Νέα & Ανακοινώσεις

30/05/2022 ΤΟ VINTAGE ΜΙΚΤΟ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ Η ΟΜΑΔΑ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

ΤΟ VINTAGE ΜΙΚΤΟ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ Η ΟΜΑΔΑ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

Ο κύκλος των τελικών φάσεων των vintage ολοκληρώθηκε  για την αγων.περίοδο 2021-22 με τις μικτές ομάδες, στο κλειστό γυμναστήριο Δραπετσώνας Γ.Κασιμάτης το Σαββατοκύριακο 28-29/5  και την πρώτη θέση κατέκτησε ο ΔΑΣ Δραπετσώνας που νίκησε τον ΑΑΣ ΚΟΤΙΝΟ με 3-0 σετ (25-13, 25-18, 25-13)

Στον μικρό τελικό η  ομάδα ΑΟ ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ νίκησε τον ΑΟ Θρίαμβο με 3-0 σετ (25-13,25-19,27-25) και κατέκτησε την 3η θέση

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΕΛΙΚΩΝ : ΜΑΛΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΚΑΛΟΥΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

Μετά τη λήξη του αγώνα ακολούθησαν ειδικές βραβεύσεις και απονομές

Κατόπιν ψηφοφορίας αναδείχτηκαν οι εξής:

Καλύτερη  πασαδόρος:     ΓΚΟΥΜΑ ΕΛΠΙΔΑ                                 σωματείο:_ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ _

Καλύτερος  επιθετικός:     ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ       σωματείο:_ΑΑΣ ΚΟΤΙΝΟΣ

Καλύτερος υποδοχέας: ΤΑΜΠΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ                         σωματείο:_ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

Καλύτερος  μπλοκέρ:     ΡΑΜΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΑΝΩΡ                   σωματείο:_ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

ΜVP:ΤΑΜΠΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ & ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ                 σωματείο:_ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

Δόθηκαν αναμνηστικά διπλώματα στους διαιτητές των τελικών.

Τον αγώνα τίμησαν με την παρουσία τους εκ μέρους του Δ.Σ. της ΕΣΠΕΔΑ ο Ταμίας και πρόεδρος της Επιτροπής Vintage κ.Κογκαλίδης Λευτέρης, το μέλος του Δ.Σ. και μέλος της Επιτροπής Vintage κ.Μουλακάκης Απόστολος, το μέλος του Δ.Σ. κ.Ιατρόπουλος Χάρης, ο κ.Τσάκωνας Φάνης μέλος επιτροπής διαιτησίας  και οι κ.κ. Δασκαλάκης Ευστράτιος Αντιδήμαρχος Τεχνικών Εργων Δήμου Κερατσινίου Δραπετσώνας και Τσιγγερης Βασίλειος  Αντιδήμαρχος Αμεσης παρέμβασης Δήμου Κερατσινίου Δραπετσώνας

Η Ένωση ευχαριστεί θερμά  όλους όσοι παρευρέθηκαν στο γήπεδο και υποστήριξαν τις ομάδες, εύχεται σε όλους όσοι συμμετείχαν στα vintage καλό καλοκαίρι με υγεία και ανανεώνει το ραντεβού στους αγωνιστικούς χώρους την επόμενη αγωνιστική περίοδο.