Νέα & Ανακοινώσεις

21/03/2022 ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ 18 Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΣΠΕΔΑ 2021-22

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ 18 Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΣΠΕΔΑ 2021-22
Ολοκληρώθηκε η Γ΄ κατηγορία Κορίτσια Κ18 της Ένωσής μας με τους αγώνες ανάμεσα στις πρώτες ομάδες των 4 ομίλων της κατηγορίας, που διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο 19-20/3 στο Α΄ κλειστό γυμναστήριο Ηλιούπολης, με διοργανωτή την ομάδα της ΑΣ Ηλιούπολης.
Για την πρώτη θέση αναμετρήθηκαν ΑΣ Ηλιούπολης και ΑΠΣ Αμιλλα που επικράτησαν το Σάββατο 19/3, των ομάδων Ιριδας και Πειραϊκού με 3-0 σετ αντίστοιχα.
Στους αγώνες της Κυριακής 20/3, την 1η θέση κατέκτησε η ομάδα της Άμιλλας που νίκησε την ομάδα ΑΣ Ηλιούπολης με 3-2 σετ (25-22, 21-25, 14-25,25-9, 15-11) και θα συμμετάσχει στο final 8 Κορίτσια Κ18 μαζί με ομάδες της Α΄ και της Β΄ κατηγορίας, ενώ μαζί με την ομάδα ΑΣ Ηλιούπολης εξασφάλισαν την άνοδο στη Β κατηγορία Κορίτσια Κ18 την επόμενη αγωνιστική περίοδο 2022-23. Στον αγώνα που προηγήθηκε ο Πειραϊκός νίκησε την Ίριδα με 3-1 σετ και κατέκτησε την 3η θέση.
Στο γήπεδο παρευρέθηκαν από το Δ.Σ. της Ένωσης, ο γενικός γραμματέας Κος Χαράλαμπος Ξοφάκης και ο ειδικός γραμματέας Κος Ρωμύλος Σαρατσόπουλος όπως επίσης το μέλος της Επιτροπής Πρωταθλημάτων Κος Πάγκαλος Γιώργος και από το δήμο της Ηλιούπολης ο πρόεδρος του αθλητικού οργανισμού Κος Θεμιστοκλής Γιαννόπουλος. Τους αγώνες του Σαββάτου 19/3 παρακολούθησε ο ομοσπονδιακός προπονητής της ΕΟΠΕ Κος Κώστας Γκούντας. Μετά το τέλος του τελικού απονεμήθηκαν κύπελλα και μετάλλια για όλες τις θέσεις ενώ δόθηκαν και ειδικά αναμνηστικά έπαθλα στους διαιτητές μικρού και μεγάλου τελικού της Κυριακής 20/3 κ.κ.Κατσιάρα Κώστα, Πρεβεζάνο Χρύσανθο και Παπανικολάου Σωτήρη, μία ευγενική πρωτοβουλία της ομάδας ΑΣ Ηλιούπολης.
Η Ένωση ευχαριστεί θερμά την ομάδα ΑΣ Ηλιούπολης για τη συμβολή της στη διοργάνωση καθώς και τις συμμετέχουσες ομάδες και όλους όσοι παρευρέθηκαν στο γήπεδο και παρακολούθησαν τους αγώνες.