Νέα & Ανακοινώσεις

03/05/2022 ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ18 ΕΣΠΕΔΑ 2021-22 Ο ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ  Κ18  ΕΣΠΕΔΑ 2021-22 Ο ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

Ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα Κορίτσια Κ18 της Ένωσής μας για την αγων.περίοδο 2021-22 και την πρώτη θέση κατέκτησε η ομάδα του Ιωνικού Νίκαιας που νίκησε το Περιστέρι με 3-2 σετ στους τελικούς που διεξήχθησαν στο κλειστό γυμναστήριο Ρέντη Μ.Μερκούρη την Κυριακή 1/5

Στον μικρό τελικό ο Ολυμπιακός Πειραιά νίκησε το Αιγάλεω με 3-2 σετ (24-26,25-17,17-25,28-26,17-15) και κατέκτησε την 3η θέση σε έναν συναρπαστικό αγώνα διάρκειας 139 λεπτών. Διαιτητές : ΜΑΛΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-ΔΟΥΚΑΚΗ ΕΥΔΟΞΙΑ

Ακολούθησε ο τελικός διάρκειας 126 λεπτών,  όπου μετά από πολλές ανατροπές και διακυμάνσεις στο σκορ,  ο Ιωνικός στέφθηκε πρωταθλητής Κορίτσια Κ18 αφού νίκησε το  Περιστέρι με 3-2 σετ (15-25, 22-25, 25-15, 25-23, 15-13) και κατέκτησε έναν ακόμη τίτλο στα φετινές διοργανώσεις της Ένωσης

Οι συνθέσεις των ομάδων :

ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ(ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΚΟΣ) : ΜΑΝΤΑΚΗ-ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΟΥ-ΒΕΝΕΚΕ-ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥ ΑΡ.(ΑΡΧΗΓΟΣ)-ΚΑΡΑΤΖΙΑ-ΜΠΟΥΛΟΥΜΠΑΣΗ/ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ(ΛΙΜΠΕΡΟ)-ΖΕΡΒΑ(ΛΙΜΠΕΡΟ)-ΜΠΑΜΠΑΤΣΙΚΑ-ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ-ΜΑΝΝΕ-ΧΙΜΑΙ-ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΚΟΥ Α

ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΟΓΛΟΥ) : ΛΑΦΑΖΑΝΟΥ-ΚΑΡΒΟΥΝΗ-ΖΟΡΜΠΑ-ΜΠΑΜΠΕ-ΜΠΑΞΑ(ΑΡΧΗΓΟΣ)-ΙΩΑΝΝΟΥ/ΣΙΩΚΟΥ(ΛΙΜΠΕΡΟ)-ΜΑΝΤΖΑΡΑ(ΛΙΜΠΕΡΟ)-ΚΑΓΚΕΛΑΡΗ-ΣΤΑΜΑΤΟΓΙΑΝΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΟΥΚΗ-ΒΕΛΕΝΤΖΑ-ΚΟΥΣΚΟΥΜΒΕΚΑΚΗ-ΜΠΑΡΤΖΗ

MVP : ΜΑΝΤΑΚΗ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

Δόθηκαν αναμνηστικά διπλώματα στους διαιτητές των αγώνων καθώς και αναμνηστικά σε όλες τις αθλήτριες δόθηκαν από τον συνδιοργανωτή της τελικής φάσης Ολυμπιακό.

Τον αγώνα τίμησαν με την παρουσία τους εκ μέρους του Δ.Σ. της ΕΣΠΕΔΑ ο Α΄ αντιπρόεδρος και πρόεδρος της Επιτροπής Πρωταθλημάτων κ.Δελαγραμμάτικας Νίκος, ο Γεν.Γραμματέας κ.Ξοφάκης Χαράλαμπος, η αναπληρ.ταμίας κ.Βλάχου Αναστασία τα μέλη κ.κ. Μετάνοιας Αναστασιος και Μουλακάκης Απόστολος, το μέλος της Επιτροπής Πρωταθλημάτων κ.Πάγκαλος Γιώργος, το μέλος της Επιτροπής Διαιτησίας Κος Τσάκωνας Φάνης, ο πρόεδρος του ΣΥΔΠΕ ΔΑΠ κ.Παπαχατζής Πέτρος, καθώς επίσης και το μέλος του Δ.Σ, της ΕΟΠΕ κ.Βλάχος Παντελής.

Η Ένωση ευχαριστεί θερμά  όλους όσοι παρευρέθηκαν στο γήπεδο και υποστήριξαν τις ομάδες, τηρώντας και ακολουθώντας πιστά όλα τα μέτρα για την ασφαλή παρουσία όλων λόγω της πανδημίας.