Νέα & Ανακοινώσεις

21/03/2022 ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΑΓΟΡΙΑ Κ18 ΕΣΠΕΔΑ 2021-22 Ο ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΑΓΟΡΙΑ  Κ18  ΕΣΠΕΔΑ 2021-22 Ο ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

Ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα Αγόρια Κ18 της Ένωσης μας για την αγων.περίοδο 2021-22 και την πρώτη θέση κατέκτησε η ομάδα του Ιωνικού Νίκαιας που νίκησε τον Μίλωνα με 3-0 σετ.

Στους ημιτελικούς αγώνες που διεξήχθησαν το Σάββατο 19/3 στο κλειστό γυμναστήριο της Αργυρούπολης ο Μίλωνας νίκησε την Αρμενική με 3-0 σετ και ο Ιωνικός τον Ολυμπιακό με 3-1 σετ.

Στους τελικούς της Κυριακής 20/3 στο κλειστό γυμναστήριο του Μοσχάτου,

στον μικρό τελικό ο Ολυμπιακός Πειραιά νίκησε την Αρμενική με 3-0 σετ (25-11, 25-20, 25-13) και κατέκτησε την 3η θέση.

Ακολούθησε ο τελικός διάρκειας 65 λεπτών  όπου ο Ιωνικός νίκησε τον  Μίλωνα με 3-0 σετ (25-16, 25-17, 25-18) και κατέκτησε μετά το πρωτάθλημα Αγόρια Κ21 και τα Αγόρια Κ18 της Ένωσης

Οι συνθέσεις των ομάδων :

ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ(ΜΑΡΟΥΛΗΣ ΑΝΤ.):ΚΑΛΛΙΜΑΝΗΣ-ΝΤΡΕΚΗΣ-ΚΑΡΑΜΑΡΟΥΔΗΣ-ΝΑΝΟΠΟΥΛΟΣ(ΑΡΧΗΓΟΣ)-ΒΕΖΥΡΗΣ-ΤΣΟΚΑΝΗΣ/ΔΟΡΟΒΑΤΑΣ(ΛΙΜΠΕΡΟ)-ΕΥΓΕΝΙΑΔΗΣ(ΛΙΜΠΕΡΟ)-ΜΑΚΡΗΣ-ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕ-ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣ-ΜΠΙΤΣΑ-ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΙΔΗΣ

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ (ΓΕΩΡΓΟΥΝΤΖΟΣ) : ΓΕΩΡΓΟΥΝΤΖΟΣ-ΤΣΑΝΤΙΛΑΣ-ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ-ΚΟΥΒΑΡΑΣ-ΜΗΛΙΩΝΗΣ(ΑΡΧΗΓΟΣ)-ΜΑΝΤΕΛΙΔΗΣ/ΦΡΑΓΚΟΖΙΔΗΣ(ΛΙΜΠΕΡΟ)-ΠΑΥΛΙΔΗΣ(ΛΙΜΠΕΡΟ)-ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ-ΤΣΙΓΓΑΝΟΣ-ΜΠΟΥΓΑΤΣΟΣ-ΚΑΤΑΝΙΑΣ-ΠΟΛΙΤΙΔΗΣ

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣΣ Α΄ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ – ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Β΄ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

MVP : ΝΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

Τον αγώνα τίμησαν με την παρουσία τους εκ μέρους του Δ.Σ. της ΕΣΠΕΔΑ ο πρόεδρος κ.Χαλβατζής Νεκτάριος, τα μέλη κ.κ. Ιατρόπουλος Χάρης και Μουλακάκης Απόστολος, το μέλος της Επιτροπής Διαιτησίας Κος Τσάκωνας Φάνης. Επίσης τους αγώνες παρακολούθησαν από την ΕΟΠΕ οι κ.κ. Καβαλιεράκης,  Ντόζης και Λακασάς

Η Ένωση ευχαριστεί θερμά τους συλλόγους ΑΟΝ Αργυρούπολης και ΑΟΠ Μοσχάτου για την ευγενική παραχώρηση των γηπέδων που χρησιμοποιούν ως έδρα, για τη διεξαγωγή των ημιτελικων και τελικών αγώνων αντίστοιχα, όλους όσοι παρευρέθηκαν στο γήπεδο και υποστήριξαν τις ομάδες, τηρώντας και ακολουθώντας πιστά όλα τα μέτρα για την ασφαλή παρουσία όλων λόγω της πανδημίας.