-08: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΑΓΟΓ Ευρυάλη 3. ΑΟ Τράχωνες
2008-09: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΑΟ Τράχωνες 3. ΑΟ Γ. Ζώη
2009-10: 1.ΑΓΣ Αρτεμις 2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3. ΑΟ Ενωση Ιλίου
2010-11: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΑΟ Ενωση Ιλίου 3. ΑΟΝΣ Μίλων
2011-12: 1.ΑΟ Ενωση Ιλίου 2. ΓΣ Ηλιούπολης 3. ΓΣ Πανιώνιος
2012-13: 1.ΑΟ Αιγάλεω 2. ΑΟΝ Αργυρούπολης 3.ΓΣ Πανιώνιος
2013-14: 1.ΑΟ Αιγάλεω 2. ΓΣ Ηλιούπολης 3.ΓΣ Πανιώνιος
2014-15: 1.ΑΟ Αιγάλεω 2. ΑΟΝ Αργυρούπολη, 3. Ολυμπιακός ΣΦΠ
2015-16: 1.Ολυμπιακός ΣΠΦ 2.ΑΟ Αιγάλεω 3.ΑΠΣ Αλίμου
2016-17: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΔΑΣ Δραπετσώνα 3.ΑΣ Περιστέρι
2017-18: 1.ΟΦΑ Απολλώνιος 2.ΑΣ Περιστέρι 3.ΓΣ Ηλιούπολης

 
 09/04/2019  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΑΓΟΡΙΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
 

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 12 Απριλίου 2019 και από ώρες 17.15 - 18.45 στο γήπεδο του 1ου Λυκείου Ν.Σμύρνης (διεύθυνση : Αδαμαντίου Κοραή 20-Ν.Σμύρνη), θα πραγματοποιηθεί προπόνηση για τους αθλητές που έχουν καταγραφεί σε προηγούμενες προπονήσεις.
Επίσης αν υπάρχουν αθλητές (γεννηθέντες 2005-2006) που δεν έχουν καταφέρει ακόμη να παραστούν για καταγραφή, μπορούν αυτή την Παρασκευή να προσέλθουν από ώρες 17.15-18.45 στο γήπεδο του 1ου Λυκείου Ν.Σμύρνης.

Παρακαλούνται όλοι οι αθλητές να προσέλθουν 15΄ νωρίτερα με αθλητική περιβολή και να έχουν μαζί τους αντίγραφο της κάρτας υγείας αθλητή.

 

 
 09/04/2019  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
 


Ο υπεύθυνος προπονητής -Συντονιστής κλιμακίων ΕΣΠΕΔΑ-ΕΣΠΑΑΑ κ.Ντόζης Χρήστος και οι Π.Ο.Π. ΕΣΠΕΔΑ Χατζηδημητρίου ΄Ολγα & Πλήθης Γιάννης, καλούν τις παρακάτω αθλήτριες σε προπόνηση την Πέμπτη 11/4 και ώρα 15.00-16.30 - στο στάδιο Ειρήνης & Φιλίας αίθουσα 4 ( προσέλευση 15΄ νωρίτερα ):

ΚΑΡΙΠΙΔΗ ΕΛΕΝΗ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΜΑΡΑΒΕΛΙΑ ΜΕΛΙΝΑ (ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ)
ΚΟΥΤΣΙΑ ΔΑΝΑΗ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ)
ΔΡΙΤΣΑ. ΜΑΡΙΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ)
ΝΤΡΑΓΚΟΤΙ ΚΛΑΟΥΝΤΙΑ (ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ)
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΑΟ ΣΕΙΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ)
ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗ ΑΡΤΕΜΙΣ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ)
ΣΕΓΡΕΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (Γ.Σ.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ)
ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ)
ΠΑΧΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ)
ΧΑΝΕΛΛΙ ΡΟΕΛΑ (ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ (ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ)
ΜΑΡΚΟΝΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ-ΒΑΡΒΑΡΑ (ΑΠΣ ΑΜΙΛΛΑ)
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ ΕΛΕΝΗ (ΑΠΣ ΑΜΙΛΛΑ)
ΛΑΤΑΝΗ ΝΕΛΛΗ (ΑΠΣ ΑΜΙΛΛΑ)

Θα ακολουθήσει νεώτερη ενημέρωση προπόνησης για τις υπόλοιπες αθλήτριες

 
 08/04/2019  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
 

Ο υπεύθυνος προπονητής -Συντονιστής κλιμακίων ΕΣΠΕΔΑ-ΕΣΠΑΑΑ κ.Ντόζης Χρήστος και οι Π.Ο.Π. ΕΣΠΕΔΑ Χατζηδημητρίου ΄Ολγα & Πλήθης Γιάννης, καλούν τις παρακάτω αθλήτριες σε προπόνηση την Τρίτη 9/4 και ώρα 15.00-16.30 - στο στάδιο Ειρήνης & Φιλίας αίθουσα 4 ( προσέλευση 15΄ νωρίτερα ):
ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΟ ΚΟΡΟΙΒΟΣ), ΝΤΟΓΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΝΤΟΥΤΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΚΑΡΑΤΖΙΑ ΜΑΡΙΑ (ΑΣΦΠ ΚΡΟΝΟΣ), ΣΚΟΥΤΕΡΗ ΑΜΑΛΙΑ-ΜΑΡΙΑ(ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ), ΦΡΑΓΚΙΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ - ΣΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ(ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ), ΤΣΑΜΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ(ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), ΤΑΣΙΓΙΑΝΝΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ),  ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ-ΠΑΝΟΥ ΑΜΑΝΤΑ-ΚΑΣΑΪ ΠΑΜΕΛΑ (ΑΕ ΡΕΝΤΗ), ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ-ΜΑΡΙΑ - ΤΣΑΓΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΓΑΣ ΦΑΛΗΡΕΑΣ), ΣΑΡΑΚΗΝΟΥ ΕΛΕΝΗ-ΣΟΦΙΑ - ΣΤΑΜΟΥΛΗ ΕΛΕΝΗ(ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΠΟΥΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ), ΛΑΦΑΖΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ-ΠΡΕΚΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)

Αθλητρια που θα απουσιάσει παρακαλείται να ενημερώσει με mail στην Ένωση

 

Θα ακολουθήσει νεώτερη ενημέρωση προπόνησης για τις υπόλοιπες αθλήτριες

 
 08/04/2019  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ
 

Ο υπεύθυνος προπονητής -Συντονιστής κλιμακίων ΕΣΠΕΔΑ-ΕΣΠΑΑΑ κ.Ντόζης Χρήστος και οι Π.Ο.Π. ΕΣΠΕΔΑ Χατζηδημητρίου ΄Ολγα & Πλήθης Γιάννης, καλούν τις παρακάτω αθλήτριες σε προπόνηση την Τρίτη 9/4 και ώρα 15.15-17.00 - στο κλειστό γυμναστήριο Αλίμου ( προσέλευση 15΄ νωρίτερα ):

ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ)
ΚΙΝΤΟΥ ΠΑΥΛΙΝΑ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ)
ΜΑΝΝΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΣΑΚΙΖΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΚΑΣΑΡΙ ΜΙΚΑΕΛΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ)
ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ(ΓΣ.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ)
ΚΑΝΤΑΡΤΖΗ ΧΑΡΑ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ)
ΓΚΙΟΚΑ ΜΕΛΙΝΑ (ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ)
ΔΡΕΜΠΕΛΑ ΟΛΓΑ (ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ)

 

 
 04/04/2019  ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ (γκρουπ Αθήνας)
 

Ο Ομοσπονδιακός προπονητής κ. Γιώργος Μπακοδήμος και οι συνεργάτες του κ. Παναγιώτης Γεωργούντζος και κ. Παναγιώτης Τσότρας καλούν τους παρακάτω αθλητές σε συγκεντρωτικές προπονήσεις την Δευτέρα 08/04/2019 και την Τετάρτη 10/04/2019 στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας αίθουσα 4 στις 14.45 (διάρκεια προπόνησης 15.00 - 17.00μ.μ).

Σέργιο Στρίκκα (Α.Ε.Κ Αθηνών)

Δημήτριο Θεοδόση (Α.Ε.Κ Αθηνών)

Νικόλαο Καβαρινό (Α.Ε.Κ Αθηνών)

Βασίλειο Σερεμέτη (Παναθηναϊκός Α.Ο)

Μάριο Σαπουτζή (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π)

Σπύρο Μπακοδήμο (ΓΣ Ηλιούπολις)

Γιώργο Μαρσέλλο (ΑΟ Νέοι Βύρωνος)

Ελευθέριο Φωλιά (ΑΣ Πανερυθραϊκός)

Παναγιώτη Σουσούνη (ΑΣ Πανερυθραϊκός)

Άγγελο Μάρκου (ΓΣ Απόλλων)

Ιωάννη Παπαδάκη (ΑΟΝΣ Μίλων)

Αθλητής που θα απουσιάσει λόγω αγωνιστικής δραστηριότητας να ενημερώσει το τμήμα Εθνικών ομάδων και Ομοσπονδιακό προπονητή. 

 
 03/04/2019  ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΕΣ ΑΓΩΝΩΝ Ε.Ο.ΠΕ.
 

Σας γνωρίζουμε ότι οι γραμματείες  που ορίστηκαν από την ΕΔ/ΕΣΠΕΔΑ σε αγώνες ΕΟΠΕ  είναι οι παρακάτω:

 

 

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

Α ΟΜΙΛΟΣ 1ος Υποόμιλος 1-4

ΣΑΒΒΑΤΟ 6/4 ΑΡ.ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ  19.00

ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ-ΑΣ ΚΕΡΚΗΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ : ΔΕΚΑΒΑΛΛΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

 
 03/04/2019  ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΦΑΣΗΣ
 Σας ενημερώνουμε ότι η κλήρωση Παγκορασίδων Α΄ για τις ομάδες που προκρίνονται στη Β φάση θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 8/4/19 και ώρα 16.45 στην αίθουσα δημοτικού συμβουλίου του πρώην δημαρχείου Δραπετσώνας (διεύθυνση : Αγων.Πολυτεχνείου και Καραϊσκάκη -Δραπετσώνα), ενώ αμέσως μετά θα ακολουθήσει η κλήρωση των παγκορασίδων Α που δεν προκρίνονται στη Β φάση.
Η έναρξη των αγώνων είναι άμεση : 13-14/4/19
 
 02/04/2019  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
 

Ο υπεύθυνος προπονητής -Συντονιστής κλιμακίων ΕΣΠΕΔΑ-ΕΣΠΑΑΑ κ.Ντόζης Χρήστος και οι Π.Ο.Π. ΕΣΠΕΔΑ Χατζηδημητρίου ΄Ολγα & Πλήθης Γιάννης, καλούν τις παρακάτω αθλήτριες σε προπόνηση την Πέμπτη 4/4 και ώρα 15.00-16.30 - στο στάδιο Ειρήνης & Φιλίας αίθουσα 4 ( προσέλευση 15΄ νωρίτερα ):
ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΟ ΚΟΡΟΙΒΟΣ), ΝΤΟΓΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΝΤΟΥΤΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΚΑΡΑΤΖΙΑ ΜΑΡΙΑ (ΑΣΦΠ ΚΡΟΝΟΣ), ΣΚΟΥΤΕΡΗ ΑΜΑΛΙΑ-ΜΑΡΙΑ(ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ), ΦΡΑΓΚΙΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ), ΝΤΡΑΓΚΟΤΙ ΚΛΑΟΥΝΤΙΑ(ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), ΤΑΣΙΓΙΑΝΝΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ),  ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ-ΠΑΝΟΥ ΑΜΑΝΤΑ-ΚΑΣΑΪ ΠΑΜΕΛΑ (ΑΕ ΡΕΝΤΗ), ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ-ΚΙΝΤΟΥ ΠΑΥΛΙΝΑ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ), ΜΑΝΝΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ-ΣΑΚΙΖΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ), ΚΑΣΑΡΙ ΜΙΚΑΕΛΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ)- ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ), ΚΑΝΤΑΡΤΖΗ ΧΑΡΑ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΔΡΕΜΠΕΛΑ ΟΛΓΑ (ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ), ΜΑΡΑΒΕΛΙΑ ΜΕΛΙΝΑ (ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ), ΣΑΡΑΚΗΝΟΥ ΕΛΕΝΗ-ΣΟΦΙΑ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ)

Θα ακολουθήσει νεώτερη ενημέρωση προπόνησης για τις υπόλοιπες αθλήτριες
 
 02/04/2019  ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΠΑΙΔΩΝ (γκρουπ Αθήνας)
 

Ο Ομοσπονδιακός προπονητής κ. Στέφανος Νανάς και ο Ομοσπονδιακός προπονητής Παναγιώτης Λακασάς καλούν τους παρακάτω αθλητές σε φιλικό παιχνίδι του Κλιμακίου Παίδων με το Κλιμάκιο Παμπαίδων την Τετάρτη, 03/04/2019 στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας αίθουσα 4 στις 14.45 (διάρκεια φιλικού 15.00 - 17.00).

Απόστολος Στράτος (Ολυμπιακός ΣΦΠ)

Δημήτρης Ζωγραφάκης (Ολυμπιακός ΣΦΠ)

Ιάκωβος Καφούρος (ΑΟΝΣ Μίλων)

Γιάννης Κοσμάς (ΑΕΚ Αθηνών)

Νικόλαος Ηλιακόπουλος (ΑΕΚ Αθηνών)

Βασίλης Τάτσης (Παναθηναϊκός ΑΟ)

Παναγιώτης Φιλιππακόπουλος (Παναθηναϊκός ΑΟ)

Λάζαρος Σαχινίδης (ΑΕ Αρμενίων)

Σταύρος Στόγιας (ΑΣ Πανερυθραϊκός)

Αντώνης Σταφυλοπάτης (ΑΣ Πανερυθραϊκός)

Τριαντάφυλλος Ρεστέμης (ΑΣ Πανερυθραϊκός)

Σωκράτης Ζαρωτιάδης (ΑΣ Πανερυθραϊκός)

Χρήστος Βακούλης (ΓΣ Ηλιούπολης)

Αθλητής που θα απουσιάσει λόγω αγωνιστικής δραστηριότητας να ενημερώσει τμήμα Εθνικών Ομάδων και τον Ομοσπονδιακό Προπονητή. 

 
 02/04/2019  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΑΓΟΡΙΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
 

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 5 Απριλίου 2019 και από ώρες 17.15 - 18.45 στο γήπεδο του 1ου Λυκείου Ν.Σμύρνης (διεύθυνση : Αδαμαντίου Κοραή 20-Ν.Σμύρνη), θα πραγματοποιηθεί προπόνηση για τους αθλητές που έχουν καταγραφεί σε προηγούμενες προπονήσεις.
Επίσης αν υπάρχουν αθλητές (γεννηθέντες 2005-2006) που δεν έχουν καταφέρει ακόμη να παραστούν για καταγραφή, μπορούν αυτή την Παρασκευή να προσέλθουν από ώρες 17.15-18.45 στο γήπεδο του 1ου Λυκείου Ν.Σμύρνης.

Παρακαλούνται όλοι οι αθλητές να προσέλθουν 15΄ νωρίτερα με αθλητική περιβολή και να έχουν μαζί τους αντίγραφο της κάρτας υγείας αθλητή.

 

 
 02/04/2019  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΑΓΟΡΙΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ
 

Ο υπεύθυνος προπονητής -Συντονιστής κλιμακίων ΕΣΠΕΔΑ-ΕΣΠΑΑΑ κ.Ντόζης Χρήστος , οι

Περιφερειακοί Ομοσπονδιακοί Προπονητές ΕΣΠΕΔΑ Γεωργούντζος Παναγιώτης και Φράγκος

Κοσμάς και ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής ΕΣΠΑΑΑ Τσότρας Παναγιώτης,

καλούν τους παρακάτω αθλητές σε προπόνηση την Παρασκευή 5/4/2019 και από ώρες 15.00-

17.00 στην αίθουσα 4 του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας ( προσέλευση 15΄ νωρίτερα ). Αθλητής

που θα απουσιάσει λόγω αγωνιστικής δραστηριότητας να ενημερώσει τους Περιφερειακούς

Ομοσπονδιακούς Προπονητές.

Η προπόνηση θα πραγματοποιηθεί υπό τις οδηγίες του Ομοσπονδιακού προπονητή κ.

Μπακοδήμου Γιώργου.

1 ΘΕΟΔΩΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΑΕΚ

2 ΚΟΥΒΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α.Ο. ΠΑΛΛΗΝΗ

3 ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Γ.Σ. ΚΕΡΑΤΕΑΣ

4 ΜΠΑΟΣ ΠΕΤΡΟΣ Α.Σ. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ

5 ΚΑΛΙΜΑΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Α.Σ. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ

6 ΤΡΑΓΑΚΗΣ - ΦΡΙΖΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΟΠΕΧ

7 ΑΔΡΑΚΤΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΣΦΑ Μελισσίων "Ο Φοίβος"

8 ΒΑΚΟΥΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

9 ΤΣΑΝΤΙΛΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

10 ΣΤΡΑΤΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ ΟΣΦΠ

11 ΒΕΖΥΡΗΣ ΜΕΡΚΟΥΡΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

12 ΜΑΡΟΥΣΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

 
 01/04/2019  ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΠΕΔΑ 2018-19 Ο ΜΙΛΩΝΑΣ
 

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το πρωτάθλημα παίδων της ΕΣΠΕΔΑ με την τελική φάση που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 30-31/3 στο κλειστό γυμναστήριο Ρέντη Μ.Μερκούρη. Το πρωτάθλημα κατέκτησε για 2η συνεχόμενη αγωνιστική περίοδο ο Μίλωνας.
Στον τελικό αναμετρήθηκε με την ομάδα του Ολυμπιακού και επικράτησε με 3-0 σετ (25-17,25-20,25-16)
Οι συνθέσεις των ομάδων:
ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ (ΓΕΩΡΓΟΥΝΤΖΟΣ ΠΑΝ.προπ) : ΚΑΦΟΥΡΟΣ,ΚΩΦΙΤΗΣ, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Ν, ΧΑΚΑΣ (αρχηγός), ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ/ΣΕΜΙΤΕΚΟΛΟΣ (λ), ΦΕΛΕΚΗΣ(Λ), ΚΑΡΑΜΠΑΓΙΑΣ, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Μ., ΒΕΛΗΣ, ΒΕΡΓΑΔΗΣ, ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (ΒΟΥΡΔΕΡΗΣ ΑΝΤ.προπ-ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΣΠ. β.προπ.) : ΣΑΠΟΥΤΖΗΣ, ΣΓΟΥΡΟΣ, ΜΑΡΤΟΣ, ΣΤΡΑΤΟΣ ΑΠ.(αρχηγός), ΜΠΑΡΑΜΠΑΤΗΣ, ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ/ΚΟΥΤΡΟΥΛΗΣ, ΧΑΤΖΗΚΛΗΜΑΝΟΓΛΟΥ, ΣΤΡΑΤΟΣ ΑΘ., ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : Μεταξά Γεωργία-Αντωνόπουλος Κώστας-Μαυρολαμπάδου Βασιλική
Κατόπιν ψηφοφορίας βραβεύτηκαν οι καλύτεροι αθλητές της διοργάνωσης:
Καλύτερος πασαδόρος : ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Ν ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
Καλύτερος επιθετικός : ΧΑΚΑΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
Καλύτερος υποδοχέας : ΣΤΡΑΤΟΣ ΑΠ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
Καλύτερος μπλοκέρ : ΣΑΧΙΝΙΔΗΣ ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ
MVP : ΧΑΚΑΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

Την τρίτη θέση κατέκτησε η ομάδα της Αρμενικής που νίκησε τον ΓΣ Ηλιούπολης με 3-1 σετ (25-23,25-17,19-25,25-20)
Στο γήπεδο παρευρέθηκαν ο γεν.γραμματέας ΕΟΠΕ & ΕΣΠΕΔΑ Νεκτάριος Χαλβατζής, ο ταμίας της ΕΟΠΕ Τάκης Καβαλλιεράκης, το μέλος του Δ.Σ./ΕΟΠΕ Καζάκου Ελένη, το μέλος του Δ.Σ.της ΕΣΠΕΔΑ Χάρης Ιατρόπουλος, η αναπληρωτής ταμίας ΣΥΔΠΕ ΔΑΠ Κορδετζάκη Μαρία όπως επίσης ο συντονιστής κλιμακίου Αττικής Ντόζης Χρήστος και οι προπονητές εθνικών ομάδων Λακασσάς Παναγιώτης και Μπακοδήμος Γιώργος . Τους αγώνες παρακολούθησαν πλήθος φιλάθλων αθλητών, προπονητών, παραγόντων και διαιτητών, που με την παρουσία τους έδωσαν έντονο παλμό και δημιούργησαν εορταστική ατμόσφαιρα. Ευχαριστούμε θερμά την ομάδα του Ολυμπιακού για την άψογη φιλοξενία της διοργάνωσης.

 
 29/03/2019  ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (γκρουπ Νοτίου Ελλάδας)-ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ
 


Ο Ομοσπονδιακός προπονητής κ. Κώστας Γκούντας καλεί  τις παρακάτω αθλήτριες σε συγκεντρωτική προπόνηση την Τρίτη, 2/04/2019 στο κλειστό γυμναστήριο Αλίμου στις 14.45 (διάρκεια προπόνησης 15.00 - 17.00).

Βάλια Ευαγγελίου (ΑΟ Μαρκοπούλου)

Μαριάννα Ανυφαντή (ΑΟ Μαρκοπούλου)

Ιωάννα Σπανάκη (ΑΠΣ Αλίμου)

Αναστασία Φιλιππίδη (ΑΠΣ Αλίμου)

Αντωνία Κοντούδη (ΓΣ Ηλιούπολις)

Αντιγόνη Λινοξυλάκη (ΑΣ Παπάγου)

Ελένη Ανδρέου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π)

Ερμιόνη Γκέγκοβιτς (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π)

Θεοδώρα Φουμάκη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π)

Αγγελική Συριστατίδη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π)

Αργυρώ Δημητρακάκου (ΑΕ Αίολος Ταύρου 2006)

Αικατερίνη Σουφλέρη (ΑΟΝ Αργυρουπόλεως)

Χρυσούλα Καρβούνη (Α.Σ Περιστερίου)

Σπυριδούλα Κομίνη (ΣΦΑΜ Φοίβος)

Έλενα Αθανασιάδου (ΣΦΑΜ Φοίβος)

 

 

Αθλήτρια  που θα απουσιάσει λόγω αγωνιστικής δραστηριότητας να ενημερώσει το τμήμα Εθνικών ομάδων και Ομοσπονδιακό προπονητή.

 

 
 29/03/2019  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
 Ο υπεύθυνος προπονητής -Συντονιστής κλιμακίων ΕΣΠΕΔΑ-ΕΣΠΑΑΑ κ.Ντόζης Χρήστος και οι Π.Ο.Π. ΕΣΠΕΔΑ Χατζηδημητρίου ΄Ολγα & Πλήθης Γιάννης, καλούν τις παρακάτω αθλήτριες σε προπόνηση την Τρίτη 2/4 και ώρα 15.00-16.30 - στο στάδιο Ειρήνης & Φιλίας αίθουσα 4 ( προσέλευση 15΄ νωρίτερα ):
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ, ΚΙΝΤΟΥ ΠΑΥΛΙΝΑ, ΚΟΥΤΣΙΑ ΔΑΝΑΗ,(ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ), ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ(ΑΟ ΣΕΙΡΙΟΣ), ΛΑΦΑΖΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ, ΠΡΕΚΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, ΚΑΡΥΠΙΔΗ ΕΛΕΝΗ ΜΑΝΝΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ,ΣΑΚΙΖΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ(ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ), ΜΑΡΑΒΕΛΙΑ ΜΕΛΙΝΑ(ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ), ΔΡΙΤΣΑ ΜΑΡΙΑ, ΦΡΑΓΚΙΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ, ΣΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΚΑΣΑΡΙ ΜΙΚΑΕΛΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ),ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ(ΜΑΟ ΚΟΡΟΙΒΟΣ), ΠΑΝΟΥ ΑΜΑΝΤΑ, , ΤΣΑΜΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ, ΝΤΡΑΓΚΟΤΙ ΚΛΑΟΥΝΤΙΑ (ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ-ΜΑΡΙΝΑ, ΤΣΑΓΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΓΑΣ ΦΑΛΗΡΕΑΣ), ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ), ΚΑΝΤΑΡΤΖΗ ΧΑΡΑ(ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΔΡΕΜΠΕΛΑ ΟΛΓΑ (ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ)
Θα ακολουθήσει νεώτερη ενημέρωση προπόνησης για τις υπόλοιπες αθλήτριες
 
 28/03/2019  ΟΡΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
  Σας πληροφορούμε ότι αναρτήθηκαν οι ορισμοί των αγώνων για τις καθημερινές από 1/4 ως και 5/4. 
Για την Πέμπτη 4/4 θα αναρτηθούν έως τη Δευτέρα 1/4 ορισμοί play offs Τοπικής κατηγορίας Γυναικών όπου θα χρησιμοποιηθούν οι διαιτητές : ΚΑΝΤΛΗ-ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ-ΚΑΤΣΙΑΡΑΣ Κ-ΜΕΝΕΣΛΗΣ-ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ-ΚΑΠΟΥΡΑΝΗ.
 
 28/03/2019  ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (γκρουπ Νοτίου Ελλάδας)
 


Ο Ομοσπονδιακός προπονητής κ. Κώστας Γκούντας καλεί  τις παρακάτω αθλήτριες σε συγκεντρωτική προπόνηση την Τρίτη, 02/04/2019 στο κλειστό γυμναστήριο ΣΕΦ (Αίθουσα 4) στις 14.45 (διάρκεια προπόνησης 15.00 - 17.00).

Βάλια Ευαγγελίου (ΑΟ Μαρκοπούλου)

Μαριάννα Ανυφαντή (ΑΟ Μαρκοπούλου)

Ιωάννα Σπανάκη (ΑΠΣ Αλίμου)

Αναστασία Φιλιππίδη (ΑΠΣ Αλίμου)

Αντωνία Κοντούδη (ΓΣ Ηλιούπολις)

Αντιγόνη Λινοξυλάκη (ΑΣ Παπάγου)

Ελένη Ανδρέου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π)

Ερμιόνη Γκέγκοβιτς (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π)

Θεοδώρα Φουμάκη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π)

Αγγελική Συριστατίδη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π)

Αργυρώ Δημητρακάκου (ΑΕ Αίολος Ταύρου 2006)

Αικατερίνη Σουφλέρη (ΑΟΝ Αργυρουπόλεως)

Χρυσούλα Καρβούνη (Α.Σ Περιστερίου)

Σπυριδούλα Κομίνη (ΣΦΑΜ Φοίβος)

Έλενα Αθανασιάδου (ΣΦΑΜ Φοίβος)

Αθλήτρια  που θα απουσιάσει λόγω αγωνιστικής δραστηριότητας να ενημερώσει το τμήμα Εθνικών ομάδων και Ομοσπονδιακό προπονητή.

 

 
 28/03/2019  ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΠΕΔΑ 2018-2019
 

Το Σαββατοκύριακο 30-31/3 στο κλειστό γυμναστήριο Ρέντη Μ.Μερκούρη διεξάγεται η τελική φάση παίδων της Ένωσής μας και το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:
30/3 14.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ
16.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
31/3 12.00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
31/3 14.00 ΤΕΛΙΚΟΣ
Μετά το τέλος του τελικού θα ακολουθήσουν οι απονομές

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΠΑΙΔΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
1992-1993: 1.ΓΣ Πετρούπολη 2. ΑΟ Φιλία Ηλιούπολης 3.ΑΓΣ Ν. Περάμου
1993-1994: 1.ΑΟ Φιλία Ηλιούπολης 2.Ολυμπιακός ΣΦΠ,3.ΓΣ Πετρούπολη
1994-1995: 1.ΓΝΟΝ Αρης,2.ΓΣ Πετρούπολη,3.Ολυμπιακός ΣΦΠ
1995-1996: 1.ΓΝΟΝ Αρης,2.ΓΣ Ηλιούπολης 3.ΑΓΣ Ν. Περάμου
1996-1997: 1.ΓΝΟΝ Αρης, 2.Ολυμπιακός ΣΦΠ,3.ΑΟ Τελαμών
1997-1998: 1.ΓΝΟΝ Αρης, 2.Ολυμπιακός ΣΦΠ,3.ΓΣ Πετρούπολη
1998-1999: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ, 2.ΑΟΠ Μοσχάτου 3.ΑΟ Προοδευτική
1999-2000: 1.ΓΝΟΝ Αρης 2.ΑΟΝΣ Μίλων 3.Ολυμπιακός ΣΦΠ
2000-2001: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ, 2.ΑΟΝΣ Μίλων,3.ΓΣ Ηλιούπολη
2001-2002: 1. ΑΕ Νίκαια,2.Ολυμπιακός ΣΦΠ,3.ΠΟΚ Εσπερος
2002-2003: 1.ΑΕ Νίκαια,2.ΑΓΟΓ Ευρυάλη,3.Ολυμπιακός ΣΦΠ
2003-2004: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ, 2.ΑΕ Νίκαια 3. ΑΟ Γ.Ζώη
2004-2005: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ,2.ΑΟ Γ.Ζώη 3. ΑΕ Νίκαια
2005-2006: 1.ΑΟ Γ.Ζώη,2.ΑΕ Νίκαια,3.Ολυμπιακός ΣΦΠ
2006-2007: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ,2.ΑΟ Γ.Ζώη 3.ΓΣ Πετρούπολη
2007-2008: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ,2.ΔΑΣ Δραπετσώνα 3.ΑΟ Γ.Ζώη
2008-2009: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ,2.ΑΣ Περιστέρι 3.ΑΟ Γ.Ζώη
2009-2010: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ,2.ΔΑΣ Δραπετσώνα 3.ΑΟ Γ.Ζώη
2010-2011: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ,2.ΑΟ Γ.Ζώη 3.ΑΟΝΣ Μίλων
2011-2012: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ, 2.ΑΟΝΣ Μίλων 3.ΑΟ Γ.Ζώη
2012-2013: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ, 2.ΑΟΝΣ Μίλων 3.ΑΣ Περιστέρι
2013-2014: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ, 2.ΑΟΝΣ Μίλων 3.ΑΣ Ακάδημος
2014-2015: 1.ΑΟΝΣ Μίλων 2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3. ΑΣ Ακάδημος
2015-2016: 1.Ολυμπιακος ΣΦΠ,2.ΑΟΝΣ Μίλων,3.ΑΓΟΓ Ευρυάλη
2016-2017: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ,2.ΑΟΝΣ Μίλων,3.ΑΓΟΓ Ευρυάλη
2017-2018: 1.ΑΟΝΣ Μίλων 2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3. ΑΕ Αρμενική

live streaming Final 4 ΕΣΠΕΔΑ

Ο μικρός και ο μεγάλος τελικός, θα μεταδοθούν ζωντανά από το διαδικτυακό κανάλι του Ολυμπιακού, OSFP TV.

Αναλυτικά το πρόγραμμα
31/03/2019

Μικρός τελικός
12:00 Ηλιούπολη - Αρμενική

https://youtu.be/j8QwfAAIlKc

Τελικός
14:00 Ολυμπιακός - Μίλωνας

https://youtu.be/bA-6gnVDaPQ
 
 27/03/2019  ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΕΟΠΕ - ΟΡΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ
 

Σας γνωρίζουμε ότι οι γραμματείες  που ορίστηκαν από την ΕΔ/ΕΣΠΕΔΑ σε αγώνες ΕΟΠΕ είναι οι παρακάτω:

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

Α ΟΜΙΛΟΣ 1ος Υποόμιλος 1-4

ΣΑΒΒΑΤΟ 30/3/19 ΜΙΛΩΝΑ 21.30

ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΑΣ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ : ΗΛΙΑ

επίσης σας πληροφορούμε ότι οι ορισμοί διαιτητών σε αγώνες της ΕΣΠΕΔΑ για το διάστημα από 1/4 έως και 5/4 θα αναρτηθούν εκτάκτως αύριο Πέμπτη 28/3

 
 27/03/2019  ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ (γκρουπ Θεσσαλονίκης & Αθήνας)
 

ΚΛΙΜΑΚΙΟ  ΠΑΙΔΩΝ (γκρουπ Θεσσαλονίκης)

Οι Ομοσπονδιακοί προπονητές κ. Στέφανος Νανάς και κ. Παναγιώτης Σδραυκάκης καλούν τους παρακάτω αθλητές σε συγκεντρωτική προπόνηση Κλιμακίου Παίδων την Κυριακή, 31/03/2019 στο κλειστό γυμναστήριο Θεσσαλονίκης "Κατσάνειο" στις 14.15μμ (διάρκεια προπόνησης 14.30 - 17.00μμ).

Νικόλαο  Καλαγασίδη (ΑΠΣ Αίας )

Χρήστο  Γιαμακίδη - Κιοσσέ (ΑΣ Ελπίς)

Χρήστο  Σαλταφερίδη  (ΑΣ Ελπίς)

Θανάση  Κεσεσίδη  (Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015)

Δημήτρη  Μούχλια(Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015)

Θεόδωρο Δορδοκίδη  (ΑΕ Λάρισας)

Κωνσταντίνο  Κουτσόγιαννο  (ΣΦΚ Πιερικός)

Λάμπρο Πιτακούδη  (ΜΓΣ Εθνικός )

Κωνσταντίνο  Γκοτοβό (ΜΓΣ Εθνικός)

Χαράλαμπο  Κομητούδη  (ΑΟ Σερρών)

Τριαντάφυλλο Αγγελίδη  (ΦΕΣ Αριστοτέλης)

Μιχαήλ Κοτόρνο  (ΑΣ Ερμογένης)

Γιώργο  Πασχαλέρη  (ΑΟ Καβάλα)

Ιωάννη  Ρέμμο  (ΑΟ Καβάλα)

Νίκο  Σδραυκάκη  (Πήγασος Πολίχνης)

Ιωάννη  Θανάση   Μωραιτόπουλο  (ΠΟ Ν. Μουδανιών)

Μανώλη  Κασκανιώτη ( ΠΟ Ν. Μουδανιών)

 

Αθλητής που θα απουσιάσει λόγω  αγωνιστικής δραστηριότητας να ενημερώσει τμήμα Εθνικών Ομάδων και τον Ομοσπονδιακό Προπονητή.

ΚΛΙΜΑΚΙΟ  ΠΑΙΔΩΝ (γκρουπ Αθήνας) 

Ο Ομοσπονδιακός προπονητής κ. Στέφανος Νανάς και ο Ομοσπονδιακός προπονητής Παναγιώτης Λακασάς καλούν τους παρακάτω αθλητές σε φιλικό παιχνίδι του Κλιμακίου Παίδων με το Κλιμάκιο Παμπαίδων τη Δευτέρα, 01/04/2019 στο Γυμναστήριο Πανελληνίου Γ.Σ. στις 17.00μμ (διάρκεια φιλικού 17.30 - 19.30μμ).

 

Απόστολο  Στράτο  (Ολυμπιακός ΣΦΠ)

Δημήτρη  Ζωγραφάκη  (Ολυμπιακός ΣΦΠ)

Ιάκωβο  Καφούρο  (ΑΟΝΣ Μίλων)

Γιάννη  Κοσμά  (ΑΕΚ Αθηνών)

Νικόλαο  Ηλιακόπουλο  (ΑΕΚ Αθηνών)

Βασίλη  Τάτση (Παναθηναϊκός ΑΟ)

Παναγιώτη  Φιλιππακόπουλο  (Παναθηναϊκός ΑΟ)

Λάζαρο  Σαχινίδη  (ΑΕ Αρμενίων)

 

Αντώνη  Σπηλιώτη  (ΑΟΠ Κηφισιάς)

Σταύρο  Στόγια (ΑΣ Πανερυθραϊκός)

Αντώνη  Σταφυλοπάτη  (ΑΣ Πανερυθραϊκός)

Τριαντάφυλλο  Ρεστέμη  (ΑΣ Πανερυθραϊκός)

Σωκράτης Ζαρωτιάδη  (ΑΣ Πανερυθραϊκός)

Χρήστο  Βακούλης (ΓΣ Ηλιούπολις)

 

 

Αθλητής που θα απουσιάσει λόγω  αγωνιστικής δραστηριότητας να ενημερώσει τμήμα Εθνικών Ομάδων και τον Ομοσπονδιακό Προπονητή.

 

 

 
 27/03/2019  ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ (γκρουπ Αθήνας)
 

Ο Ομοσπονδιακός προπονητής κ. Γιώργος Μπακοδήμος και οι συνεργάτες του κ. Παναγιώτης Γεωργούντζος και κ. Παναγιώτης Τσότρας καλούν τους παρακάτω αθλητές σε συγκεντρωτική προπόνηση-φιλικό αγώνα με το Κλιμάκιο Παίδων   την Δευτέρα,01/04/2019  στο Στάδιο Πανελλήνιου  στις 17.00μμ (διάρκεια προπόνησης-φιλικού αγώνα  17.30 - 19.30μ.μ).

Σέργιο Στρίκκα (Α.Ε.Κ Αθηνών)

Δημήτριο Θεοδόση (Α.Ε.Κ Αθηνών)

Βασίλειο Σερεμέτη (Παναθηναϊκός Α.Ο)

Σπύρο Μπακοδήμο (ΓΣ Ηλιούπολις)

Γιώργο Μαρσέλλο (ΑΟ Νέοι Βύρωνος)

Ελευθέριο Φωλιά (ΑΣ Πανερυθρα'ι'κός)

Παναγιώτη Σουσούνη (ΑΣ Πανερυθρα'ι'κός)

Άγγελο Μάρκου (ΓΣ Απόλλων)

Παναγιώτη Καραμπάγια (ΑΟΝΣ Μίλων)

Γιάννη Παπαδάκη (ΑΟΝΣ Μίλων)

Ηλία Νανόπουλο (ΓΑΣ Παμβοχαικός)

Αλέξανδρο Νανόπουλο (ΓΑΣ Παμβοχαικός)

Απόστολο Πετσιά (ΣΦΦΑ Η Άμιλλα)

 

Αθλητής που θα απουσιάσει λόγω αγωνιστικής δραστηριότητας να ενημερώσει το τμήμα Εθνικών ομάδων και Ομοσπονδιακό προπονητή.

 

 
   ΚλΙΜΑΚΙΟ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ (Γκρουπ Αθήνας)
 

Ο Ομοσπονδιακός προπονητής κ. Γιώργος Μπακοδήμος και οι συνεργάτες του κ. Παναγιώτης Γεωργούντζος και κ. Παναγιώτης Τσότρας καλούν τους παρακάτω αθλητές σε συγκεντρωτική προπόνηση την Τετάρτη, 03/04/2019 στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας αίθουσα 4 στις 14.45 (διάρκεια προπόνησης 15.00 - 17.00μ.μ).

Σέργιο Στρίκκα (Α.Ε.Κ Αθηνών)

Δημήτριο Θεοδόση (Α.Ε.Κ Αθηνών)

Νικόλαο Καβαρινό (Α.Ε.Κ Αθηνών)

Βασίλειο Σερεμέτη (Παναθηναϊκός Α.Ο)

Μάριο Σαπουτζή (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π)

Σπύρο Μπακοδήμο (ΓΣ Ηλιούπολις)

Γιώργο Μαρσέλλο (ΑΟ Νέοι Βύρωνος)

Ελευθέριο Φωλιά (ΑΣ Πανερυθρα'ι'κός)

Παναγιώτη Σουσούνη (ΑΣ Πανερυθρα'ι'κός)

Θεόδωρο Παπαδόπουλο (Α.Ο Αστέρας Νίκαιας)

Νικόλαο Καούνη (Α.Ο Αστέρας Νίκαιας)

Άγγελο Μάρκου (ΓΣ Απόλλων)

Παναγιώτη Καραμπάγια (ΑΟΝΣ Μίλων)

Γιάννη Παπαδάκη (ΑΟΝΣ Μίλων)

Αθλητής που θα απουσιάσει λόγω αγωνιστικής δραστηριότητας να ενημερώσει το τμήμα Εθνικών ομάδων και Ομοσπονδιακό προπονητή. 

 
 27/03/2019  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
 

Ο υπεύθυνος προπονητής -Συντονιστής κλιμακίων ΕΣΠΕΔΑ-ΕΣΠΑΑΑ κ.Ντόζης Χρήστος και οι Π.Ο.Π. ΕΣΠΕΔΑ Χατζηδημητρίου ΄Ολγα & Πλήθης Γιάννης, καλούν τις παρακάτω αθλήτριες σε προπόνηση την Πέμπτη 28/3 και ώρα 15.00--16.30 - στην αίθουσα 4 του Σταδίου Ειρήνης & Φιλίας ( προσέλευση 15΄ νωρίτερα ):


ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΟ ΚΟΡΟΙΒΟΣ)
ΝΤΟΓΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΑΣΦΠ ΚΡΟΝΟΣ)
ΝΤΟΥΤΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΑΣΦΠ ΚΡΟΝΟΣ)
ΚΑΡΑΤΖΙΑ ΜΑΡΙΑ (ΑΣΦΠ ΚΡΟΝΟΣ)
ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ-ΜΑΡΙΝΑ (ΓΑΣ ΦΑΛΗΡΕΑΣ)
ΤΣΑΓΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΓΑΣ ΦΑΛΗΡΕΑΣ)
ΣΚΟΥΤΕΡΗ ΑΜΑΛΙΑ-ΜΑΡΙΑ (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ)
ΣΑΡΑΚΗΝΟΥ ΕΛΕΝΗ -ΣΟΦΙΑ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ)
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΑΟ ΣΕΙΡΙΟΣ)
ΜΑΡΑΒΕΛΙΑ ΜΕΛΙΝΑ (ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ)
ΚΟΥΤΣΙΑ ΔΑΝΑΗ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ)
ΔΡΙΤΣΑ ΜΑΡΙΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ)
ΛΑΦΑΖΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΚΑΡΙΠΙΔΗ ΕΛΕΝΗ(ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΠΡΕΚΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΧΑΙΝΤΟΥΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΑΠΣ ΑΜΙΛΛΑ)
ΧΑΙΝΤΟΥΤΗ ΒΑΡΒΑΡΑ (ΑΠΣ ΑΜΙΛΛΑ)
ΤΣΑΜΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ (ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ)
ΝΤΡΑΓΚΟΤΙ ΚΛΑΟΥΝΤΙΑ (ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ)
ΠΑΝΟΥ ΑΜΑΝΤΑ (ΑΕ ΡΕΝΤΗ)
ΚΑΛΛΙΠΟΛΙΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ)

 
 27/03/2019  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΑΓΟΡΙΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ
 

Ο υπεύθυνος προπονητής -Συντονιστής κλιμακίων ΕΣΠΕΔΑ-ΕΣΠΑΑΑ κ.Ντόζης Χρήστος , οι

Περιφερειακοί Ομοσπονδιακοί Προπονητές ΕΣΠΕΔΑ Γεωργούντζος Παναγιώτης και Φράγκος

Κοσμάς και ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής ΕΣΠΑΑΑ Τσότρας Παναγιώτης,

καλούν τους παρακάτω αθλητές σε προπόνηση την Παρασκευή 29/03/2019 και από ώρες 15.00-

17.00 στην αίθουσα 4 του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας ( προσέλευση 15΄ νωρίτερα ). Αθλητής

που θα απουσιάσει λόγω αγωνιστικής δραστηριότητας να ενημερώσει τους Περιφερειακούς

Ομοσπονδιακούς Προπονητές.

Η προπόνηση θα πραγματοποιηθεί υπό τις οδηγίες του Ομοσπονδιακού προπονητή κ.

Μπακοδήμου Γιώργου.

1 ΘΕΟΔΩΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΑΕΚ

2 ΚΟΥΒΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α.Ο. ΠΑΛΛΗΝΗ

3 ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Γ.Σ. ΚΕΡΑΤΕΑΣ

4 ΜΠΑΟΣ ΠΕΤΡΟΣ Α.Σ. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ

5 ΚΑΛΙΜΑΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Α.Σ. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ

6 ΤΡΑΓΑΚΗΣ - ΦΡΙΖΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΟΠΕΧ

7 ΑΔΡΑΚΤΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΣΦΑ Μελισσίων "Ο Φοίβος"

8 ΒΑΚΟΥΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

9 ΤΣΑΝΤΙΛΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

10 ΣΤΡΑΤΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ ΟΣΦΠ

11 ΒΕΖΥΡΗΣ ΜΕΡΚΟΥΡΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

12 ΜΑΡΟΥΣΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 
 26/03/2019  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ
 

Ο υπεύθυνος προπονητής -Συντονιστής κλιμακίων ΕΣΠΕΔΑ-ΕΣΠΑΑΑ κ.Ντόζης Χρήστος και οι Π.Ο.Π. ΕΣΠΕΔΑ Χατζηδημητρίου ΄Ολγα & Πλήθης Γιάννης, καλούν τις παρακάτω αθλήτριες σε προπόνηση την Πέμπτη 28/3 και ώρα 15.15-17.00 - στο κλειστό γυμναστήριο Αλίμου ( προσέλευση 15΄ νωρίτερα ):

ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ)
ΚΙΝΤΟΥ ΠΑΥΛΙΝΑ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ)
ΜΑΝΝΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΣΑΚΙΖΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ)
ΚΑΣΑΡΙ ΜΙΚΑΕΛΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ)
ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ(ΓΣ.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ)
ΚΑΝΤΑΡΤΖΗ ΧΑΡΑ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ)
ΓΚΙΟΚΑ ΜΕΛΙΝΑ (ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ)
ΔΡΕΜΠΕΛΑ ΟΛΓΑ (ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ)

 
 26/03/2019  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΑΓΟΡΙΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
 

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 29 Μαρτίου 2019 και από ώρες 17.15 - 18.45 στο γήπεδο του 1ου Λυκείου Ν.Σμύρνης (διεύθυνση : Αδαμαντίου Κοραή 20-Ν.Σμύρνη), θα πραγματοποιηθεί προπόνηση για τους αθλητές που έχουν καταγραφεί σε προηγούμενες προπονήσεις.
Επίσης αν υπάρχουν αθλητές (γεννηθέντες 2005-2006) που δεν έχουν καταφέρει ακόμη να παραστούν για καταγραφή, μπορούν αυτή την Παρασκευή να προσέλθουν από ώρες 17.15-18.45 στο γήπεδο του 1ου Λυκείου Ν.Σμύρνης.

Παρακαλούνται όλοι οι αθλητές να προσέλθουν 15΄ νωρίτερα με αθλητική περιβολή και να έχουν μαζί τους αντίγραφο της κάρτας υγείας αθλητή.

 
 22/03/2019  ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΛΙΜΑΚΙΟΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (γκρουπ Νοτίου Ελλάδας)
 


Ο Ομοσπονδιακός προπονητής κ. Κώστας Γκούντας καλεί  τις παρακάτω αθλήτριες σε συγκεντρωτική προπόνηση την Τρίτη, 26/03/2019 στο κλειστό γυμναστήριο ΣΕΦ (Αίθουσα 4) στις 14.45 (διάρκεια προπόνησης 15.00 - 17.00).

Νίκη Κωτσαρά (ΑΟ Μαρκοπούλου)

Βάλια Ευαγγελίου (ΑΟ Μαρκοπούλου)

Κατερίνα Αλλαγιάνη (ΑΟ Μαρκοπούλου)

Μαριάννα Ανυφαντή (ΑΟ Μαρκοπούλου)

Ιωάννα Σπανάκη (ΑΠΣ Αλίμου)

Αναστασία Φιλιππίδη (ΑΠΣ Αλίμου)

Αντωνία Κοντούδη (ΓΣ Ηλιούπολις)

Αντιγόνη Λινοξυλάκη (ΑΣ Παπάγου)

Ελένη Ανδρέου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π)

Ερμιόνη Γκέγκοβιτς (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π)

Θεοδώρα Φουμάκη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π)

Αγγελική Συριστατίδη(Ολυμπιακός Σ.Φ.Π)

ΑργυρώΔημητρακάκου (ΑΕ Αίολος Ταύρου 2006)

Αικατερίνη Σουφλέρη (ΑΟΝ Αργυρουπόλεως)

Χρυσούλα Καρβούνη (Α.Σ Περιστερίου)

Σπυριδούλα Κομίνη (ΣΦΑΜ Φοίβος)

Έλενα Αθανασιάδου (ΣΦΑΜ Φοίβος)

ΦραντζέσκαΣκαραμάγκου (ΑΟΠ Μοσχάτου)

Αθλήτρια  που θα απουσιάσει λόγω αγωνιστικής δραστηριότητας να ενημερώσει το τμήμα Εθνικών ομάδων και Ομοσπονδιακό προπονητή.

 

 
 21/03/2019  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
 Ο υπεύθυνος προπονητής -Συντονιστής κλιμακίων ΕΣΠΕΔΑ-ΕΣΠΑΑΑ κ.Ντόζης Χρήστος και οι Π.Ο.Π. ΕΣΠΕΔΑ Χατζηδημητρίου ΄Ολγα & Πλήθης Γιάννης, καλούν τις παρακάτω αθλήτριες σε προπόνηση την Τρίτη 26/3 και ώρα 15.00-16.30 - στο γήπεδο Αλίμου (προσέλευση 15΄ νωρίτερα ):
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ, ΚΟΥΤΣΙΑ ΔΑΝΑΗ,ΚΙΝΤΟΥ ΠΑΥΛΙΝΑ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ), ΝΤΟΥΤΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ.ΚΑΡΑΤΖΙΑ ΜΑΡΙΑ (ΑΣΦΠ ΚΡΟΝΟΣ),ΤΑΣΙΓΙΑΝΝΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ), ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ(ΑΟ ΣΕΙΡΙΟΣ), ΛΑΦΑΖΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ,ΜΑΝΝΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ,ΣΑΚΙΖΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ), ΜΑΡΑΒΕΛΙΑ ΜΕΛΙΝΑ(ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ),ΚΑΣΑΡΙ ΜΙΚΑΕΛΑ,ΔΡΙΤΣΑ ΜΑΡΙΑ, ΦΡΑΓΚΙΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ, ΣΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ),ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ(ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ),ΚΑΝΤΑΡΤΖΗ ΧΑΡΑ(ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ),ΓΚΙΟΚΑ ΜΕΛΙΝΑ(ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ),ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ(ΜΑΟ ΚΟΡΟΙΒΟΣ),ΔΡΕΜΠΕΛΑ ΟΛΓΑ(ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ), ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ, ΠΑΝΟΥ ΑΜΑΝΤΑ, ΚΑΣΑΪ ΠΑΜΕΛΑ (ΑΕ ΡΕΝΤΗ), ΝΤΟΓΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΑΣΦΠ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ)
Θα ακολουθήσει νεώτερη ενημέρωση προπόνησης για τις υπόλοιπες αθλήτριες
 
 21/03/2019  ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ (γκρουπ Αθήνας)
 


Ο Ομοσπονδιακός προπονητής κ. Γιώργος Μπακοδήμος και οι συνεργάτες του κ. Παναγιώτης Γεωργούντζος και κ. Παναγιώτης Τσότρας καλούν τους παρακάτω αθλητές σε συγκεντρωτική προπόνηση την Τετάρτη, 27/03/2019 στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας αίθουσα 4 στις 14.45 (διάρκεια προπόνησης 15.00 - 17.00μ.μ).

Σέργιο Στρίκκα (Α.Ε.Κ Αθηνών)
Δημήτριο Θεοδόση (Α.Ε.Κ Αθηνών)
Νικόλαο Καβαρινό (Α.Ε.Κ Αθηνών)
Βασίλειο Σερεμέτη (Παναθηναϊκός Α.Ο)
Μάριο Σαπουτζή (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π)
Σπύρο Μπακοδήμο (ΓΣ Ηλιούπολις)
Γιώργο Μαρσέλλο (ΑΟ Νέοι Βύρωνος)
Ελευθέριο Φωλιά (ΑΣ Πανερυθρα'ι'κός)
Παναγιώτη Σουσούνη (ΑΣ Πανερυθρα'ι'κός)
Θεόδωρο Παπαδόπουλο (Α.Ο Αστέρας Νίκαιας)
Νικόλαο Καούνη (Α.Ο Αστέρας Νίκαιας)
Άγγελο Μάρκου (ΓΣ Απόλλων)
Παναγιώτη Καραμπάγια (ΑΟΝΣ Μίλων)
Γιάννη Παπαδάκη (ΑΟΝΣ Μίλων)

Αθλητής που θα απουσιάσει λόγω αγωνιστικής δραστηριότητας να ενημερώσει το τμήμα Εθνικών ομάδων και Ομοσπονδιακό προπονητή.

 
 
 
 
Χορηγοί
 
 
 
Ορισμοί Διαιτητών
 
Τρέχοντες Ορισμοί Διαιτητών
 
Αποζημιώσεις Διαιτητών
 
Αποζημιώσεις Διαιτητών ανά Κατηγορία
 
Φωτογραφίες
 
VINTAGE ΑΝΔΡΩΝ 2015-16
 
ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 2015-16 - ΓΗΠ: ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
 
FINAL 4 VINTAGE ΜΙΚΤΟ 2015-2016
 
FINAL 4 VINTAGE ΜΙΚΤΟ 2015-2016
 
FINAL 4 VINTAGE ΜΙΚΤΟ 2015-2016
 
 
Σωματεία Ένωσης
 
  ΦΛΟΓΑ  
  ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ  
  ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ  
  ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ  
  ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ  
  ΑΕ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ  
  ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  
  ΑΕ ΡΕΝΤΗ  
  ΑΕΓ ΑΙΞΩΝΗ    
  ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  
  ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ  
  ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ  
  ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΑΜΙΝΙΩΝ  
  ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ  
  ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ  
  ΑΟ ΤΑΤΑΥΛΑ  
  ΑΟ ΤΕΛΑΜΩΝ  
  ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ  
  ΑΟ ΦΛΟΙΣΒΟΣ  
  ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ  
  ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ  
  ΑΟΠ ΜΟΣΧΑΤΟΥ  
  ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ  
  ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ  
  ΑΠΣ ΑΜΙΛΛΑ  
  ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ  
  ΑΠΣ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΚΥΖΙΚΟΣ  
  ΑΠΣΑΒ ΦΙΛΙΑ  
  ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ  
  ΑΣ ΙΑΣΩΝ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ  
  ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ  
  ΑΣ ΠΕΡΑ  
  ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  
  ΑΣΦΠ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ  
  ΑΦΜΣ ΦΟΙΝΙΞ  
  ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ  
  ΓΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  
  ΓΑΣ ΦΑΛΗΡΕΑΣ  
  ΓΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ  
  ΓΣ ΑΡΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ  
  ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ  
  ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  
  ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ  
  ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ  
  ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ  
  ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ  
  ΜΑΟ ΚΟΡΟΙΒΟΣ  
  ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ  
  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ  
  ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ  
  ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ  
  ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ  
  ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  
 
Σχετικοί Σύνδεσμοι
 
 
 
 
 
 
  Εκτύπωση