ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ | ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
 
Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α | Ανακοινώσεις | Προκηρύξεις | Αποτελέσματα | Ομάδες/Σωματεία | Γήπεδα/Γυμναστήρια | Διαιτητές | Σύνδεσμοι | Φωτογραφίες
  Εκτύπωση
Ανακοινώσεις
 
 10/09/2014  ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. 2014-2015
 
 Οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων Ανδρών-Γυναικών-Εφήβων-Νεανίδων-Παίδων-Κορασίδων της Ένωσής μας, για την αγωνιστική περίοδο 2014-2015, θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη 17/9/2014 και ώρα 17.30, στο Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου, αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου, (διεύθυνση:Σολωμού και Κωνσταντινουπόλεως, Μοσχάτο).
 
 08/09/2014  ΚΛΗΡΩΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ ΑΝΔΡΩΝ & ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α΄ ΦΑΣΗ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. 2014-2015
 

Οι 2 πρώτες αγωνιστικές του Κυπέλλου Ανδρών και Γυναικών έχουν ως εξής:

ΚΛΗΡΩΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ ΑΝΔΡΩΝ Α΄ ΦΑΣΗ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.

1η αγωνιστική

ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ- ΑΕ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ αγώνας 1

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ αγώνας 2

Οι ομάδες ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ, ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ, ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ, ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ και ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ έχουν ρεπό.

2η αγωνιστική

ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1-ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2

ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ-ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ

ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ

ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ

 

ΚΛΗΡΩΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α΄ ΦΑΣΗ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.

1η αγωνιστική

ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ-ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ αγώνας 1

ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ-ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ αγώνας 2

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ-ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ αγώνας 3

ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ-ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ αγώνας 4

ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ-ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ αγώνας 5

Οι ομάδες ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ, ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ, ΑΟΠ ΜΟΣΧΑΤΟΥ, ΑΕ ΡΕΝΤΗ, ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ, ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ, ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ, ΑΟ ΤΕΛΑΜΩΝ, ΓΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ έχουν ρεπό.

2η αγωνιστική

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ-ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ

ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1-ΑΟΠ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

ΑΕ ΡΕΝΤΗ-ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2

ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ-ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 3

ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 4-ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ-ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 5

ΑΟ ΤΕΛΑΜΩΝ-ΓΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

 

Γηπεδούχος είναι η ομάδα που βγαίνει πρώτη από την κληρωτίδα εκτός από την περίπτωση κλήρωσης ζευγαριού με ομάδες διαφορετικής κατηγορίας οπότε γηπεδούχος είναι η ομάδα που ανήκει σε μικρότερη κατηγορία.

 
 04/09/2014  ΚΛΗΡΩΣΗ Α΄ ΦΑΣΗΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
 Σας ενημερώνουμε ότι η κλήρωση της Α΄ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών-Γυναικών της Ένωσής μας , αγωνιστικής περιόδου 2014-2015 θα διεξαχθεί το Σάββατο 6 Σεπτεμβρίου 2014 και ώρα 12.30 στο αμφιθέατρο της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής (διεύθυνση:Δημ.Βικέλα 52, Χαλάνδρι) αμέσως μετά τις κληρώσεις της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών της Ε.Ο.ΠΕ.
 
 27/08/2014  ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ ΑΝΔΡΩΝ & ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2014-15
 Στην ενότητα Προκηρύξεις έχουν αναρτηθεί οι Ειδικές Προκηρύξεις Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών και Γυναικών της Ε.Ο.ΠΕ., καθώς και τα έντυπα δηλώσεων συμμετοχής αγωνιστικής περιόδου 2014-15, προς ενημέρωσής σας.
 
 25/08/2014  ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2014-15
 Διαθέσιμη στην ενότητα Προκηρύξεις και η Ειδική Προκήρυξη Αναπτυξιακών Πρωταθλημάτων αγωνιστικής περιόδου 2014-15, η οποία τελεί υπό την έγκριση της Εοπε.
 
 22/08/2014  ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ 2014-15
 Στην ενότητα Προκηρύξεις έχουν αναρτηθεί οι Ειδικές Προκηρύξεις Β' Εθνικής κατηγορίας Ανδρών - Γυναικών και Τοπικών κατηγοριών Γυναικών, αγωνιστικής περιόδου 2014-15, οι οποίες τελούν υπό την έγκριση της ΕΟΠΕ.
Η ειδική προκήρυξη Εφήβων-Νεανίδων- Παίδων-Κορασίδων θα αναρτηθεί τη Δευτέρα 25 Αυγούστου.
 
 28/07/2014  ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤ/ΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ Ο ΜΙΛΩΝΑΣ
 

Η Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. συγχαίρει θερμά το σύλλογο ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ για την κατάκτηση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων αγωνιστικής περιόδου 2013-2014. Η τεράστια  επιτυχία του Μίλωνα  κάνει περήφανη την Ένωσή μας και  θα συμβάλλει τα μέγιστα στην πρόοδο και την ανάπτυξη του αντρικού βόλεϊ που τόσο πολύ το έχει ανάγκη.

 
 21/07/2014  ΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ BEACH VOLLEY Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. ΣΤΗΝ ΑΙΓΙΝΑ
 

Με πολύ μεγάλη επιτυχία έγινε το Σάββατο 19 Ιουλίου το beach volley στην Αίγινα, που διοργάνωσε η Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. σε συνεργασία με το σωματείο Α.Ο. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ.

Στην κατηγορία κοριτσιών Κ16, συμμετείχαν 10 ομάδες οι οποίες προσέφεραν πλούσιο θέαμα καθώς υπήρχαν φάσεις με διάρκεια, εκπληκτικές άμυνες και επιθέσεις αλλά και εναλλαγές στα σκορ.

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΛΑΚΑΣΑ/ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ  

2.ΜΕΛΗΓΑΛΙΩΤΗ/ΑΡΒΑΝΙΤΗ

3.ΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ/ΖΟΥΜΠΟΥΚΟΥ

-ΓΙΑΝΝΑΤΣΗ/ΛΟΥΡΙΔΑ

5.ΣΤΟΪΤΣΕΒΑ-ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ/ΜΠΟΥΛΟΥΜΠΑΣΗ

-ΤΖΙΝΙΕΡΗ/ΚΛΕΛΛΗ

7.ΛΟΡΕΝΤΖΟΥ/ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ

-ΜΠΑΚΙΡΤΖΟΓΛΟΥ/ΚΟΥΤΡΟΥΛΗ

9.ΓΡΑΜΜΕΝΟΥ/ΔΡΙΒΑ

-ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΥ/ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΥ

 

Στην κατηγορία αγοριών Κ16, οι ομάδες ΚΑΡΡΑΣ/ΜΕΛΙΓΓΙΩΤΗΣ - ΚΟΒΑΤΣΕΦ/ΚΟΤΣΙΦΑΣ, αγωνίστηκαν μεταξύ τους και νικήτρια ομάδα αναδείχτηκε το ζευγάρι ΚΑΡΡΑΣ/ΜΕΛΙΓΓΙΩΤΗΣ με 2-0 σετ (21-8, 21-10).

Το Πανελλήνιο τελικό τουρνουά (final) Κ 16 αγοριών και κοριτσιών θα διεξαχθεί στις 25-27 Ιουλίου στην Πάτρα.

Επίσης στην κατηγορία κοριτσιών Κ19, οι ομάδες ΛΙΟΛΙΟΥ/ΙΩΑΝΝΟΥ- ΒΕΝΤΟΥΡΗ/ΠΑΠΑΔΟΓΓΟΝΑ, αγωνίστηκαν μεταξύ τους και νικήτρια ομάδα αναδείχτηκε το ζευγάρι ΛΙΟΛΙΟΥ/ΙΩΑΝΝΟΥ με 2-0 σετ (21-12, 21-16).

Στην κατηγορία αγοριών Κ19, νικήτρια ομάδα αναδείχτηκε το ζευγάρι ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΠΑΣ αφού νίκησε το ζευγάρι  ΚΑΡΡΑΣ/ΜΕΛΙΓΓΙΩΤΗΣ με 2-1 σετ (17-21, 21-15, 15-10).

Το Πανελλήνιο τελικό τουρνουά  (final)Κ19 θα διεξαχθεί στις 1-3 Αυγούστου στην Πάτρα.

Το τουρνουά παρακολούθησαν ο Δήμαρχος της Αίγινας κ. ΣΑΚΚΙΩΤΗΣ, ο πρόεδρος του συλλόγου ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ κ. ΔΡΟΣΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ , ο αντιπρόεδρος κ. ΝΙΚΟΛΟΥΖΟΣ ΣΤΑΘΗΣ , ο οποίος είναι και μέλος της επιτροπής beach volley της ΕΣΠΕΔΑ και τα μέλη του ΔΣ κ. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ και ΚΑΛΟΚΟΥΒΑΡΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ.

Την Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. εκπροσώπησαν ο γεν. γραμματέας και πρόεδρος της επιτροπής beach volley κ. Χαλβατζής Νεκτάριος και το μέλος του ΔΣ  κ. Κογκαλίδης Λευτέρης.

Η Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. απένειμε τιμητική πλακέτα στον πρόεδρο του ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ κ. ΔΡΟΣΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ για την πολύτιμη προσφορά του στο βόλλεϋ και στο beach volley ενώ βράβευσε και τον σύλλογο ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ για την πολύτιμη συμβολή του στην άψογη συνδιοργάνωση του τουρνουά.

Στους αθλητές-τριες της 1ης και της 2ης θέσης απονεμήθηκαν μετάλλια και σε όλους τους συμμετέχοντες δόθηκαν διπλώματα.

Τέλος, η Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. ευχαριστεί θερμά το σωματείο ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ για την άψογη συνεργασία και την προσφορά του στην διεξαγωγή του τουρνουά καθώς και τους διαιτητές ΜΑΛΦΑ- ΑΝΤΩΝΙΑΔΗ- ΝΕΣΤΟΡΙΔΗ-ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ και όλους τους αθλητές-τριες που αποτέλεσαν βασικό συστατικό της επιτυχίας του τουρνουά.

 
 21/07/2014  ΓΕΝΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ Ε.Ο.ΠΕ. 2014-2015
 
Σας ενημερώνουμε ότι στην ενότητα "Προκηρύξεις" του δικτυακού μας τόπου έχει αναρτηθεί η Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Ε.Ο.ΠΕ.  αγωνιστικής περιόδου 2014-2015 προς ενημέρωσή σας.
 
 18/07/2014  ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΓΡΑΦΕΙΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. ΣΤΙΣ 18/7/14
 
Σας ενημερώνουμε ότι λόγω προετοιμασίας του beach volley της Ένωσης στην Αίγινα, τα γραφεία της Ένωσης, εκτάκτως, την Παρασκευή 18/7/14 θα είναι λειτουργήσουν ως τις 12.30. Παρακαλούμε για την κατανόησή σας.
 
 19/07/2014  ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΟΜΑΔΩΝ BEACH VOLLEY ΣΤΗΝ ΑΙΓΙΝΑ
  Σας ενημερώνουμε ότι παρελήφθησαν και διατίθενται από τα γραφεία της Ένωσης.
τα εισιτήρια αναχώρησης και επιστροφής των αθλητών-τριών που θα συμμετάσχουν στο τουρνουά beach volley (συνδιοργάνωση Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.-ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ) στις 19/7/2014.
 Αναχώρηση : ΣΑΒΒΑΤΟ 19/7/14 07.50 πλοίο ΑΧΑΙΟΣ
 Επιστροφή : ΣΑΒΒΑΤΟ 19/7/14 20.00 πλοίο ΑΡΤΕΜΙΣ
 
 11/07/2014  ΤΟΥΡΝΟΥΑ BEACH VOLLEY Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. ΣΤΗΝ ΑΙΓΙΝΑ
 

Το τουρνουά beach volley της Ένωσής μας (κορίτσια Κ16, αγόρια Κ16 & κορίτσια Κ19), θα διεξαχθεί το Σάββατο 19 Ιουλίου 2014, στα γήπεδα beach volley της Αίγινας.

Θα ακολουθήσει νεώτερη ανακοίνωση για τις λεπτομέρειες διεξαγωγής του τουρνουά.

 
 07/07/2014  ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΚΩΔΙΚΩΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΗΛ/ΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΑΝΑΝΕΩΣΕΩΝ ΔΕΛΤΙΩΝ & ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
 
Σας ενημερώνουμε ότι οι φάκελοι με τους κωδικούς πρόσβασης για τη χρήση του ηλεκτρονικού συστήματος ανανεώσεων δελτίων και μετεγγραφών των σωματείων-μελών της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. είναι διαθέσιμοι στα γραφεία της Ένωσης. 
Υπενθυμίζεται ότι για την παραλαβή είναι απαραίτητη η προσκόμιση αποσπάσματος πρακτικού συνεδριάσεως του Δ.Σ. του σωματείου.
 
 02/07/2014   ΤΟΥΡΝΟΥΑ BEACH VOLLEY Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. ΣΤΗΝ ΑΙΓΙΝΑ
 

Το τουρνουά beach volley της Ένωσής μας (κορίτσια Κ16, αγόρια Κ16 & κορίτσια Κ19), θα διεξαχθεί το Σάββατο 19 Ιουλίου 2014, στα γήπεδα beach volley της Αίγινας.

Θα ακολουθήσει νεώτερη ανακοίνωση για τις λεπτομέρειες διεξαγωγής του τουρνουά.

 
 01/07/2014  Ο ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΗ ΕΝΕΡΓΩΝ ΜΕΙΚΤΗ
 

Ο Πήγασος Χαϊδαρίου μετά την κατάκτηση της 1ηης θέσης στο τουρνουά μη ενεργών γυναικών, αναδείχτηκε πρωταθλητής και στο τουρνουά μη ενεργών μεικτή , συμπληρώνοντας δύο νίκες στα τελικά των play off με αντίπαλο το ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ VOLLEY.

 
 26/06/2014  1ο STREET MINI VOLLEY ΤΟΥ ΠΗΓΑΣΟΥ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
 

Με επιτυχία έγινε την Κυριακή 22/6 το 1ο STREET MINI VOLLEY που διοργάνωσε ο Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΊΟΥ  στην νέα πλατεία μπροστά από το δημαρχείο.Στην εκδήλωση που κράτησε τρεις ώρες πήραν μέρος οι μικρές αθλήτριες της ομάδας μας ,καθώς και πολλά παιδάκια που ήρθαν και γνώρισαν το άθλημα. Καλεσμένη και η ομάδα του ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ Α.Ο. Ήταν μια  όμορφη γιορτή για το βόλεϊ κάτω από τους ήχους του dj,που αξίζουν τα συγχαρητήρια στις προπονήτριες των τμημάτων υποδομής Μαρία Ρεντούμη,Χαρά Κάσσου και Κατερίνα Καλλιακούδη καθώς και τον έφορο Σπύρο Κοντάκο.Σε όλα τα παιδάκια μοιράστηκαν αναμνηστικά.

 
 25/06/2014  ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΗ ΕΝΕΡΓΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ- ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Ο ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
 

Ο Πήγασος Χαϊδαρίου  συμπλήρωσε δύο νίκες   στα τελικά των play off  και αναδείχτηκε πρωταθλητής  του τουρνουά μη ενεργών γυναικών Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. αγων.περ. 2013-2014.

 
 23/06/2014  ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΟΠ ΕΣΠΕΔΑ ΚΩΣΤΑ ΓΚΟΥΝΤΑ
 

Στο πλαίσιο του αναπτυξιακού προγράμματος της Ελληνικής ομοσπονδίας πετοσφαίρισης, αγωνιστικής περιόδου 2013 - 14, σε εθελοντική βάση, ολοκληρώθηκε την Παρασκευή 20/6 η πρώτη φάση των συγκεντρωτικών προπονήσεων των Προεθνικών ομάδων Παμπαίδων και Παγκορασίδων της ΕΣΠΕΔΑ.

Για την επιλογή των αθλητών -τριών πραγματοποιήθηκαν τρεις ανοικτές προπονήσεις( 20,25,28/2). Στις προπονήσεις αυτές αξιολογήθηκαν 122 αθλήτριες από 26 σωματεία και 30 αθλητές από 9 σωματεία.

Μετά την επιλογή οι αθλήτριες χωρίστηκαν σε δύο προπονητικά γκρουπ ενώ τα αγόρια σε  ένα. Πραγματοποιήθηκαν  15  προπονήσεις όπου οι αθλητές - τριες δούλεψαν προπονητικά στις τεχνικές δεξιότητες και πέρα από το πρακτικό πρόγραμμα έγινε και θεωρητικό με βίντεο ανάλυση.

Όλα τα παιδιά υποβλήθηκαν (για πρώτη φορά) με τη σύμφωνη γνώμη και συμμετοχή των κηδεμόνων τους, σε αιματολογικές, καρδιολογικές καθώς και εργομετρικές εξετάσεις  

( Καρδιοαναπνευστική αντοχή, Μυϊκή δύναμη, Μυϊκή αντοχή, Ευλυγισία, Σωματική σύσταση, Αλτικότητα, Ευκινησία, Τεστ ταχυδύναμης σε εργομετρικό ποδήλατο, Wintage test σε εργομετρικό ποδήλατο, Bosco test σε πλατφόρμα αισθητήρων κίνησης).

Τα αποτελέσματα των μετρήσεων κατεγράφησαν σε βάση δεδομένων και δόθηκαν στους αθλητές -τριες για να τα χρησιμοποιήσουν στα σωματεία τους έτσι ώστε οι προπονητές τους να έχουν στη διάθεσή τους στοιχεία των δυνατοτήτων τους.

 

Το πρόγραμμα θα συνεχιστεί και την επόμενη αγωνιστική περίοδο και σε όλους τους αθλητές-τριες θα υπάρχει παρακολούθηση της αθλητικής τους διαδρομής μέχρι την ενηλικίωση τους. 

Σε προπονήσεις των Προεθνικών ομάδων Παμπαίδων και Παγκορασίδων παρευρέθηκε ο βοηθός προπονητή της Εθνικής ομάδας Ανδρών και συντονιστής του προγράμματος κ. Φλώρος Δημήτρης, με τον οποίο παρακολουθήσαμε και τους ημιτελικούς αγώνες Κορασίδων της ΕΣΠΕΔΑ, αγωνιστικής περιόδου 2013-14.

Τέλος θα ήθελα να ευχαριστήσω τα παιδιά για την προσπάθεια που κατέβαλλαν όλο αυτό το διάστημα, τον εργοφυσιολόγο κ. Νικολαϊδη Παντελή (www.ergometriko.gr), τους συναδέλφους προπονητές και  παράγοντες που βοήθησαν στις προπονήσεις καθώς και τις υπαλλήλους της ένωσης για τις υπηρεσίες που προσέφεραν. 

ΚΩΣΤΑΣ ΓΚΟΥΝΤΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΚΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.

 

 

 
 19/06/2014  3η αγωνιστική για το Μίνι Βόλεϊ
 Το Σαββατοκύριακο 21-22 Ιουνίου, για την 3η αγωνιστική του Μίνι Βόλεϊ, το πρόγραμμα είναι:

ΑΓΟΡΙΑ
1ος ΟΜΙΛΟΣ  (ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ - ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ - ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ)
Σάββατο 21 Ιουνίου- γήπεδο Ζαβαριάν - 08.30 - 14.00 (Γ΄Επίπεδο)
Κυριακή 22 Ιουνίου - γήπεδο Μ.Μερκούρη - 09.30 - 12.30

ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1ος ΟΜΙΛΟΣ  (ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ - ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ - ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ)
Σάββατο 21 Ιουνίου - γήπεδο Ζαβαριάν - 08.30 - 14.00 (Γ΄Επίπεδο)
Κυριακή 22 Ιουνίου - γήπεδο Μ.Μερκούρη - 09.30 - 12.30

4ος ΟΜΙΛΟΣ (ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ - ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ -ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ - ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ)
Κυριακή 22 Ιουνίου - γήπεδο 2ο κλειστό Χαϊδαρίου - 09.00 - 13.00)
 
 18/06/2014  ΤΟΥΡΝΟΥΑ BEACH VOLLEY Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
 

Σας ενημερώνουμε ότι η Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. θα διοργανώσει 1 (ένα) τουρνουά beach volley Παίδων - Κορασίδων Κ-16, Εφήβων-Νεανίδων Κ-19, Νέων Ανδρών - Νέων Γυναικών Κ-22, 2014, σύμφωνα με τους όρους συμμετοχής που αναφέρονται στις προκηρύξεις beach volley οι οποίες έχουν αναρτηθεί στην ενότητα "προκηρύξεις" του site μας.

            Το τουρνουά θα διεξαχθεί το αργότερο ως τις 20 Ιουλίου 2014. Οι ακριβείς ημερομηνίες και η τοποθεσία διεξαγωγής του τουρνουά θα ανακοινωθούν με νεώτερο έγγραφο αναλόγως του αριθμού των ομάδων που θα δηλώσουν συμμετοχή.

            Δηλώσεις συμμετοχής για το τουρνουά θα γίνονται δεκτές μόνο στην εγκεκριμένη φόρμα και θα πρέπει να συνοδεύονται από την φόρμα player's commitment υπογεγραμμένη. Η  φόρμα αυτή κατατίθεται για το τουρνουά της  Ένωσης μέχρι την Τετάρτη 25 Ιουνίου 2014 με τους εξής τρόπους:

1. Στα γραφεία της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. - κλειστό γυμναστήριο Ρέντη «Μ.Μερκούρη»

2. Με φαξ στην Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. 210-9403405

3. Με email στην Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. espeda@espeda.gr 

Κάθε αθλητής που θα δηλώσει συμμετοχή στο τουρνουά θα καταβάλλει και ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΠΑΡΑΒΟΛΟ  συμμετοχής ως εξής:

  Κ-16 Παίδων - Κορασίδων πέντε (5)  ευρώ

  Κ-19 Εφήβων - Νεανίδων δέκα (10) ευρώ

  Κ-22 Νέων Ανδρών - Νέων Γυναικών δέκα (10) ευρώ

 Το Παράβολο καταβάλλεται με την κατάθεση της Δήλωσης Συμμετοχής και δεν επιστρέφεται σε περίπτωση αποχώρησης / αλλαγής αθλητή/ομάδας.

 

 
 17/06/2014  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ ΠΡΟΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΑΓΟΡΙΩΝ - ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (18-20/6)
 

Λόγω έκτακτου προβλήματος στο ΔΑΚ Γλυφάδας οι προγραμματισμένες προπονήσεις των προεθνικών ομάδων Κοριτσιών και Αγοριών της ΕΣΠΕΔΑ τροποποιούνται ως εξής:

Την Τετάρτη 18/6/14 και από ώρα 14.00 - 16.00 η προπόνηση θα πραγματοποιηθεί στο κλειστό γήπεδο Γλυφάδας «Οδ.Παπαδόπουλος» (οδός Παναγούλη-γκολφ) και αφορά τις αθλήτριες:

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ(ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ(ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ), ΓΚΙΟΥΡΔΑ ΕΛΕΝΑ(ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΖΑΜΠΑΤΗ ΟΛΓΑ (ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ), ΚΑΣΚΟΥΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ), ΚΟΡΔΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ(ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ), ΚΩΤΟΓΛΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ(ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΥ), ΜΑΡΟΥΓΚΑ ΑΘΗΝΑ (ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ), ΜΑΣΤΡΟΠΕΤΡΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΜΙΚΕΛΗ ΜΑΡΙΑ (ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ), ΠΛΑΣΚΑΣΟΒΙΤΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ), ΣΟΥΡΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ(ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), ΣΤΟΪΤΣΕΒΑ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ), ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ), ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΥ ΜΙΡΕΛΛΑ (ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ),  ΧΟΝΔΡΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ(ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ),ΧΡΑΝΙΩΤΗ ΔΑΝΑΗ(ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ).

Την Πέμπτη 19/6/14 και από ώρα 13.30 - 15.00 η προπόνηση θα πραγματοποιηθεί  στο Σχολικό Συγκρότημα Ρέντη (Νάξου 41) και αφορά τις αθλήτριες:

ΜΕΡΖΙΩΤΗ ΙΩΑΝΝΑ(ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ),ΜΟΥΛΑΚΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ(ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ), ΡΟΥΣΣΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ),ΠΑΓΑΝΕΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ) ΚΟΝΤΟΛΕΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ),ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ),ΜΕΛΕΤΙΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ),ΒΡΥΣΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ), ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΜΠΑΪΡΑΚΤΑΡΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΕΞΑΚΟΥΣΤΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ( ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ),  ΤΖΙΝΙΕΡΗ ΟΥΡΑΝΙΑ(ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΚΑΛΑΜΑΚΗ ΜΑΡΟΥΣΑ (ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΓΙΑΝΝΑΤΣΗ ΣΜΑΡΑΓΔΑ (ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ), ΚΡΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ( ΑΕ ΡΕΝΤΗ), ΛΙΟΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ), ΙΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ).

Την Παρασκευή  20/6/14 και από ώρα 14.00-16.00 η  προπόνηση Αγοριών θα πραγματοποιηθεί  στο κλειστό γυμναστήριο Ρέντη « Μ.Μερκούρη».

ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΑΓΓΑΝΑΣ ΠΕΤΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΚΑΡΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΠΕΖΑΝΙ ΤΖΟΥΛΙΟ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΕΛΙΓΓΙΩΤΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ (ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ), ΣΟΥΓΙΟΥΛ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ), ΚΟΛΥΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ), ΔΗΜΟΥΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΔΙΑΤΣΙΝΤΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΚΟΒΑΤΣΕΒ ΝΙΚΟΣ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ), ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ),ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ(ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ).

Παρακαλούμε όπως ενημερώσετε τους αθλητές-τριες που ανήκουν στο σύλλογό σας για την τροποποίηση των προπονήσεων. Σε περίπτωση που δεν μπορεί κάποιος από τους αθλητές-τριες να παρευρεθεί παρακαλούμε να ενημερώσετε εγκαίρως την ΄Ενωση.

 
 13/06/2014  ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ ΒΟΛΕΪ - 2η Εβδομάδα
 

Για δεύτερη εβδομάδα συνεχίζονται τα τουρνουά Μίνι Βόλεϊ Κοριτσιών και Αγοριών της ΄Ενωσής μας, που διοργανώνονται σε συνεργασία με τα Σωματεία.

Για το Σαββατοκύριακο 14 και 15 Ιουνίου έχουν προγραμματιστεί τα παρακάτω τουρνουά:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1ος όμιλος (ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ - ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ - ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ):

Σάββατο 14 Ιουνίου - γήπεδο Δραπετσώνας «Αρ.Παπαμιχαήλ» -  08.30 - 13.30

2ος όμιλος (ΑΕ ΡΕΝΤΗ - ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ - ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ)

Σάββατο 14 Ιουνίου - γήπεδο Σχολικό Συγκρότημα Ρέντη - 13.00 - 16.00 

3ος όμιλος(ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΑΟ ΤΕΛΑΜΩΝ - ΑΕ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ): Σάββατο 14 Ιουνίου  - γήπεδο Π. Σαλπέας -  10.30 - 14.00

4ος όμιλος (ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ - ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ):

Κυριακή 15 Ιουνίου  - γήπεδο Αιγάλεω -  16.00 - 20.00

 

ΑΓΟΡΙΑ

1ος όμιλος (ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ - ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ - ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ): Σάββατο 14 Ιουνίου - γήπεδο Δραπετσώνας «Αρ.Παπαμιχαήλ» - 8.30 - 13.30

 

Υπενθυμίζουμε στα σωματεία ότι έχει δημιουργηθεί και τους έχει σταλεί από την ΄Ενωση ηλεκτρονικά φύλλο αγώνα, για τα τουρνουά Μίνι Βόλεϊ, το οποίο είναι διαθέσιμο και μέσω της ιστοσελίδας μας στην ενότητα Προκηρύξεις.

 
 12/06/2014  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ - ΑΓΟΡΙΩΝ ΕΣΠΕΔΑ( 18-20/6)
 

Ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. Κος Κώστας Γκούντας καλεί την Τετάρτη 18/6/14 και από ώρα 14.00 - 16.00 σε προπόνηση στο ΔΑΚ Γλυφάδας (Φοίβης 14 - Πλ.Νυμφών) τις παρακάτω αθλήτριες της Προεθνικής ομάδας κοριτσιών Δυτικής Αττικής:

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ(ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ(ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ), ΓΚΙΟΥΡΔΑ ΕΛΕΝΑ(ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΖΑΜΠΑΤΗ ΟΛΓΑ (ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ), ΚΑΣΚΟΥΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ), ΚΟΡΔΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ(ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ), ΚΩΤΟΓΛΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ(ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΥ), ΜΑΡΟΥΓΚΑ ΑΘΗΝΑ (ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ), ΜΑΣΤΡΟΠΕΤΡΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΜΙΚΕΛΗ ΜΑΡΙΑ (ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ), ΠΛΑΣΚΑΣΟΒΙΤΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ), ΣΟΥΡΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ(ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), ΣΤΟΪΤΣΕΒΑ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ), ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ), ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΥ ΜΙΡΕΛΛΑ (ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ),  ΧΟΝΔΡΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ(ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ),ΧΡΑΝΙΩΤΗ ΔΑΝΑΗ(ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ).

Την Πέμπτη 19/6/14 και από ώρα 14.00 - 16.00 σε προπόνηση στο ΔΑΚ Γλυφάδας (Φοίβης 14 - Πλ.Νυμφών) τις παρακάτω αθλήτριες της Προεθνικής ομάδας κοριτσιών Δυτικής Αττικής:

ΜΕΡΖΙΩΤΗ ΙΩΑΝΝΑ(ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ),ΜΟΥΛΑΚΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ(ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ), ΡΟΥΣΣΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ),ΠΑΓΑΝΕΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ) ΚΟΝΤΟΛΕΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ),ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ),ΜΕΛΕΤΙΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ),ΒΡΥΣΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ), ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΜΠΑΪΡΑΚΤΑΡΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΕΞΑΚΟΥΣΤΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ( ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ),  ΤΖΙΝΙΕΡΗ ΟΥΡΑΝΙΑ(ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΚΑΛΑΜΑΚΗ ΜΑΡΟΥΣΑ (ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΓΙΑΝΝΑΤΣΗ ΣΜΑΡΑΓΔΑ (ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ), ΚΡΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ( ΑΕ ΡΕΝΤΗ), ΛΙΟΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ), ΙΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ).

Την Παρασκευή  20/6/14 και από ώρα 14.00-16.00 σε προπόνηση στο κλειστό γυμναστήριο ΔΑΚ Γλυφάδας (Φοίβης 14 - Πλ.Νυμφών), τους παρακάτω αθλητές της Προεθνικής ομάδας αγοριών Δυτικής Αττικής ως  εξής:

ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΑΓΓΑΝΑΣ ΠΕΤΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΚΑΡΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΠΕΖΑΝΙ ΤΖΟΥΛΙΟ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΕΛΙΓΓΙΩΤΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ (ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ), ΣΟΥΓΙΟΥΛ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ), ΚΟΛΥΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ), ΔΗΜΟΥΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΔΙΑΤΣΙΝΤΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΚΟΒΑΤΣΕΒ ΝΙΚΟΣ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ), ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ).

 
 06/06/2014  ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ ΒΟΛΕΪ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
 

Την Κυριακή 8 Ιουνίου 2014 ξεκινούν τα τουρνουά μίνι βόλεϊ της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. 
Η ΄Ενωση θέλοντας να δώσει την ευκαιρία στους μικρούς αθλητές και αθλήτριες να αγωνιστούν σε περισσότερους αγώνες και τη φετινή αγωνιστική περίοδο, έχει τοποθετήσει τα σωματεία που μετέχουν στα τουρνουά, σε ομίλους των 3 ή / 4 ομάδων. 

Το πρόγραμμα για την Κυριακή 8/6 είναι:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 
Γήπεδο Εθνικής Αντιστάσεως 08.00-12.30 
1ος ΟΜΙΛΟΣ: ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ - ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ- ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΑΓΟΡΙΑ

Γήπεδο Εθνικής Αντιστάσεως 08.00-12.30
1ος ΟΜΙΛΟΣ; ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ - ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ - ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

Η Ένωση εύχεται κάθε επιτυχία στους μικρούς αθλητές και αθλήτριες, αναμένοντας τη στήριξη παραγόντων, προπονητών και γονιών και φέτος.
Παραμένει στη διάθεση όλων για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

 
 02/06/2014  ΑΝΑΒΟΛΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. ΓΙΑ 6/6
 Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 6/6/14 ΑΝΑΒΑΛΛΕΤΑΙ, λόγω έκτακτου προβλήματος, η προγραμματισμένη προπόνηση της Προεθνικής ομάδας Κοριτσιών Δυτικής Αττικής στο ΔΑΚ Γλυφάδας.
Παρακαλούμε να ενημερώσετε τις παρακάτω αθλήτριες :

ΜΕΡΖΙΩΤΗ ΙΩΑΝΝΑ(ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ),ΜΟΥΛΑΚΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ(ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ), ΡΟΥΣΣΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ),ΠΑΓΑΝΕΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ) ΚΟΝΤΟΛΕΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ),ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ),ΜΕΛΕΤΙΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ),ΒΡΥΣΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ), ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΜΠΑΪΡΑΚΤΑΡΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΕΞΑΚΟΥΣΤΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ( ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ),  ΤΖΙΝΙΕΡΗ ΟΥΡΑΝΙΑ(ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΚΑΛΑΜΑΚΗ ΜΑΡΟΥΣΑ (ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΓΙΑΝΝΑΤΣΗ ΣΜΑΡΑΓΔΑ (ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ), ΚΡΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ( ΑΕ ΡΕΝΤΗ), ΛΙΟΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ), ΙΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ).
 
 29/05/2014  Αναβάλλεται το 2ο Mini Volley Festival λόγω καιρικών φαινομένων!
 

Λόγω της αστάθειας που θα παρουσιάσει ο καιρός στην Αττική, αλλά και των προαναγγελθέντων ακραίων καιρικών φαινομένων το προσεχές τριήμερο, η ΕΟΠΕ ενημερώνει οτι 2ο Mini Volley Festival που είχε προγραμματιστεί να διεξαχθεί το Σάββατο 31 Μαΐου στο Καλλιμάρμαρο αναβάλλεται, προκειμένου να μην τεθεί σε κίνδυνο η υγεία και η σωματική ακεραιότητα των παιδιών.

 

Κατανοούμε την αναστροφή του ενθουσιασμού χιλιάδων παιδιών και γονιών να συμμετέχουν στη μεγαλύτερη γιορτή βόλεϊ της Ευρώπης και μάλιστα εντός του ιστορικότερου αθλητικού χώρου του κόσμου.

 

Οι δυσκολίες που θα παρουσιαστούν στις εργασίες προετοιμασίας και κυρίως η αμφιβολία για τις καιρικές συνθήκες που θα επικρατήσουν πριν και κατά τη διάρκεια του ορισθέντος event τη στιγμή που περισσότερα από 1600 παιδιά θα βρίσκονται εντός της αρένας του Σταδίου μας υποχρεώνουν να ορίσουμε εκ νέου τους αγώνες μας.

 

Έτσι μετά από συνεργασία με την Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή το 2ο Mini Volley Festival μεταφέρεται για τις αρχές Σεπτεμβρίου με την υπόσχεση να είναι ακόμα πιο συναρπαστικές οι εκπλήξεις που θα προσφέρουμε στα παιδιά μας.

 

 
 28/05/2014  ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ ΤΟΥ ΕΥΡΩΒΟΛΕΪ
  Σας ενημερώνουμε ότι διατίθενται στα γραφεία της Ένωσής μας,εισιτήρια για τον προκριματικό όμιλο του Ευρωβόλεϊ  που διεξάγεται στο κλειστό γυμναστήριο Ρέντη "Μ.Μερκούρη" από 29 ως 31 Μαϊου 2014.
 
 27/05/2014  ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ- ΤΡΙΕΣ ΤΩΝ ΠΡΟΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝΔΡΩΝ
 

Καλούνται οι παρακάτω αθλητές-τριες των προεθνικών ομάδων της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. που θα συμμετέχουν ως ball boys στους αγώνες που διεξάγονται στο κλειστό γυμναστήριο Ρέντη «ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ» ως εξής:

ΠΕΜΠΤΗ 29/05/2014 ώρα 15.30:

ΚΑΡΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΒΕΖΑΝΙ ΤΖΟΥΛΙΟ, ΜΕΛΙΓΓΙΩΤΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΚΟΒΑΤΣΕΒ ΝΙΚΟΣ, ΜΑΣΤΡΟΠΕΤΡΟΥ ΕΙΡΗΝΗ, ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ, ΓΚΙΟΥΡΔΑ ΕΛΕΝΑ, ΚΟΡΔΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, ΧΟΝΔΡΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ, ΣΤΟΪΤΣΕΒΑ- ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ, ΜΙΚΕΛΗ ΜΑΡΙΑ, ΛΙΟΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ, ΚΩΤΟΓΛΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ & ΙΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 30/05/2014 ώρα 15.30:

ΚΑΡΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΜΑΓΓΑΝΑΣ ΠΕΤΡΟΣ, ΜΠΕΖΑΝΙ ΤΖΟΥΛΙΟ, ΜΕΛΙΓΓΙΩΤΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΚΟΛΥΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΚΟΒΑΤΣΕΒ ΝΙΚΟΣ, ΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΥ ΜΙΡΕΛΑ, ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ & ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ.

ΣΑΒΒΑΤΟ 31/05/2014 ώρα 16.30:

ΚΑΡΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΜΑΓΓΑΝΑΣ ΠΕΤΡΟΣ, ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ, ΚΟΒΑΤΣΕΒ ΝΙΚΟΣ, ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ, ΠΛΑΣΚΑΣΟΒΙΤΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ, ΓΚΙΟΥΡΔΑ ΕΛΕΝΑ, ΜΠΑΪΡΑΚΤΑΡΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ, ΕΞΑΚΟΥΣΤΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ & ΜΑΡΟΥΓΚΑ ΑΘΗΝΑ.

Οι παραπάνω αθλητές-τριες, θα πρέπει να παρευρεθούν την Τετάρτη 28/05/2014 και ώρα 17.30 στο κλειστό γυμναστήριο Ρέντη «ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ»  προκειμένου να ενημερωθούν για τα καθήκοντά τους ως ball boys.

 
 27/05/2014  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΑΓΟΡΙΩΝ-ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΕΣΠΕΔΑ(3-6/6)
 

Ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. Κος Κώστας Γκούντας καλεί την Τρίτη 3/6/14 και από ώρα 14.00 - 16.00 σε προπόνηση στο ΔΑΚ Γλυφάδας (Φοίβης 14 - Πλ.Νυμφών) τις παρακάτω αθλήτριες της Προεθνικής ομάδας κοριτσιών Δυτικής Αττικής:

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ(ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ(ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ), ΓΚΙΟΥΡΔΑ ΕΛΕΝΑ(ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΖΑΜΠΑΤΗ ΟΛΓΑ (ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ), ΚΑΣΚΟΥΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ), ΚΟΡΔΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ(ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ), ΚΩΤΟΓΛΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ(ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΥ), ΜΑΡΟΥΓΚΑ ΑΘΗΝΑ (ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ), ΜΑΣΤΡΟΠΕΤΡΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΜΙΚΕΛΗ ΜΑΡΙΑ (ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ), ΠΛΑΣΚΑΣΟΒΙΤΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ), ΣΟΥΡΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ(ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), ΣΤΟΪΤΣΕΒΑ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ), ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ), ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΥ ΜΙΡΕΛΛΑ (ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ),  ΧΟΝΔΡΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ(ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ),ΧΡΑΝΙΩΤΗ ΔΑΝΑΗ(ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ).


Την Πέμπτη 5/6/14 και από ώρα 14.00-16.00 σε προπόνηση στο κλειστό γυμναστήριο ΔΑΚ Γλυφάδας (Φοίβης 14 – Πλ.Νυμφών), τους παρακάτω αθλητές της Προεθνικής ομάδας αγοριών Δυτικής Αττικής ως  εξής:
ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΑΓΓΑΝΑΣ ΠΕΤΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΚΑΡΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΠΕΖΑΝΙ ΤΖΟΥΛΙΟ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΕΛΙΓΓΙΩΤΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ (ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ), ΣΟΥΓΙΟΥΛ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ), ΚΟΛΥΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ), ΔΗΜΟΥΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΔΙΑΤΣΙΝΤΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΚΟΒΑΤΣΕΒ ΝΙΚΟΣ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ), ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ


Την Παρασκευή 6/6/14 και από ώρα 14.00 - 16.00 σε προπόνηση στο ΔΑΚ Γλυφάδας (Φοίβης 14 - Πλ.Νυμφών) τις παρακάτω αθλήτριες της Προεθνικής ομάδας κοριτσιών Δυτικής Αττικής:
ΜΕΡΖΙΩΤΗ ΙΩΑΝΝΑ(ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ),ΜΟΥΛΑΚΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ(ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ), ΡΟΥΣΣΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ),ΠΑΓΑΝΕΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ) ΚΟΝΤΟΛΕΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ),ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ),ΜΕΛΕΤΙΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ),ΒΡΥΣΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ), ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΜΠΑΪΡΑΚΤΑΡΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΕΞΑΚΟΥΣΤΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ( ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ),  ΤΖΙΝΙΕΡΗ ΟΥΡΑΝΙΑ(ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΚΑΛΑΜΑΚΗ ΜΑΡΟΥΣΑ (ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΓΙΑΝΝΑΤΣΗ ΣΜΑΡΑΓΔΑ (ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ), ΚΡΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ( ΑΕ ΡΕΝΤΗ), ΛΙΟΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ), ΙΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ).

Παρακαλούμε όπως ενημερώσετε τους αθλητές-τριες που ανήκουν στο σύλλογό σας να παρευρεθούν στις προπονήσεις. Σε περίπτωση που δεν μπορεί κάποιος από τους αθλητές-τριες να παρευρεθεί παρακαλούμε να ενημερώσετε εγκαίρως την ΄Ενωση.

 
 26/05/2014  ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΠΕΔΑ 2013-2014 Ο ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΩΝ
 

Με τεράστια επιτυχία ολοκληρώθηκε το Σάββατο 24 Μαΐου  στο κατάμεστο γήπεδο του Αλίμου η τελική φάση του Πρωταθλήματος Παγκορασίδων  Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. αγων. περιόδου 2013-2014.

Τον τίτλο κατέκτησε η ομάδα του ΑΟ Τραχώνων η οποία νίκησε στον τελικό, με 3-1 σετ, τον ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, μετά από έναν αγώνα που παρουσίασε εξαιρετικό ενδιαφέρον, διάρκειας 115 λεπτών.

Τα σετ ήταν 25-23,29-27,21-25,25-12.

Διαιτητές: ΜΕΤΑΞΑ ΓΕΩΡΓΙΑ - ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΚΟΥΡΛΙΟΥΡΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΩΝ (Αθανασοπούλου, Αρναούτης ): ΑΡΒΑΝΙΤΗ (αρχ), ΠΑΠΑΧΑΤΖΗ, ΜΕΛΗΓΑΛΙΩΤΗ, ΚΑΣΚΟΥΤΗ, ΜΟΥΡΤΗ, ΠΑΛΑΔΑ,(ΚΑΤΣΟΥΛΙΕΡΗ ΤΣΑΚΙΡΗ, ΤΣΙΠΑ, ΤΑΜΠΑΚΙΔΗ).

ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Κουγιουμτζόγλου) :ΜΠΑΡΚΑ, ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ,ΒΡΥΣΟΠΟΥΛΟΥ, ΚΟΡΟΜΠΙΛΗ,ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ(αρχ),ΠΛΑΣΚΑΣΟΒΙΤΗ,(ΤΣΑΤΟΥΜΑ, ΔΗΜΗΤΡΕΛΟΥ,ΠΑΤΕΛΗ,ΚΑΡΑΪ, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ, ΞΑΝΘΑΚΟΥ).

Η Αργυρούπολη  κατέκτησε την 3η θέση νικώντας τον ΑΟ Θρίαμβο με 3-1 σετ (25-15,22-25,25-19,25-18).

Διαιτητές: ΚΑΝΤΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ- ΛΙΑΚΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ- ΚΟΥΡΛΙΟΥΡΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ.

Επίσης μετά από ψηφοφορία βραβεύτηκαν οι καλύτερες αθλήτριες των τελικών :

Καλύτερη πασαδόρος : ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΗΛΙΑΝΝΑ  ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ

Καλύτερη επιθετικός: ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ ΜΙΝΑ   ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

Καλύτερη υποδοχέας: ΔΡΙΒΑΛΙΑΡΗ ΕΛΙΝΑ  ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ

Καλύτερη μπλοκέρ: ΠΑΠΑΧΑΤΖΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ

MVP : ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΗΛΙΑΝΝΑ   ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ

Το σωματείο ΑΟ Τράχωνες κατά την διάρκεια των τελικών βράβευσε τις αθλήτριες της πρώτης γυναικείας ομάδας του συλλόγου ( 1982) , τον ιδρυτή του τμήματος γυναικών κ. Σαμόλη Μιλτιάδη , την αθλήτρια βόλλεϋ και beach volley - κάτοικο δήμου Αλίμου- Πόλα Κίτσου & τους διαιτητές της διοργάνωσης.

Στο γήπεδο παρέστησαν ο Πρόεδρος της ΕΣΠΕΔΑ Γιώργος Κογκαλίδης, ο Α΄αντιπρόεδρος Δημήρης Μεταξάς, ο Β΄αντιπρόεδρος Παναγιώτης Γιώτης, ο ταμίας Χαράλαμπος Ξοφάκης , η ειδ. Γραμματέας Αθηνά Καλαϊτζίδου, το μέλος της Επιτροπής Ανάπτυξης ΕΣΠΕΔΑ Σπύρος Νικολάκης και το μέλος της επιτροπής μάρκετινγκ Βασίλης Μανασής.

 Τους αγώνες παρακολούθησε ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. Γκούντας Κωνσταντίνος.

Επίσης παρευρέθησαν και εκπρόσωποι και υποψήφιοι της τοπικής αυτοδιοίκησης του δήμου Αλίμου.

Τέλος, η ΕΣΠΕΔΑ ευχαριστεί θερμά τα σωματεία ΑΟ Τράχωνες και ΑΣ Περιστέρι  για την άψογη συνεργασία με την Ένωση και την προσφορά τους στη διεξαγωγή της διοργάνωσης των ημιτελικών αγώνων στα Δίδυμα Χωράφας και των τελικών στο κλειστό γυμναστήριο Αλίμου, καθώς και τα τέσσερα σωματεία ΤΡΑΧΩΝΕΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ-ΘΡΙΑΜΒΟ και τους φιλάθλους τους που επέδειξαν υψηλό αθλητικό πνεύμα και συνέβαλαν στην ομαλή διεξαγωγή των αγώνων.

Οι δύο τελικοί μεταδόθηκαν διαδικτυακά από το sportsonair.gr.

 
 26/05/2014  ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Β΄Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
 

Τα σωματεία ΑΟΝΣ Μίλων και ΑΟΠ Μοσχάτου είναι οι δύο ομάδες που ανέρχονται στην Β΄εθνική γυναικών β΄όμιλος Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.  αφού κατέκτησαν τις δύο πρώτες θέσεις της τοπικής κατηγορίας γυναικών Β΄ΕΣΠΕΔΑ, ενώ η ομάδα Αιξωνή Γλυφάδας θα ανέλθει εφόσον το σωματείο ΑΓΟΓ Ευρυάλη κατορθώσει  την άνοδο στην Α2 εθνική κατηγορία γυναικών.

 
 21/05/2014  ΤΕΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Α)
 

Για το Σάββατο 24 Μαΐου έχουν προγραμματιστεί  ο μικρός και ο μεγάλος τελικός του πρωταθλήματος παγκορασίδων αγων.περ. 2013-2014 της Ένωσής μας, στο κλειστό γυμναστήριο Αλίμου.

Το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

ΩΡΑ  17.30  μικρός τελικός    : ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ- ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Α)

ΩΡΑ  19.30 μεγάλος τελικός : ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Α)- ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Α)

 

 
 21/05/2014  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΑΓΟΡΙΩΝ-ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΕΣΠΕΔΑ(26-30/5)
 

Ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. Κος Κώστας Γκούντας καλεί τη Δευτέρα 26/5/14 και από ώρα 14.00 - 16.00 σε προπόνηση στο ΔΑΚ Γλυφάδας (Φοίβης 14 - Πλ.Νυμφών) τις παρακάτω αθλήτριες της Προεθνικής ομάδας κοριτσιών Δυτικής Αττικής:

 (Προσοχή στη διαφοροποίηση των γκρουπ)

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ(ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ(ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ), ΓΚΙΟΥΡΔΑ ΕΛΕΝΑ(ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΖΑΜΠΑΤΗ ΟΛΓΑ (ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ), ΚΑΣΚΟΥΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ), ΚΟΡΔΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ(ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ), ΚΩΤΟΓΛΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ(ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΥ), ΜΑΡΟΥΓΚΑ ΑΘΗΝΑ (ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ), ΜΑΣΤΡΟΠΕΤΡΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΜΙΚΕΛΗ ΜΑΡΙΑ (ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ), ΠΛΑΣΚΑΣΟΒΙΤΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ), ΣΟΥΡΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ(ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), ΣΤΟΪΤΣΕΒΑ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ), ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ), ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΥ ΜΙΡΕΛΛΑ (ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ),  ΧΟΝΔΡΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ(ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ),ΧΡΑΝΙΩΤΗ ΔΑΝΑΗ(ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ).

Την Τετάρτη 28/5/14 και από ώρα 14.00-16.00 σε προπόνηση στο κλειστό γυμναστήριο ΔΑΚ Γλυφάδας (Φοίβης 14 - Πλ.Νυμφών), τους παρακάτω αθλητές της Προεθνικής ομάδας αγοριών Δυτικής Αττικής ως  εξής:

ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΑΓΓΑΝΑΣ ΠΕΤΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΚΑΡΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΠΕΖΑΝΙ ΤΖΟΥΛΙΟ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΕΛΙΓΓΙΩΤΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ (ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ), ΣΟΥΓΙΟΥΛ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ), ΚΟΛΥΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ), ΔΗΜΟΥΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΔΙΑΤΣΙΝΤΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΚΟΒΑΤΣΕΒ ΝΙΚΟΣ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ), ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

Την Παρασκευή 30/5/14 και από ώρα 14.00 - 16.00 σε προπόνηση στο ΔΑΚ Γλυφάδας (Φοίβης 14 - Πλ.Νυμφών) τις παρακάτω αθλήτριες της Προεθνικής ομάδας κοριτσιών Δυτικής Αττικής:

ΜΕΡΖΙΩΤΗ ΙΩΑΝΝΑ(ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ),ΜΟΥΛΑΚΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ(ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ), ΡΟΥΣΣΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ),ΠΑΓΑΝΕΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ) ΚΟΝΤΟΛΕΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ),ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ),ΜΕΛΕΤΙΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ),ΒΡΥΣΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ), ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΜΠΑΪΡΑΚΤΑΡΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΕΞΑΚΟΥΣΤΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ( ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ),  ΤΖΙΝΙΕΡΗ ΟΥΡΑΝΙΑ(ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΚΑΛΑΜΑΚΗ ΜΑΡΟΥΣΑ (ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΓΙΑΝΝΑΤΣΗ ΣΜΑΡΑΓΔΑ (ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ), ΚΡΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ( ΑΕ ΡΕΝΤΗ), ΛΙΟΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ), ΙΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ).

Προσοχή: Τα γκρουπ της Προεθνικής ομάδας Κοριτσιών έχουν διαφοροποιηθεί για  προπονητικούς και παιδαγωγικούς λόγους.

Παρακαλούμε όπως ενημερώσετε τους αθλητές-τριες που ανήκουν στο σύλλογό σας να παρευρεθούν στις προπονήσεις. Σε περίπτωση που δεν μπορεί κάποιος από τους αθλητές-τριες να παρευρεθεί παρακαλούμε να ενημερώσετε εγκαίρως την ΄Ενωση

 
 20/05/2014  ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Β΄ΕΘΝ.ΑΝΔΡΩΝ Β΄ΟΜΙΛΟΣ ΕΣΠΕΔΑ ΤΑ ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ
 

Πρωταθλητές ανδρών τα Ναυπηγεία και άνοδος στην Α2 εθνική κατηγορία Ανδρών

            Ολοκληρώθηκαν τα play-off της Β΄ εθνικής-Εθνικό περιφερειακό πρωτάθλημα Ανδρών Β΄ όμιλος Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. καθώς τα  Ναυπηγεία στον 2ο τελικό επικράτησαν του Εθνικού με 3-2 σετ και συμπλήρωσαν 3-1 νίκες, στον αγώνα που διεξήχθη στην έδρα του Εθνικού στο γήπεδο ΔΓ Πειραιά Π.Σαλπέας τη Δευτέρα 19/5 και ώρα 21.30. Τα σετ του αγώνα 25-17,19-25,23-25,25-18,7-15.

 

ΕΘΝΙΚΟΣ: Παπαδόπουλος Α. (C)

Μαμαής Ι.,  Σιωπης Δ., Αδαμοπουλος Ε., Καρουζάκης Μ., ΧΑτζηδημητρλιου Π., Σωτηράκης Ε., Ταραμπίκος Κ., Γκανιας Π., ΧΑλδαίος Β., Μήτσης Δ., Κορλος Φ., Κουβουτσάκης Χ. (L)

 

ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ: Φορτουνας Μ. (C)

Αγγελίδης Κ., Σερέτης Κ., Μπασούκας Ι., Μοπυτζουρης Α., Κωστακοπουλος Ν., Χαλδαίος Π., Αρχοντης Α., Κατσανεβακης Ε., Προκοπιδης Α., Χριστοπουλος Γ., Τερζης Γ., Μακρης Μ. (L)

 

 
 20/05/2014  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΑΓΟΡΙΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
 

Ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. Κος Κώστας Γκούντας καλεί την Παρασκευή 23/5/14 και από ώρα 12.30 ως 14.00 σε προπόνηση στο κλειστό γυμναστήριο ΔΑΚ Γλυφάδας (Φοίβης 14 - Πλ.Νυμφών), τους παρακάτω αθλητές της Προεθνικής ομάδας αγοριών Δυτικής Αττικής ως  εξής:

ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΑΓΓΑΝΑΣ ΠΕΤΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΚΑΡΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΠΕΖΑΝΙ ΤΖΟΥΛΙΟ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΕΛΙΓΓΙΩΤΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ (ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ), ΣΟΥΓΙΟΥΛ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ), ΚΟΛΥΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ), ΔΗΜΟΥΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΔΙΑΤΣΙΝΤΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΚΟΒΑΤΣΕΒ ΝΙΚΟΣ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ), ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ).

 

 Παρακαλούμε όπως ενημερώσετε τους αθλητές που ανήκουν στο σύλλογό σας να παρευρεθούν στην προπόνηση. Σε περίπτωση που δεν μπορεί κάποιος από τους αθλητές να παρευρεθεί παρακαλούμε να ενημερώσετε εγκαίρως την ΄Ενωση.

 
 20/05/2014  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. (Α΄ΓΚΡΟΥΠ)
 

Ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. Κος Κώστας Γκούντας καλεί την Παρασκευή 23/5/14 και από ώρα 14.00 ως 16.00 σε προπόνηση στο ΔΑΚ Γλυφάδας (Φοίβης 14 - Πλ.Νυμφών) τις παρακάτω αθλήτριες της Προεθνικής ομάδας κοριτσιών Δυτικής Αττικής:

ΤΖΙΝΙΕΡΗ ΟΥΡΑΝΙΑ (ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ(ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΚΑΛΑΜΑΚΗ ΜΑΡΟΥΣΑ(ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΧΟΝΔΡΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ(ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ), ΓΙΑΝΝΑΤΣΗ ΣΜΑΡΑΓΔΑ(ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ), ΚΡΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΑΕ ΡΕΝΤΗ), ΣΤΟΪΤΣΕΒΑ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ(ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ), ΙΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ), ΛΙΟΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ), ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΙΚΕΛΗ ΜΑΡΙΑ (ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ), ΜΑΣΤΡΟΠΕΤΡΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ(ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΓΚΙΟΥΡΔΑ ΕΛΕΝΑ(ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΜΠΑΪΡΑΚΤΑΡΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΠΛΑΣΚΑΣΟΒΙΤΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ), ΒΡΥΣΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ), ΧΡΑΝΙΩΤΗ ΔΑΝΑΗ(ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΥ ΜΙΡΕΛΛΑ (ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ), ΕΞΑΚΟΥΣΤΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ(ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ), ΚΟΡΔΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ(ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ).

 

Παρακαλούμε όπως ενημερώσετε τις αθλήτριες που ανήκουν στο σύλλογό σας να παρευρεθούν στην προπόνηση. Σε περίπτωση που δεν μπορεί κάποια από τις αθλήτριες  να παρευρεθεί παρακαλούμε να ενημερώσετε εγκαίρως την ΄Ενωση.

 
 19/05/2014  ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. 2013-2014
 

Με μεγάλη επιτυχία και σε ένα κατάμεστο γήπεδο ολοκληρώθηκε το Σάββατο 17 Μαΐου 2014 στο κλειστό γυμναστήριο Αιγάλεω η τελική φάση του Πρωταθλήματος κορασίδων της Ένωσής μας.

Τον τίτλο κατέκτησε η ομάδα του Αιγάλεω η οποία νίκησε στον τελικό, με 3-0 σετ τον ΓΣ  Ηλιούπολης.

(σετ : 25-18, 25-19, 25-14.)

Διαιτητές: ΜΙΧΑΗΛΟΓΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ- ΔΑΛΕΚΟΥ ΑΡΓΥΡΩ- ΓΟΝΙΔΗ ΒΙΚΤΩΡΙΑ.

Επόπτες: ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ- ΣΙΔΕΡΗ ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΗ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΙΓΑΛΕΩ (Αντωνιάδη, Ιωάννου): Βλάχου, Μονάντερα, Μαριάτου, Κουλοπούλου, Αναστασιάδη (λ), Μανώλικα Λ, Μιλεντίγιεβιτς, Μανώλικα Α (λ), Γαρδούνη, Κομπορόζου, Κουρουνιώτη, Χαραλαμποπούλου.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Λυκογιάννη, Στάθης): Μαγγίνα Β, Κατσιγιάννη, Πατά, Καρπασίτη (λ) Αρσενικου, Μαγγίνα Α, Κασάπογλου, Ευθυμιοπούλου, Νάστου, Πανταζοπούλου, Μήσια, Κυριαζοπούλου (λ).

 

Ο ΓΣ Πανιώνιος κατέκτησε την 3η θέση νικώντας τον ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-2 σετ (25-19, 26-28, 19-25, 25-23, 15-8).

Πλήθος κόσμου παρακολούθησε και τους ημιτελικούς αγώνες της Παρασκευής όπου το εισιτήριο για τον τελικό εξασφάλισαν η Ηλιούπολη με νίκη  3-0 επί της Αργυρούπολης και το Αιγάλεω που νίκησε 3-0 τον Πανιώνιο.

Μετά τη λήξη του τελικού,  απονεμήθηκαν Κύπελλα και μετάλλια στις ομάδες, καθώς και αναμνηστικά από τον οικοδεσπότη και συνδιοργανωτή ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ. Επίσης μετά από ψηφοφορία βραβεύτηκαν οι καλύτερες αθλήτριες των τελικών :

 

Καλύτερη πασαδόρος : ΒΛΑΧΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ

Καλύτερη επιθετικός: ΜΙΛΕΝΤΙΓΙΕΒΙΤΣ ΕΛΕΝΑ ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ

Καλύτερη υποδοχέας: ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ ΚΩΝ/ΝΑ ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ

Καλύτερη μπλοκέρ: ΚΑΣΑΠΟΓΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

MVP : ΜΙΛΕΝΤΙΓΙΕΒΙΤΣ ΕΛΕΝΑ ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ

Στο γήπεδο παρέστησαν ο Α΄αντιπρόεδρος της ΕΣΠΕΔΑ κ.Δημήτρης Μεταξάς, ο Β΄αντιπρόεδρος κ. Γιώτης Παναγιώτης  και τα μέλη του Δ.Σ. κ.κ. Σαρατσόπουλος Ρωμύλος και Κογκαλίδης Λευτέρης. Την διαιτησία εκπροσώπησαν ο πρόεδρος του ΣΥΔΠΕ ΔΑΠ κ. Τσιμπινός Γιάννης , η γεν. γραμματέας κ. Μεταξά Γεωργία και την Επιτροπή Διαιτησίας ΕΣΠΕΔΑ ο κ. Τσάκωνας Θεοφάνης.

Επίσης παρευρέθησαν και εκπρόσωποι και υποψήφιοι της τοπικής αυτοδιοίκησης του δήμου Αιγάλεω.

Μετά τις δύο επιτυχημένες διοργανώσεις ( final 4 παμπαίδων & τελικός κυπέλλου γυναικών ΕΣΠΕΔΑ) που φιλοξενήθηκαν στο κλειστό γυμναστήριο Αιγάλεω κατόπιν ευγενικής προσφοράς του συλλόγου ΑΟ Αιγάλεω, η ΕΣΠΕΔΑ ευχαριστεί θερμά το σωματείο για την άριστη και υψηλού επιπέδου συνδιοργάνωση του final 4 κορασίδων.

Ακόμα η ΕΣΠΕΔΑ ευχαριστεί και τα τέσσερα σωματεία ΑΙΓΑΛΕΩ- ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ- ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ καθώς και τους φιλάθλους τους που επέδειξαν υψηλό αθλητικό πνεύμα και συνέβαλαν στην ομαλή διεξαγωγή των αγώνων.

Οι δύο τελικοί μεταδόθηκαν διαδικτυακά από το sportsonair.gr.

 
 19/05/2014  2o MINI VOLLEY FESTIVAL στο Παναθηναϊκό Στάδιο
 

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ  ΜΙΝΙ VOLLEY FESTIVAL

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 26 ΜΑΪΟΥ (17.00).
 anaptyxiako@volleyball.gr

πληροφοριες και κανονισμοι  μινι volley festival 

* τοπος: παναθηναϊκο σταδιο

ώρα προσελευσης ομαδων:  16:30

ώρα έναρξης: 17:00

ώρα ληξης: 19:00

όροι διεξαγωγης:

Μίνι Βόλεϊ 2 (∆εύτερο επίπεδο δεξιοτήτων)
Ηλικιακή κατηγορία: 9-10 ετών (Γ' & ∆' ∆η?οτικού). ∆εκτά είναι και τα παιδιά 8 ετών
(Β' ∆η?οτικού) αν οι δεξιότητές τους δικαιολογούν τη συ??ετοχή
τους σε αυτό το επίπεδο.
∆ιαστάσεις γηπέδου: 4.5?. Χ 4.5?.
Ύψος φιλέ: 2.00?.
Βάρος ?πάλας: 180-210γρ ή 230 γρ.
∆ιάρκεια αγώνα: 1 Σετ στους 25 πόντους ή 2 νικηφόρα σετ στους 15 πόντους.
Τρόπος παιχνιδιού: 3Χ3 αθλητές. Πιάσι?ο/πέταγ?α (πάσα από επάνω) της ?πάλας
(χωρίς βή?ατα) ή πιάσι?ο/πέταγ?α (πάσα από επάνω) ?όνο της
1ης ?πάλας.
Υποχρεωτική αλλαγή παίκτη σε κάθε περιστροφή στη θέση του
σέρβις (δηλαδή να ?παίνει ?ε τη σειρά ένας/?ια
αναπληρω?ατικός / ή ?ε σκοπό να συ??ετέχουν εξίσου όλα τα
παιδιά καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού).
Σέρβις ?όνο από κάτω.

Μίνι Βόλεϊ 3 (καλύτερο επίπεδο δεξιοτήτων)
Ηλικιακή κατηγορία: 11-12 ετών (Ε' & ΣΤ' ∆η?οτικού). ∆εκτά είναι και ?ικρότερα
παιδιά 10 ετών αν οι δεξιότητές τους δικαιολογούν τη συ??ετοχή
τους σε αυτό το επίπεδο.
∆ιαστάσεις γηπέδου: 4,5?. Χ 6?. Ύψος φιλέ: 2.10?.
Βάρος ?πάλας: 230 γρ. Ή κανονικό (280γρ) αν δεν υπάρχει η πρώτη κατηγορία
?πάλας.
∆ιάρκεια αγώνα: 2 νικηφόρα σετ 25 πόντων.
Τρόπος παιχνιδιού: 3Χ3 Αγόρια/Κορίτσια
Ισχύουν οι κανονισ?οί του αγωνιστικού Βόλεϊ (περιστροφή
αθλητών).
Σέρβις: Μόνο από κάτω ή εναλλάξ από πάνω και από κάτω.
Αναλυτικά για το εναλλάξ σέρβις:
Ο/η αθλητής/τρια που πραγ?ατοποιεί σέρβις από πάνω και
η ο?άδα του/της κερδίσει πόντο (?ε οποιονδήποτε τρόπο),
εκτελεί το επό?ενο σερβίς του/της από κάτω.
Η εναλλαγή στο είδος σέρβις (από πάνω και από κάτω)
συνεχίζεται όσο σερβίρει ο ίδιος/α αθλητής/τρια.

*Οι μεγαλύτεροι αθλητές των σωματείων που συμμετέχουν (Παίδες-Κορασίδες, Έφηβοι- Νεάνιδες και Άνδρες-Γυναίκες) μπορούν να συμμετέχουν εθελοντικά στο Τουρνουά όπου θα καλύψουν ανάγκες διαιτησίας ή άλλα πόστα.
 

 
 16/05/2014  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.(Β΄ ΓΚΡΟΥΠ)
 

Ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. Κος Κώστας Γκούντας καλεί την Δευτέρα 19/5/14 και από ώρα 14.00 - 16.00 σε προπόνηση στο κλειστό γήπεδο Αργυρούπολης τις παρακάτω αθλήτριες της Προεθνικής ομάδας κοριτσιών Δυτικής Αττικής:

ΚΑΣΚΟΥΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ(ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ), ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ (ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ), ΜΕΡΖΙΩΤΗ ΙΩΑΝΝΑ(ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ),ΜΟΥΛΑΚΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ(ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ), ΡΟΥΣΣΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ), ΖΑΜΠΑΤΗ ΟΛΓΑ (ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ), ΣΟΥΡΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ (ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ),ΠΑΓΑΝΕΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ) ΚΟΝΤΟΛΕΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ), ΜΑΡΟΥΓΚΑ ΑΘΗΝΑ (ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ), ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ),ΜΕΛΕΤΙΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ), ΚΩΤΟΓΛΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ(ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΥ).

 

 

Παρακαλούμε όπως ενημερώσετε τις αθλήτριες που ανήκουν στο σύλλογό σας να παρευρεθούν στην προπόνηση. Σε περίπτωση που δεν μπορεί κάποια από τις αθλήτριες  να παρευρεθεί παρακαλούμε να ενημερώσετε εγκαίρως την ΄Ενωση.

 
 16/05/2014  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ BEACH VOLLEY 2014
 

Σας ενημερώνουμε ότι στην ενότητα προκηρύξεις του διαδικτυακού μας τόπου έχει αναρτηθεί η διορθωμένη έκδοση της προκήρυξης του Πανελληνίου Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Beach Volley 2014.

Επίσης σας γνωρίζουμε ότι οι δηλώσεις συμμετοχής παρατείνονται μέχρι τη Δευτέρα 19/5/14.


 
 15/05/2014  ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Α)
 

Μετά από δύο συγκλονιστικούς ημιτελικούς του FINAL FOUR στις Παγκορασίδες  που έγιναν στο κλειστό γυμναστήριο «Δίδυμα» Χωράφας, στο Περιστέρι, το Peristeri Volley και οι ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ προκρίθηκαν στο μεγάλο τελικό της ΕΣΠΕΔΑ.

Τα αποτελέσματα των αγώνων :

ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Α)- ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Α) 2-3

ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ- ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Α) 1-3

Οι τελικοί  θα γίνουν το Σάββατο 24 Μαΐου στο κλειστό γυμναστήριο Αλίμου  (17.30 μικρός τελικός  ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ- ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Α)  και  19.30  μεγάλος τελικός ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Α)- ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Α).

 
 14/05/2014  ΟΡΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ ΑΠΟ 16/5 ΩΣ ΚΑΙ 20/5
  Σας ενημερώνουμε ότι έχουν αναρτηθεί οι ορισμοί αγώνων από 16/5 ως και 20/5.
 Στον μεγάλο τελικό κορασίδων που διεξάγεται το Σάββατο 17/5 ώρα 20.00 στο κλειστό γυμναστήριο Αιγάλεω έχουν οριστεί επόπτες οι : ΣΙΔΕΡΗ - ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ
 
 14/05/2014  ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. 2013-2014
 

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.

Για την Παρασκευή 16 & το Σάββατο 17  Μαΐου έχει προγραμματιστεί η τελική φάση του πρωταθλήματος κορασίδων της Ένωσής μας για την αγωνιστική περίοδο 2013-2014, στο κλειστό γυμναστήριο Αιγάλεω , με την συμμετοχή των ομάδων :  ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ , ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ και  ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ.

Το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ16 ΜΑΪΟΥ:ΩΡΑ 18.30  ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

                                            ΩΡΑ  20.30 ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ- ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ  17 ΜΑΪΟΥ :   ΩΡΑ  18.00  ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

                                            ΩΡΑ  20.00  ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Ο μικρός και ο μεγάλος τελικός, θα μεταδοθούν ζωνταντά από το www.sportsonair.gr

( http://www.sportsonair.gr/index.php/web-tv/551-espeda-teliki-fasi )

 
 12/05/2014  2ο ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ ΒΟΛΛΕΥ ΤΟΥ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΥ
 Ο Πανερυθραϊκός διοργανώνει τουρνουά μίνι βόλλεϋ μόνο για αγόρια (ηλικίας 2001-2006) το Σάββατο 17 Μαΐου στο κλειστό δημοτικό γυμναστήριο "Στέλιος Καλαϊτζής" (Ρίτσου και Ολυμπιονικών, Νέα Ερυθραία).
Ώρα προσέλευσης 09.00.
Πληροφορίες: Ζαρωτιάδης Μπάμπης τηλ. 6944 645116 email: babis.zarotiadis@yahoo.gr.
 
 12/05/2014  Ο ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
 

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το κύπελλο γυναικών 2013-2014 της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. με την διεξαγωγή του τελικού   ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ- ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ , που έγινε το Σάββατο 10 Μαΐου στο κλειστό γυμναστήριο ΑΙΓΑΛΕΩ , μεταδόθηκε απευθείας σε live streaming  και είναι διαθέσιμο για παρακολούθηση στο sportshero.gr.

Ο θρίαμβος  επικράτησε με 3-0 σετ και κατέκτησε τον τίτλο του κυπελλούχου σε έναν τελικό με γεμάτα σετ: (25-22, 25-17, 25-20).

ΘΡΙΑΜΒΟΣ : (Αποστολογιωργάκης) Τζαπαλη,  Εικοσπεντίδου, Κορνια, Φλωροπούλου, Μουτζουρίδου, Αλιφιεράκη, Βλαχου (Λ), Δημοπουλου, Παπαδιωτη, Σταμάτη, Καρκουλια, Δριβαλιαρη.


ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ : (Κολοκυθάς) Βαγγη, Χειλαδακη, Ξοφακη, Σουλτανου, Λιαροματη, Αραπη, Καρτσαφλεκη (Λ), Αδαμη, Μαυρομματη, Παπαγεωργίου, Δρακουλακου, Κανδυλιαρη.       

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΒΛΑΧΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΜΠΙΤΣΙΚΑ ΚΩΝ/ΝΑ.

ΕΠΟΠΤΕΣ: ΠΕΤΡΟΧΕΙΛΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ, ΣΙΔΕΡΗ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ.

Από την Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. παρευρέθηκαν ο αντιπρόεδρος κ. Μεταξάς Δημήτρης, ο ταμίας κ. Ξοφάκης Χαράλαμπος και το μέλος του ΔΣ κ. Σαρατσόπουλος Ρωμύλος.

Κατά την διάρκεια των απονομών, η Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. βράβευσε το σωματείο ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ για την κατάκτηση της 2ης θέσης Β΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Β΄ΟΜΙΛΟΣ και το σωματείο ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ για την κατάκτηση της 3ης θέσης.

Η Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. ευχαριστεί θερμά το σωματείο ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ για την προσφορά του στην διεξαγωγή της διοργάνωσης , την άψογη συνεργασία και την παραχώρηση του γυμναστηρίου , καθώς και τα σωματεία ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ και ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ που επέδειξαν υψηλό αθλητικό πνεύμα και συνέβαλαν στην ομαλή διεξαγωγή του τελικού.

 
 12/05/2014  ΑΝΑΒΟΛΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΑΓΟΡΙΩΝ
  Σας ενημερώνουμε ότι η προγραμματισμένη προπόνηση της προεθνικής ομάδας αγοριών τη Δευτέρα 12/5 στο κλειστό γυμναστήριο Ρέντη-Μ.Μερκούρη αναβάλλεται.
 
 09/05/2014  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.(Β΄ ΓΚΡΟΥΠ)
 

Ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. Κος Κώστας Γκούντας καλεί την Πέμπτη 15/5/14 και από ώρα 16.00 - 18.00 σε προπόνηση στο κλειστό γήπεδο Αλίμου τις παρακάτω αθλήτριες της Προεθνικής ομάδας κοριτσιών Δυτικής Αττικής:

ΚΑΣΚΟΥΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ(ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ), ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ (ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ), ΜΕΡΖΙΩΤΗ ΙΩΑΝΝΑ(ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ), ΡΟΥΣΣΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ), ΖΑΜΠΑΤΗ ΟΛΓΑ (ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ), ΣΟΥΡΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ (ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ),ΠΑΓΑΝΕΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ(ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ)), ΚΟΝΤΟΛΕΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ), ΜΑΡΟΥΓΚΑ ΑΘΗΝΑ (ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ), ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ),ΜΕΛΕΤΙΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ), ΚΩΤΟΓΛΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ(ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΥ).

 

 

Παρακαλούμε όπως ενημερώσετε τις αθλήτριες που ανήκουν στο σύλλογό σας να παρευρεθούν στην προπόνηση. Σε περίπτωση που δεν μπορεί κάποια από τις αθλήτριες  να παρευρεθεί παρακαλούμε να ενημερώσετε εγκαίρως την ΄Ενωση.

,

Ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. Κος Κώστας Γκούντας καλεί την Πέμπτη 15/5/14 και από ώρα 16.00 - 18.00 σε προπόνηση στο κλειστό γήπεδο Αλίμου τις παρακάτω αθλήτριες της Προεθνικής ομάδας κοριτσιών Δυτικής Αττικής:

ΚΑΣΚΟΥΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ(ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ), ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ (ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ), ΜΕΡΖΙΩΤΗ ΙΩΑΝΝΑ(ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ), ΡΟΥΣΣΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ), ΖΑΜΠΑΤΗ ΟΛΓΑ (ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ), ΣΟΥΡΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ (ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ),ΠΑΓΑΝΕΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ(ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ)), ΚΟΝΤΟΛΕΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ), ΜΑΡΟΥΓΚΑ ΑΘΗΝΑ (ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ), ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ),ΜΕΛΕΤΙΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ), ΚΩΤΟΓΛΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ(ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΥ).

 

 

Παρακαλούμε όπως ενημερώσετε τις αθλήτριες που ανήκουν στο σύλλογό σας να παρευρεθούν στην προπόνηση. Σε περίπτωση που δεν μπορεί κάποια από τις αθλήτριες  να παρευρεθεί παρακαλούμε να ενημερώσετε εγκαίρως την ΄Ενωση.

 
 08/05/2014  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. (Α΄ΓΚΡΟΥΠ)
 

Ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. Κος Κώστας Γκούντας καλεί την Τρίτη 13/5/14 και από ώρα 15.00 ως 17.00 σε προπόνηση στο Σχολικό Συγκρότημα Ρέντη(Νάξου 41) τις παρακάτω αθλήτριες της Προεθνικής ομάδας κοριτσιών Δυτικής Αττικής:

ΤΖΙΝΙΕΡΗ ΟΥΡΑΝΙΑ (ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ(ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΚΑΛΑΜΑΚΗ ΜΑΡΟΥΣΑ(ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ), ΧΟΝΔΡΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ(ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ), ΓΙΑΝΝΑΤΣΗ ΣΜΑΡΑΓΔΑ(ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ), ΚΡΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΑΕ ΡΕΝΤΗ), ΣΤΟΪΤΣΕΒΑ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ(ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ), ΙΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ), ΛΙΟΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ), ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΙΚΕΛΗ ΜΑΡΙΑ (ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ), ΜΑΣΤΡΟΠΕΤΡΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ(ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΓΚΙΟΥΡΔΑ ΕΛΕΝΑ(ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΜΠΑΪΡΑΚΤΑΡΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ (ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ), ΠΛΑΣΚΑΣΟΒΙΤΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ), ΒΡΥΣΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ), ΧΡΑΝΙΩΤΗ ΔΑΝΑΗ(ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΥ ΜΙΡΕΛΛΑ (ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ), ΕΞΑΚΟΥΣΤΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ(ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ), ΚΟΡΔΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ(ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ).

 

Παρακαλούμε όπως ενημερώσετε τις αθλήτριες που ανήκουν στο σύλλογό σας να παρευρεθούν στην προπόνηση. Σε περίπτωση που δεν μπορεί κάποια από τις αθλήτριες  να παρευρεθεί παρακαλούμε να ενημερώσετε εγκαίρως την ΄Ενωση.

 
 08/05/2014  Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΠΑΙΔΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. 2013-2014
 

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε την  Τετάρτη 7 Μαΐου 2014 στο κλειστό γυμναστήριο Μίλωνα η τελική φάση του Πρωταθλήματος Παίδων της Ένωσής μας.

Τον τίτλο κατέκτησε η ομάδα του Ολυμπιακού η οποία νίκησε στον τελικό, με 3-2 σετ τον Μίλωνα , σε ένα κατάμεστο γήπεδο, μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι διάρκειας 160 λεπτών!

(σετ : 25-20, 16-25, 25-23, 23-25,15-13).

Διαιτητές: ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΜΕΤΑΞΑ ΓΕΩΡΓΙΑ, ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΜΙΛΩΝ (Γεωργούντζος): Κοτοματάς, Παπασταματάτος, Θεoδωρίδης, Ανδρεόπουλος, Σπυριούνης, Παπαδόπουλος , Παπαδημητρίου (λ), Κοτέας, Φιλίππου, Χρήστου, Μπακος, Φωστέρης,Καρατζάς,Χατζατόγλου,Γεωργίου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σαραντίτης): Μήτσης, Κανάνι, Μπαχάς, Μανίκας, Λαμπρινός, Γαλιώτος ,Τσανετουλάκος (λ), Δεληπρίμης, καρράς, Αντωνακάκης, Μαγγανάς, Μαζωνάκης.

 

Ο ΑΣ Ακάδημος Αργυρούπολης κατέκτησε την 3η θέση νικώντας τον ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-2 σετ (25-22, 15-25, 19-25, 25-23, 15-13).

Πλήθος κόσμου παρακολούθησε και τους ημιτελικούς αγώνες της Τρίτης όπου το εισιτήριο για τον τελικό εξασφάλισαν ο Ολυμπιακός με νίκη  3-0 επί του Ακάδημου και ο Μίλωνας που νίκησε 3-0 την Αργυρούπολη.

Μετά τη λήξη του τελικού,  απονεμήθηκαν Κύπελλα και μετάλλια στις ομάδες, καθώς και αναμνηστικά από τον οικοδεσπότη και συνδιοργανωτή ΑΟΝΣ Μίλων. Επίσης μετά από ψηφοφορία βραβεύτηκαν οι καλύτεροι αθλητές των τελικών :

 

Καλύτερος πασαδόρος : ΓΑΛΙΩΤΟΣ ΜΑΡΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

Καλύτερος επιθετικός: ΣΠΥΡΙΟΥΝΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

Καλύτερος υποδοχέας: ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΑΤΟΣ ΜΑΚΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

Καλύτερος μπλοκέρ: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

MVP : ΓΑΛΙΩΤΟΣ ΜΑΡΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

Στο γήπεδο παρέστησαν ο Πρόεδρος της ΕΣΠΕΔΑ Γιώργος Κογκαλίδης, και τα μέλη του Δ.Σ. κ.κ. Γιώτης Παναγιώτης και Κογκαλίδης Λευτέρης.Την διαιτησία εκπροσώπησαν ο πρόεδρος της ΟΔΒΕ κ. Μαυρικίδης Σταύρος , ο πρόεδρος του ΣΥΔΠΕ ΔΑΠ κ.Τσιμπινός Γιάννης και η γεν.γραμματέας κ. Κυριοπούλου Λώρα.

Επίσης τους αγώνες παρακολούθησε και ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής της ΕΣΠΕΔΑ κος Γκούντας Κώστας.

Τέλος, η ΕΣΠΕΔΑ ευχαριστεί θερμά το σωματείο του Μίλωνα για την άψογη συνεργασία και την τεράστια προσφορά και συμβολή του, που συνέβαλε τα μέγιστα στην υψηλού επιπέδου διοργάνωση, καθώς και τα τέσσερα σωματεία ΜΙΛΩΝΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ-ΑΚΑΔΗΜΟ-ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ που επέδειξαν υψηλό αθλητικό πνεύμα και συνέβαλαν στην ομαλή διεξαγωγή των αγώνων.

 

 
 07/05/2014  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΑΓΟΡΙΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
 

 

Ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. Κος Κώστας Γκούντας καλεί τη Δευτέρα 12/5/14 και από ώρα 15.00 ως 17.00 σε προπόνηση στο κλειστό γυμναστήριο Ρέντη «Μ.Μερκούρη», τους παρακάτω αθλητές της Προεθνικής ομάδας αγοριών Δυτικής Αττικής ως  εξής:

ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΑΓΓΑΝΑΣ ΠΕΤΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΚΑΡΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΠΕΖΑΝΙ ΤΖΟΥΛΙΟ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΕΛΙΓΓΙΩΤΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ (ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ), ΣΟΥΓΙΟΥΛ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ), ΚΟΛΥΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ), ΔΗΜΟΥΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΔΙΑΤΣΙΝΤΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΚΟΒΑΤΣΕΒ ΝΙΚΟΣ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ), ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ).

 

 Παρακαλούμε όπως ενημερώσετε τους αθλητές που ανήκουν στο σύλλογό σας να παρευρεθούν στην προπόνηση. Σε περίπτωση που δεν μπορεί κάποιος από τους αθλητές να παρευρεθεί παρακαλούμε να ενημερώσετε εγκαίρως την ΄Ενωση.

 

 

 
 06/05/2014  ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ BEACH VOLLEY 2014
 
 Σας ενημερώνουμε ότι στην ενότητα προκηρύξεις έχει αναρτηθεί η Προκήρυξη Πανελλήνιου Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Beach Volley Ανδρών-Γυναικών 2014, καθώς και οι αναλυτικοί όροι διοργάνωσης.
 
 06/05/2014  2o MINI VOLLEY FESTIVAL στο Παναθηναϊκό Στάδιο
 

Το Σάββατο 31/5 το 2ο ΜΙΝΙ VOLLEY FESTIVAL στο Παναθηναϊκό Στάδιο

Μετά την απόλυτα επιτυχημένη περσινή διοργάνωση το Μίνι Βόλεϊ επιστρέφει στο Παναθηναϊκό Στάδιο για να κλείσει με τον καλύτερο τρόπο άλλη μια γεμάτη χρονιά για την ανάπτυξη.

Το Σάββατο 31 Μαΐου θα πραγματοποιηθεί το 2ο ΜΙΝΙ VOLLEY FESTIVAL στο Παναθηναϊκό Στάδιο με συμμετοχή, όπως και πέρσι, ομάδων από όλη την Ελλάδα.

Οι μικροί φίλοι του Βόλεϊ θα έχουν την μοναδική ευκαιρία να αγωνιστούν σε έναν ιστορικό αθλητικό χώρο, ο οποίος αποτελεί παγκόσμια πολιτιστική κληρονομιά.

Η προθεσμία υποβολής δηλώσεων συμμετοχής ολοκληρώνεται τη Δευτέρα 26 Μαΐου και οι αιτήσεις μπορούν να υποβληθούν ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση: anaptyxiako@volleyball.gr

Οι δηλώσεις συμμετοχής των ομάδων θα γίνονται σύμφωνα με τα επίπεδα Μίνι Βόλεϊ που έχουν δημοσιευτεί στη Γενική προκήρυξη 2014 (Κεφάλαιο Δ', περίπτωση 4).
Συγκεκριμένα στο τουρνουά έχουν δικαίωμα συμμετοχής αγόρια και κορίτσια ηλικίας 9 έως 12 ετών (επίπεδα Μίνι Βόλεϊ 2 και Μίνι Βόλεϊ 3).


Αξίζει να σημειωθεί ότι όπως και πέρσι έτσι και φέτος το τουρνουά αυτό θα διεξαχθεί υπό την αιγίδα της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας (FIVB) εντασσόμενο στο αναπτυξιακό πρόγραμμα «Volley All Festival».

Το έντυπο δήλωσης συμμετοχής, έχει αναρτηθεί στο site της Ένωσης, στην ενότητα :προκηρύξεις.

 
 05/05/2014  ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ Β΄ΕΘΝ.ΓΥΝ.Β΄ΟΜ.ΕΣΠΕΔΑ 2013-2014 ΘΡΙΑΜΒΟΣ & ΕΥΡΥΑΛΗ
 Ολοκληρώθηκε  το πρωτάθλημα Β εθνικής γυναικών- εθνικό περ. πρωτ/μα Β΄όμιλος Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. και το πρωτάθλημα και άνοδο στην Α2 Εθνική κατηγορία γυναικών κατέκτησε ο ΑΟ Θρίαμβος, ενώ η 2η στη βαθμολογία ΑΓΟΓ Ευρυάλη θα διεκδικήσει την άνοδο με τη συμμετοχή της στο Ειδικό Τουρνουά Ανόδου της Ε.Ο.ΠΕ.
 
 05/05/2014  ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΣΠΕΔΑ 2013-2014
 

Η Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. σας καλεί να παρακολουθήσετε τον τελικό κυπέλλου γυναικών της Ένωσής μας

ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ- ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ

που διεξάγεται το Σάββατο 10 Μαΐου 2014 & ώρα 18.00

στο κλειστό γυμναστήριο ΑΙΓΑΛΕΩ. 

 
 
 04/05/2014  ΗΜΟΥΝ ΚΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΒΟΛΛΕΥ
 

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΙΔΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.

Για την Τρίτη 6 & Τετάρτη 7  Μαΐου έχει προγραμματιστεί η τελική φάση του πρωταθλήματος παίδων της Ένωσής μας για την αγωνιστική περίοδο 2013-2014, στο κλειστό γυμναστήριο Μίλωνα «ΚΡΟΙΣΟΣ ΠΕΡΣΗΣ» , με την συμμετοχή των ομάδων :  ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ και ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ.

Το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

ΤΡΙΤΗ 6 ΜΑΪΟΥ : ΩΡΑ  17.00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ

                               ΩΡΑ  19.00  ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ- ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 7 ΜΑΪΟΥ :   ΩΡΑ  17.00  ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

                                       ΩΡΑ  19.00  ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

 
 05/05/2014  ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΑΝΔΡΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. 2013- 2014 Η ΑΡΜΕΝΙΚΗ
 

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το κύπελλο ανδρών 2013-2014 της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. με την διεξαγωγή του τελικού   ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ- ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ , που έγινε το Σάββατο 3 Μαΐου στο κλειστό γυμναστήριο Ρέντη  «ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ».

Η Αρμενική επικράτησε με 3-2 σετ και κατέκτησε τον τίτλο του κυπελλούχου σε έναν τελικό με γεμάτα σετ: (21-25, 26-28, 25-22, 25-14, 17-15).

ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ: (Φορτουνας) Χριστοπουλος, Τερζης, Μουντζουρης, Αγγελιδης, Κωστακοπουλος, Κατσανεβακης, Μακρης (Λ), Τσιμπιδης, Προκοπιδης, Χαλδαιος, Σερετης, Κοτσινης.
ΑΡΜΕΝΙΚΗ: (Ρουμιαν) Κακριδής Π., Χελβατζιαν Κ., Καλλινικος, Τσαλικιαν Άτ., Χελβατζιαν Αλ., Κακριδής Γ., Μιχαήλοβιτς (Λ), Τσεμενιαν, Τσαλικιαν Μ., Χατσατριαν, Σεροπιαν.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΤΣΙΜΠΙΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΟΛΤΣΙΔΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΙΩΤΑ.

Η Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. κατά την διάρκεια των απονομών, βράβευσε τον δήμαρχο Νίκαιας- Ρέντη κο Ιωακειμίδη Γεώργιο για την προσφορά του στο άθλημα της πετοσφαίρισης.

Η Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. ευχαριστεί θερμά τον αντιδήμαρχο αθλητισμού κ. Νικολάκη Σπύρο για την ευγενική παραχώρηση  του κλειστού γυμναστηρίου Ρέντη «ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ» και την άψογη συνεργασία.

 
 30/04/2014  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΑΓΟΡΙΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
 

Ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. Κος Κώστας Γκούντας καλεί τη Δευτέρα 5/5/14 και από ώρα 15.00 ως 17.00 σε προπόνηση στο κλειστό γυμναστήριο Ρέντη «Μ.Μερκούρη», τους παρακάτω αθλητές της Προεθνικής ομάδας αγοριών Δυτικής Αττικής ως  εξής:

ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΑΓΓΑΝΑΣ ΠΕΤΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΚΑΡΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΠΕΖΑΝΙ ΤΖΟΥΛΙΟ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ), ΜΕΛΙΓΓΙΩΤΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ (ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ), ΣΟΥΓΙΟΥΛ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ), ΚΟΛΥΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ), ΔΗΜΟΥΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΔΙΑΤΣΙΝΤΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΚΟΒΑΤΣΕΒ ΝΙΚΟΣ (ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ), ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ), ΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ).

 

 Παρακαλούμε όπως ενημερώσετε τους αθλητές που ανήκουν στο σύλλογό σας να παρευρεθούν στην προπόνηση. Σε περίπτωση που δεν μπορεί κάποιος από τους αθλητές να παρευρεθεί παρακαλούμε να ενημερώσετε εγκαίρως την ΄Ενωση.
 
 29/04/2014  ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ ΕΣΠΕΔΑ 2013-2014
 

  Η Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. σας καλεί να παρακολουθήσετε τον τελικό κυπέλλου ανδρών της Ένωσής μας

ΑΟ ΕΛΛ.ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ-ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ

που διεξάγεται το Σάββατο 3 Μαΐου 2014 & ώρα 19.00

στο κλειστό γυμναστήριο Ρέντη ''ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ'' . 

 
 28/04/2014  ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. 2013-2014
 

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. 2013-2014

 

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε την Κυριακή 27/4/2014  στο κλειστό γυμναστήριο Αιγάλεω  η τελική φάση του Πρωταθλήματος Παμπαίδων Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. αγων. περιόδου 2013-2014.

Τον τίτλο κατέκτησε η ομάδα του ΑΟΝΣ Μίλωνα η οποία νίκησε στον τελικό, με 3-2 σετ, τον ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟ, μετά από έναν αγώνα που παρουσίασε εξαιρετικό ενδιαφέρον, διάρκειας 130 λεπτών.

Τα σετ ήταν 25-22,24-26,25-23,23-25,15-8.

Διαιτητές: ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ-ΚΑΤΕΡΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ (Γεωργούντζος): ΧΡΗΣΤΟΥ,ΜΑΜΑΣΗΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ, ΒΟΡΔΑΚΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ,ΧΑΤΖΑΤΟΓΛΟΥ,ΦΙΛΙΠΠΟΥ,ΚΑΡΑΤΖΑΣ,                                                         ΚΟΤΟΜΑΤΑΣ (αρχηγός),ΚΟΒΑΤΣΕΦ,ΦΕΛΕΚΗΣ.

ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ (Τσιτσιπάς) : ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ,ΤΖΕΜΠΕΛΙΚΟΣ Α.,ΤΖΕΜΠΕΛΙΚΟΣ Ν,ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ,ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗΣ,ΠΑΝΤΑΖΗΣ,ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ,ΑΛΑΦΡΑΓΚΗΣ, ΑΛΥΜΑΡΑΣ,ΧΑΤΖΗΑΓΓΕΛΟΥ,ΠΑΠΠΑΣ (αρχηγός).  

 

Ο Ολυμπιακός ΣΦΠ  κατέκτησε την 3η θέση νικώντας τον ΓΣ Πετρούπολης με 3-1 σετ (25-18,25-13,21-25,25-21).

Πλήθος κόσμου παρακολούθησε και τους ημιτελικούς αγώνες του Σαββάτου, όπου το εισιτήριο για τον τελικό εξασφάλισαν ο Μίλωνας με νίκη  3-1 επί του ΓΣ Πετρούπολης και ο Ακάδημος  που νίκησε 3-2 τον Ολυμπιακό.

Μετά τη λήξη του τελικού,  απονεμήθηκαν από την ΄Ενωση κύπελλα και μετάλλια στις ομάδες.

Στο γήπεδο παρέστησαν ο Πρόεδρος της ΕΣΠΕΔΑ Γιώργος Κογκαλίδης, ο β΄αντιπρόεδρος Παναγιώτης Γιώτης, ο ταμίας Χαράλαμπος Ξοφάκης και τα μέλη του Δ.Σ. Ρωμύλος Σαρατσόπουλος και Πλάτων Δεσάντης.

 Τους αγώνες παρακολούθησε ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. Γκούντας Κωνσταντίνος.

Τέλος, η ΕΣΠΕΔΑ ευχαριστεί θερμά το σωματείο ΓΣ Πετρούπολης για την παραχώρηση των γηπέδων Αγ.Τριάδας και Παξιμαδάς για την διεξαγωγή των ημιτελικών και το σωματείο ΑΟ Αιγάλεω για την ευγενική παραχώρηση του γηπέδου του καθώς και για την άψογη συνεργασία με την Ένωση και την προσφορά τους στη διεξαγωγή της διοργάνωσης, καθώς και τα τέσσερα σωματεία ΜΙΛΩΝΑ-ΑΚΑΔΗΜΟ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ-ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ που επέδειξαν υψηλό αθλητικό πνεύμα και συνέβαλαν στην ομαλή διεξαγωγή των αγώνων.

 

 

 

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΕΣΠΕΔΑ

     

1995-96: 1.ΑΟ ΤΕΛΑΜΩΝ 2.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 3.ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ,

 1996-97: 1.ΑΟ ΤΕΛΑΜΩΝ 2.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ  3.ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ,

 1997-98: 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 2.ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 3.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ,

 1998-99: 1.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ 2.ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 3.ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ,

 1999-2000: 1.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ 2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 3.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ,

 2000-01: 1.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ 2.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ 3.ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ,

 2001-02: 1.ΑΟ Γ.ΖΩΗ 2.ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ 3.ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ,

2002-03: 1.ΑΟ Γ.ΖΩΗ 2.ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ 3.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ,

 2003-04: 1.ΑΟ Γ.ΖΩΗ 2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 3.ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ,

 2004-05: 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 2.ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ 3.ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ,

 2005-06: 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 2.ΑΟ Γ.ΖΩΗ 3.ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ,

 2006-07: 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 2.ΑΟ Γ.ΖΩΗ 3.ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ,

 2007-08: 1.ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 3.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ,

 2008-09: 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 2.ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 3.ΑΟ Γ.ΖΩΗ,

 2009-10: 1.ΑΟ Γ.ΖΩΗ 2.ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 3.ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ,

 2010-2011: 1.ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 3.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ,

 2011-2012: 1.ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 2.ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 3.ΑΟ Γ.ΖΩΗ,

2012-2013: 1.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ 2.ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, 3.ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ,

2013-2014: 1.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ,2.ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ,3.ΟΣΦΠ, 4. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ.

 

 

 

 

 
 25/04/2014  ΣΧΟΛΗ ΝΕΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ BEACH VOLLEY ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΔΠΕ ΔΑΠ
 

Ο Σύνδεσμος διαιτητών πετοσφαίρισης Δυτικής Αττικής και Πειραιά (ΣΥ.Δ.ΠΕ.Δ.Α.Π.) διοργανώνει σχολή νέων διαιτητών Beach Volley τις παρακάτω ημέρες:

Παρασκευή 16-5-2014: 18:00 - 21:00

Σάββατο 17-5-2014: 10:00-14:00 και 15:00 - 20:00

Κυριακή 18-5-2014: 10:30 πρακτική 

Απαραίτητα δικαιολογητικά:

1.     Αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας

2.      Απολυτήριο Λυκείου ή αντίγραφο πτυχίου ή πιστοποιητικό σπουδών ανωτάτης ή ανωτέρας εκπαίδευσης

3.      Ποινικό μητρώο (γενικής χρήσης τύπου Β')

Κόστος συμμετοχής 20 ευρώ

Για δήλωση συμμετοχής, στείλτε ονοματεπώνυμο και τηλέφωνο επικοινωνίας στο info@sydpedap.gr

ή για περαιτέρω πληροφορίες τηλ. 6942491068 

 
 23/04/2014  ΟΡΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ ΑΠΟ 24/4/14 ΩΣ ΚΑΙ 30/4/14
 
 Σας ενημερώνουμε ότι έχουν αναρτηθεί οι ορισμοί αγώνων της Ένωσής μας που αφορούν το διάστημα από 24/4/14 ως και 30/4/14. Σας εφιστούμε την προσοχή καθώς οι ορισμοί διαιτητών που αφορούν την τελική φάση Παμπαίδων που θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο 26-27/4 θα αναρτηθούν αργότερα.
 
 22/04/2014  ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΒΟΛΛΕΥ ΣΕ ΧΟΡΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΡΥΑΛΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 

Ο Δήμος Γλυφάδας - ΚΑΠΠΑ  σε συνεργασία με τον αθλητικό σύλλογο ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ διοργανώνει το 1ο  Παναττικό τουρνουά  βόλλευ  σε χόρτο  για παιδιά ηλικίας 8-14 ετών . Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλες οι ομάδες Βόλλευ της ΕΟΠΕ  και τα σχολεία του Δήμου Γλυφάδας.

Οι αγώνες  θα διεξαχθούν την Κυριακή 4/5/2014 στο γήπεδο στίβου της Γλυφάδας  και ώρα 09,30π.μ.-12,30μ.μ. . και θα χωριστούνε σε 3  κατηγορίες :

·           8-10 ετών(4*4) 

·         11-12 ετών (4*4)

·         13-14 ετών (3*3)

Ώρα προσέλευσης  09,15 π.μ.

Στον χώρο θα υπάρχουν 40 γήπεδα τα οποία μπορούν να φιλοξενήσουν 800 παιδιά  και η κάθε ομάδα θα παίξει τουλάχιστον 3 αγώνες. Σκοπός του τουρνουά είναι τα παιδιά  μας να παίξουν και να χαρούν σε ένα όμορφο περιβάλλον. 

Για την καλύτερη οργάνωση του τουρνουά  παρακαλούνται οι προπονητές των ομάδων να δηλώσουν   συμμετοχής έως το Σάββατο  3 Μαΐου 2014   στον υπεύθυνο του τουρνουά        κ. Χαμπίπη  Παναγιώτη 6947992207 ή στο mail : xampipisp@hotmail.com

 
 10/04/2014  ΕΚΤΑΚΤΗ- ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. ΜΕ ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ
 

Προς τα σωματεία-μέλη της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.

 

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΕΚΤΑΚΤΗ-ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

 

            Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. σας καλεί σε έκτακτη συνάντηση το Σάββατο 12 Απριλίου 2014 και ώρα 11.30 στην αίθουσα «θέατρο Ιάκωβος Καμπανέλλης» του πρώην Δημαρχείου Ρέντη (οδός Μπιχάκη 8, Αγ.Ιωάννης Ρέντη) με θέμα:

«Ενημέρωση για τον προϋπολογισμό της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. έτους 2014 και συζήτηση-προτάσεις για την επιβίωση της Ένωσης».

Λόγω της σοβαρότητας του θέματος η παρουσία όλων κρίνεται απαραίτητη.

 

 
 07/04/2014  ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΑΓΩΝΩΝ 12-13 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2014
 

         Σας ενημερώνουμε ότι στις 12 και 13 Απριλίου 2014 δεν θα διεξαχθεί καμία αγωνιστική εκδήλωση της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. σε ακολουθία σχετικής απόφασης της Ε.Ο.Ε. και της Ε.Ο.ΠΕ., που αφορά αγώνες της Ομοσπονδίας και των Τοπικών Ενώσεων και Επιτροπών .

              Οι προγραμματισμένοι αγώνες των πρωταθλημάτων και τουρνουά  θα οριστούν εκ νέου το συντομότερο δυνατόν - εντός των επόμενων ημερών. Παρακαλούμε για τις ενέργειές σας.

 
 02/04/2014  ΟΡΙΣΜΟΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΩΝ-ΕΠΟΠΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Ε.Ο.ΠΕ. ΑΠΟ ΤΗΝ Ε.Δ./ΕΣΠΕΔΑ
 

Σας γνωρίζουμε ότι οι γραμματείες και οι επόπτες που ορίστηκαν από την ΕΔ/ΕΣΠΕΔΑ σε αγώνες ΕΟΠΕ είναι οι παρακάτω:

PLAY-OFF 1-4 Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 5/4/14 ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 16.30 ΦΟ ΒΡΙΛΛΗΣΙΩΝ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΣΙΔΕΡΗ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1Ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 5/4/14 ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 17.30 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΤΣΙΤΣΙΠΗ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1Ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 5/4/14 ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 19.00 ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ

ΕΠΟΠΤΕΣ:ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ-ΚΑΝΤΛΗ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΡΟΥΦΑΝΗ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2Ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 5/4/14 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 19.00 ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΜΠΙΤΣΙΚΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 5/4/14 ΑΛΙΜΟΥ 20.00 ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ-ΑΣΠ ΑΠΟΛΛΩΝ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΜΠΕΝΙΣΗ

ΜΠΑΡΑΖ Β΄ ΕΘΝΙΚΗΣ-ΕΘΝΙΚΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ

ΚΥΡΙΑΚΗ 6/4/14 ΜΟΣΧΑΤΟ 17.00 ΜΓΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ-ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΤΣΙΝΟΓΛΟΥ
 
 27/03/2014  ΟΡΙΣΜΟΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΩΝ-ΕΠΟΠΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Ε.Ο.ΠΕ. ΑΠΟ ΤΗΝ Ε.Δ./ΕΣΠΕΔΑ
 

Σας γνωρίζουμε ότι οι γραμματείες και οι επόπτες που ορίστηκαν από την ΕΔ/ΕΣΠΕΔΑ σε αγώνες ΕΟΠΕ είναι οι παρακάτω:

PLAY OFF 1-4 Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΤΑΡΤΗ 2/4/14 Μ.ΜΕΡΚΟΥΡΗ 16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΦΟ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓ.ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 29/3/14 ΒΑΚ 20.00 ΑΟ ΤΑΤΑΥΛΑ-ΑΟ ΟΔΥΣΣΕΑΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΣΙΔΕΡΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 30/3/14 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 16.30 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ-ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΣΑΡΑΦΟΓΛΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 30/3/14 Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ 16.30 ΑΠΣ ΚΥΖΙΚΟΣ Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ-ΟΠ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΔΕΣΑΝΤΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 30/3/14 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ 16.30 ΓΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ-ΑΣ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΜΠΙΤΣΙΚΑ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓ.ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 29/3/14 ΜΙΛΩΝΑ 18.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ-ΑΣΠ ΕΡΜΗΣ ΗΓ/ΤΣΑΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓ.ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 29/3/14 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 18.00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΩΝ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΤΣΙΤΣΙΠΗ
 
 26/03/2014  ΟΡΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ ΑΠΟ 29/3 ΩΣ ΚΑΙ 3/4
  Σας ενημερώνουμε ότι οι ορισμοί διαιτησίας που αφορούν το διάστημα από 29/3/14 ως και 3/4/14 θα αναρτηθούν εκτάκτως αύριο Πέμπτη 27/3/14.
 
 19/03/2014  ΟΡΙΣΜΟΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΩΝ & ΕΠΟΠΤΩΝ Ε.Ο.ΠΕ. ΑΠΟ ΤΗΝ Ε.Δ./ΕΣΠΕΔΑ
 

Σας γνωρίζουμε ότι οι γραμματείες και οι επόπτες που ορίστηκαν από την ΕΔ/ΕΣΠΕΔΑ σε αγώνες ΕΟΠΕ είναι οι παρακάτω:

 

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/3/14 Ν.ΙΩΝΙΑΣ 16.30 ΑΣΠ ΙΩΝΕΣ-ΟΠ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΜΠΙΤΣΙΚΑ

ΕΠΟΠΤΕΣ:ΚΑΝΤΛΗ-ΠΑΠΑΧΑΤΖΗΣ

 

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/3/14 ΒΑΚ 20.00 ΑΟ ΤΑΤΑΥΛΑ-ΓΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΣΩΤΟΠΟΥΛΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/3/14 ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 18.00 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΠΣ ΚΥΖΙΚΟΣ Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΣΙΔΕΡΗ

 

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/3/14 Π.ΣΑΛΠΕΑΣ 17.00 ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΑΕ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΧΑΤΖΗΠΕΤΡΟΥ
 
 18/03/2014  ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΗ ΕΝΕΡΓΩΝ ΑΘΛΗΤΡΩΝ- ΤΡΙΩΝ ΤΗΣ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
 

Σας γνωρίζουμε ότι η κλήρωση για το τουρνουά μη ενεργών αθλητών- τριών της Ένωσής μας, θα γίνει την Δευτέρα  24/03/2014, ώρα 18.00, στο κλειστό γυμναστήριο Δραπετσώνας (διεύθυνση:  Ρήγα Φεραίου και Κουντουριώτου).   

ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΑΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ:

ΑΝΔΡΩΝ: 1. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, 2. ΑΣΤΕΡΑΣ, 3.ΣΥΔΠΕ, 4. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ, 5. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 6. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ και 7. ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ: 1. ΑΕ ΡΕΝΤΗ, 2.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 3. SAP HELLAS, 4. ΣΥΔΠΕ, 5. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 6.ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ VOLLEY και 7. ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ.

ΜΕΙΚΤΕΣ: 1. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ VOLLEY, 2.ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ, 3.ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ, 4. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 5. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ, 6. ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ και 7. ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ.

 
 17/03/2014  ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ(Α΄& Β΄-Γ΄ΟΜΑΔΕΣ) & ΔΗΛΩΣΗ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΗ) ΣΕ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
 

Σας γνωρίζουμε ότι την Τρίτη 18/3/14 στο κλειστό γυμναστήριο Δραπετσώνας (διεύθυνση: Ρήγα Φεραίου και Κουντουριώτου) αμέσως μετά την κλήρωση της Γ΄ φάσης Κορασίδων που διεξάγεται ώρα 18.00 θα γίνει η κλήρωση για το τουρνουά παγκορασίδων (Α΄ και Β΄-Γ΄ ομάδες).

        Επίσης σας ενημερώνουμε ότι οι ομάδες παμπαίδων που δεν προκρίθηκαν στην τελική φάση μπορούν προαιρετικά να συμμετάσχουν σε τουρνουά παμπαίδων. Δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται δεκτές μέχρι την Παρασκευή 21/3/2014
 
 14/03/2014  ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΣ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
 Σήμερα  Παρασκευή 14/3/14 και  ώρα 19.00-20.00 μεταδίδεται η  18η  διαδικτυακή ραδιοφωνική εκπομπή της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. στο dailytvradio.gr H εκπομπή  είναι εβδομαδιαία και σημερινοί καλεσμένοι  είναι ο πρόεδρος του συλλόγου ΑΟ ΤΑΤΑΥΛΑ Κος Νίκος Κώτσης και ο έφορος του συλλόγου ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ Κος Γιάννης Πολυκανδριώτης.
 
 14/03/2014  ΚΛΗΡΩΣΗ Γ΄ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤ/ΤΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ(Α΄ΟΜΑΔΕΣ) & ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ(ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΗ) ΣΕ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ
 Σας ενημερώνουμε ότι η κλήρωση των Α΄ ομάδων κορασίδων που προκρίνονται στη Γ΄ Φάση του πρωταθλήματος, θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 18 Μαρτίου 2014 και ώρα 18.00 στο κλειστό γυμναστήριο Δραπετσώνας (διεύθυνση: Ρήγα Φεραίου και Κουντουριώτου, Δραπετσώνα). 
Επίσης σας γνωρίζουμε ότι όσες ομάδες δεν προκρίνονται στη Γ΄ Φάση μπορούν, προαιρετικά, να συμμετάσχουν σε τουρνουά κορασίδων. Δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται δεκτές μέχρι και την Παρασκευή 21/3/2014.
 
 13/03/2014  ΟΡΙΣΜΟΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΩΝ-ΕΠΟΠΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Ε.Ο.ΠΕ. ΑΠΟ ΤΗΝ Ε.Δ./ΕΣΠΕΔΑ
 

Σας γνωρίζουμε ότι οι γραμματείες και οι επόπτες που ορίστηκαν από την ΕΔ/ΕΣΠΕΔΑ σε αγώνες ΕΟΠΕ είναι οι παρακάτω:

 Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/3/14 Μ.ΜΕΡΚΟΥΡΗ 16.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΦΟ ΒΡΙΛΛΗΣΙΩΝ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΓΟΝΙΔΗ

ΕΠΟΠΤΕΣ:ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ-ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/3/14 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 19.00 ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΖΗΡΙΝΕΙΟΣ ΑΟΝ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΔΕΣΑΝΤΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/3/14 ΑΛΙΜΟΥ 19.00 ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ-ΑΟ ΑΚΡΙΤΑΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΣΙΔΕΡΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/3/14 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 17.00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΜΠΕΝΙΣΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 19/3/14 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 19.00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΖΗΡΙΝΕΙΟΣ ΑΟΝ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΤΣΙΤΣΙΠΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 19/3/14 ΑΓ.ΤΡΙΑΔΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 20.30 ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΣΠ ΑΠΟΛΛΩΝ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΓΟΝΙΔΗ

 
 12/03/2014  ΟΡΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ ΑΠΟ 15/3 ΩΣ ΚΑΙ 20/3
 Σας ενημερώνουμε ότι οι ορισμοί διαιτησίας που αφορούν το διάστημα από 15/3/14 ως και 20/3/14 θα αναρτηθούν εκτάκτως αύριο Πέμπτη 13/3/14.
 
 10/03/2014  ΟΜΑΔΕΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗ Β΄ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ
 
 Σας ενημερώνουμε ότι οι ομάδες που προκρίνονται στη Β΄ φάση του πρωταθλήματος παγκορασίδων της Ένωσής μας είναι οι παρακάτω:
Α΄ ΟΜΑΔΕΣ
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ:1.ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ(Α),2.ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ(Α), 3.ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ(Α), 4.ΑΟ ΤΕΛΑΜΩΝ
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ:1.ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ(Α),2.ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ, 3.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ(Α), 4.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ(Α)
Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ:1.ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ, 2.ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ(Α),3.ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ(Α), 4.ΑΟΠ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ:1ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ(Α),2.ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ(Α),3.ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ(Α), 4.ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ(Α)

Β΄- Γ΄ ΟΜΑΔΕΣ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ:1.ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ(Β),2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ(Β),3.ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ(Β),4.ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ(Β)
Β΄ΟΜΙΛΟΣ:1.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ(Β),2.ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ(Β), 3.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ(Γ),4.ΑΠΣ ΑΜΙΛΛΑ(Β)
Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ:1.ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ(Β),2.ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ(Γ),3.ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ(Β),4.ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ(Γ)
Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ:1.ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ(Β),2.ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ(Β),3.ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ(Β),4.ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ(Β)

 
 07/03/2014  ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΣ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
 Σήμερα  Παρασκευή 7/3/14 και  ώρα 19.00-20.00 μεταδίδεται η  17η  διαδικτυακή ραδιοφωνική εκπομπή της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. στο dailytvradio.gr H εκπομπή  είναι εβδομαδιαία και σημερινοί καλεσμένοι  είναι ο προπονητής της ομάδας γυναικών του ΑΟΝΣ Μιλων Κος Βαλσάμος Αλέκος και ο προπονητής γυναικών της ΑΕΓ Αιξωνή Κος Παπαδάτος Σταύρος.
 
 07/03/2014  ΚΛΗΡΩΣΗ Β΄ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤ/ΤΟΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ(Α΄-Β΄-Γ΄ΟΜΑΔΕΣ) & ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ(ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΗ) ΣΕ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ
 

Σας ενημερώνουμε ότι οι κληρώσεις των ομάδων παγκορασίδων (Α΄ ομάδες & Β΄-Γ΄ ομάδες) που προκρίνονται στη  Β΄ Φάση του πρωταθλήματος, θα πραγματοποιηθούν την Τρίτη 11 Μαρτίου 2014 και ώρα 18.00 στο κλειστό γυμναστήριο Δραπετσώνας (διεύθυνση: Ρήγα Φεραίου και Κουντουριώτου, Δραπετσώνα).

            Επίσης σας γνωρίζουμε ότι όσες ομάδες (Α΄-Β΄-Γ΄) δεν προκρίνονται στη Β΄ Φάση μπορούν, προαιρετικά, να συμμετάσχουν σε τουρνουά παγκορασίδων. Δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται δεκτές μέχρι και την Παρασκευή 14/3/2014.

 

 
 05/03/2014  ΟΡΙΣΜΟΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΩΝ-ΕΠΟΠΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Ε.Ο.ΠΕ. ΑΠΟ ΤΗΝ Ε.Δ./ΕΣΠΕΔΑ
 

Σας γνωρίζουμε ότι οι γραμματείες και οι επόπτες που ορίστηκαν από την ΕΔ/ΕΣΠΕΔΑ σε αγώνες ΕΟΠΕ είναι οι παρακάτω:

 

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/3/14 Μ.ΜΕΡΚΟΥΡΗ 18.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΑΟΝ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΕΠΟΠΤΕΣ:ΛΙΑΚΟΥ-ΓΕΩΡΓΑΚΗ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/3/14 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 20.00 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ-ΑΟ ΟΔΥΣΣΕΑΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΡΟΥΦΑΝΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/3/14 Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ 17.30 ΑΠΣ ΚΥΖΙΚΟΣ Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ-ΟΦΗ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΜΠΙΤΣΙΚΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/3/14 ΒΑΚ 20.00 ΑΟ ΤΑΤΑΥΛΑ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΚΑΛΙΓΕΡΗ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/3/14 ΜΙΛΩΝΑ 18.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ-ΣΠΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΠΕΤΡΟΧΕΙΛΟΥ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/3/14 ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 20.00 ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΤΣΙΤΣΙΠΗ

ΕΠΟΠΤΕΣ: ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ-ΚΑΝΤΛΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 9/3/14 Π.ΣΑΛΠΕΑΣ 17.00 ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΜΠΙΤΣΙΚΑ

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΚΥΡΙΑΚΗ 9/3/14 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 15.00 Η1-Η2 

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΠΕΤΡΟΧΕΙΛΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 9/3/14 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 17.00 Ν1-Ν2 

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΠΕΤΡΟΧΕΙΛΟΥ

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΤΑΡΤΗ 12/3/14 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ 18.00 ΑΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΚΑΛΙΓΕΡΗ

ΕΠΟΠΤΕΣ: ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ-ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 12/3/14 Ν.ΙΩΝΙΑΣ 19.00 ΑΣΠ ΙΩΝΕΣ-ΑΕΚ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ

ΕΠΟΠΤΕΣ:ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ-ΔΑΛΕΚΟΥ

 
 05/03/2014  ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΘΛΗΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΤΗΣ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
 

Στο πλαίσιο του αναπτυξιακού προγράμματος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πετοσφαίρισης, ξεκινά η λειτουργία του Κλιμακίου Προεθνικής Ομάδας Παμπαίδων.

Με σκοπό την επιλογή ΑΓΟΡΙΩΝ που θα στελεχώσουν το Κλιμάκιο της ΕΣΠΕΔΑ, θα πραγματοποιηθεί ΑΝΟΙΚΤΗ προπόνηση για την επιλογή αυτή. Κάθε Σωματείο-Μέλος της ΕΣΠΕΔΑ, καλείται να στείλει στην προπόνηση αυτή, αγόρια-αθλητές της δύναμής του, που είναι γεννημένοι τα έτη : 1999, 2000 & 2001  και, κατά την κρίση των Προπονητών του Συλλόγου, έχουν την προοπτική συμμετοχής στο Κλιμάκιο αυτό.

Η Ανοικτή προπόνηση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 13 Μαρτίου 2014, τις ώρες 15.00- 17.00, στο κλειστό γυμναστήριο ΡΕΝΤΗ "ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ".

 

 
 04/03/2014  ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΓΙΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΕΣΠΕΔΑ
 Ολοκληρώθηκε η καταγραφή των σωματομετρικών χαρακτηριστικών και η διερεύνηση
των δυνατοτήτων στις τεχνικές δεξιότητες των αθλητριών γεννημένων 2000-01
των σωματείων της ΕΣΠΕΔΑ, στα πλαίσια συγκρότησης του Κλιμακίου της
Προεθνικής Ομάδας Παγκορασίδων. Ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής κ.
Γκούντας μαζί με το μέλος της επιτροπής ανάπτυξης της ΕΣΠΕΔΑ κ. Σπύρου Νικολάκη που
παραβρέθηκε στις συγκεντρωτικές προπονήσεις, αξιολόγησε τις αθλήτριες που
προσήλθαν στις 3 ανοικτές προπονήσεις, ενώ τα στοιχεία που καταγράφηκαν θα
καταγραφούν σε μια βάση δεδομένων όπου θα παρακολουθούνται καθόλη την
αθλητική τους διαδρομή μέχρι την ενηλικίωση τους και για τις τυχόν
βελτιώσεις των χαρακτηριστικών τους.

Στις τρεις προπονήσεις προσήλθαν συνολικά 122 αθλήτριες από 26 Σωματεία.
Αναλυτικά:

Στην 1η προπόνηση που πραγματοποιήθηκε στο νέο κλειστό γυμναστήριο του
Κορυδαλλού προσήλθαν κατεγράφησαν και αξιολογήθηκαν 33 αθλήτριες από τα
κάτωθι σωματεία : ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ - ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ
ΕΡΜΗΣ - ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ .
Στην 2η προπόνηση που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο της
Αργυρούπολης προσήλθαν κατεγράφησαν και αξιολογήθηκαν 44 αθλήτριες από τα
κάτωθι σωματεία : ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ - ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ - ΓΣ
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ - ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ - ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ - ΓΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ.
Στην 3η προπόνηση που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο του Μοσχάτου
προσήλθαν κατεγράφησαν και αξιολογήθηκαν 45 αθλήτριες από τα κάτωθι σωματεία
: ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ - ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ - ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ -
ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ - ΑΟΠ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ - ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΑΟΦ
ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΑΕ ΡΕΝΤΗΣ - ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ.
Το πρόγραμμα της αξιολόγησης περιλάμβανε πέρα από το γενικό και ειδικό
ζέσταμα και την καταγραφή των σωματομετρικών χαρακτηριστικών, την ατομική
δεξιότητα της κάθε αθλήτριας σε όλες τις τεχνικές του αθλήματος και με όλες
τις μετακινήσεις. (μετωπική πάσα, πίσω πάσα. πλάγια πάσα, πάσα με άλμα,
μανσέτα με τοποθετήσεις του σώματος, τεχνική επίθεσης και μετωπικό σέρβις
από πάνω.)
Ο προπονητής κ. Γκούντας  πριν την έναρξη της κάθε συγκεντρωτικής προπόνησης
ενημέρωσε και ανέλυσε διεξοδικά την φιλοσοφία του αναπτυξιακού προγράμματος
της ΕΟΠΕ

Η ΕΣΠΕΔΑ και το Τμήμα Ανάπτυξης της ΕΟΠΕ ευχαριστούν τα Σωματεία ΑΓΣ Αρτεμις
Κορυδαλλού, ΑΟΠ Μοσχάτου και ΑΟΝ Αργυρούπολης, καθώς και τους Δήμους
Κορυδαλλού, Μοσχάτου και Αργυρούπολης, για την παραχώρηση των Κλειστών
Γυμναστηρίων για τις προπονήσεις αυτές.
 
 28/02/2014  ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΣ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
 Σήμερα  Παρασκευή 28/2/14 και  ώρα 19.00-20.00 μεταδίδεται η  16η  διαδικτυακή ραδιοφωνική εκπομπή της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. στο dailytvradio.gr H εκπομπή  είναι εβδομαδιαία και σημερινοί καλεσμένοι  είναι η προπονήτρια του ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ Κα Χατζηδημητρίου ΄Ολγα και η προπονήτρια του ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ κα Ευθυμιάδου Μαρία.
 
 26/02/2014  ΟΡΙΣΜΟΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΩΝ-ΕΠΟΠΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Ε.Ο.ΠΕ. ΑΠΟ ΤΗΝ Ε.Δ./ΕΣΠΕΔΑ
 

Σας γνωρίζουμε ότι οι γραμματείες και οι επόπτες που ορίστηκαν από την ΕΔ/ΕΣΠΕΔΑ σε αγώνες ΕΟΠΕ είναι οι παρακάτω:

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΝΕΑΝΙΔΩΝ:Β΄ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28/2/14 Α΄ΚΛ.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 15.00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΠΡΩΤ.Ζ΄ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΣΙΔΕΡΗ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28/2/14 Α΄ΚΛ.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 17.00 ΑΘΛΕΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ-ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΣΙΔΕΡΗ

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: Β΄ΟΜΙΛΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 2/3/14 Α΄ΚΛ.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ  11.30 ΠΡΩΤ.Ζ΄ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ-ΑΘΛΕΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΤΣΙΤΣΙΠΗ

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΝΕΑΝΙΔΩΝ:Β΄ΟΜΙΛΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 2/3/14 Α΄ΚΛ.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 13.30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΤΣΙΤΣΙΠΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 2/3/14


Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 1/3/14 ΒΑΚ 20.00 ΑΟ ΤΑΤΑΥΛΑ-ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΤΣΙΤΣΙΠΗ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 1/3/14 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ 17.00 ΓΣ ΠΑΝΕΛΛΗΛΙΟΣ-ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΜΠΙΤΣΙΚΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ 2/3/14 ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 18.00 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΟΦ ΓΕΡΑΚΑ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΠΕΤΡΟΧΕΙΛΟΥ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 1/3/14 Π.ΣΑΛΠΕΑΣ 19.15 ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΑΟ ΘΗΡΑΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2ος  ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 1/3/14 ΑΛΙΜΟΥ 19.00 ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ-ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

 
 26/02/2014  Η ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΣΤΗΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
 

Στην Αργυρούπολη πραγματοποιήθηκε η 2η ανοικτή προπόνηση κοριτσιών για την συγκρότηση του Κλιμακίου της Προεθνικής Παγκορασίδων της Ένωσης Σωματείων Δυτικής Αττικής (ΕΣΠΕΔΑ). Στην προπόνηση που έγινε κάτω από την ευθύνη του Περιφερειακού Ομοσπονδιακού Προπονητή Κ. Γκούντα και με την συνεργασία του Σωματείου ΑΟΝ Αργυρούπολης, μετείχαν 44 κορίτσια που έχουν γεννηθεί τα έτη 2000 και 2001 από Σωματεία της ευρύτερης περιοχής. Οι ανοικτές προπονήσεις κοριτσιών για την συγκρότηση του Κλιμακίου της Προεθνικής Παγκορασίδων της Ένωσης Σωματείων Δυτικής Αττικής (ΕΣΠΕΔΑ), θα ολοκληρωθούν με την προπόνηση που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 28/2/2014 (15.00' -16.45') στο Κλειστό γυμναστήριο Μοσχάτου.

 
 24/02/2014  ΣΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ Η ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
 

Ξεκίνησαν στον Κορυδαλλό οι ανοικτές προπονήσεις για την συγκρότηση του Κλιμακίου Προεθνικής Ομάδας παγκορασίδων της Ένωσής μας.

Η προπόνηση έγινε σε συνεργασία με τον ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ και κάτω από την καθοδήγηση του περιφερειακού ομοσπονδιακού προπονητή κ. Γκούντα και συμμετείχαν κορίτσια από σωματεία- μέλη της ΕΣΠΕΔΑ.

Οι ανοικτές προπονήσεις κοριτσιών που θα επανδρώσουν το κλιμάκιο των προεθνικών ομάδων παγκορασίδων της Ένωσής μας συνεχίζονται την Τρίτη 25/02/2014 ώρα 15.00-17.00 στο κλειστό γυμναστήριο Αργυρούπολης και την Παρασκευή 28/02/2014 ώρα 15.00-16.45 στο κλειστό γυμναστήριο Μοσχάτου.

 

 
 24/02/2014  ΑΛΛΑΓΗ ΩΡΑΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ/ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28/2/14 ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
 

Σας ενημερώνουμε ότι η προπόνηση για την επιλογή ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ  της Παρασκευής 28/02/2014 στο κλειστό γυμναστήριο ΜΟΣΧΑΤΟΥ, θα γίνει  από ώρα 15.00 ως 16.45.

Αφορά τα εξής σωματεία: ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ, ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ, ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ, ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ, ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ, ΑΕ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ, ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, ΑΟΠ ΜΟΣΧΑΤΟΥ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ,ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ, ΑΕ ΡΕΝΤΗ, ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ, ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ και ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ.

 
 19/02/2014  ΟΡΙΣΜΟΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΩΝ-ΕΠΟΠΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Ε.Ο.ΠΕ. ΑΠΟ ΤΗΝ Ε.Δ./ΕΣΠΕΔΑ
 

Σας γνωρίζουμε ότι οι γραμματείες και οι επόπτες που ορίστηκαν από την ΕΔ/ΕΣΠΕΔΑ σε αγώνες ΕΟΠΕ είναι οι παρακάτω:

 Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/2/14 Ν.ΙΩΝΙΑΣ 19.00 ΑΣΠ ΙΩΝΕΣ-ΦΟ ΒΡΙΛΛΗΣΙΩΝ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΣΩΤΟΠΟΥΛΟΥ

ΕΠΟΠΤΕΣ:ΓΕΩΡΓΑΚΗ-ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ

 Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/2/14 Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ 20.00 ΑΠΣ ΚΥΖΙΚΟΣ Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ-ΓΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΠΕΤΡΟΧΕΙΛΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/2/14 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 20.00 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ-ΑΟ ΤΑΤΑΥΛΑ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΧΑΤΖΗΠΕΤΡΟΥ

 Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/2/14 ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 15.00 ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΣΙΔΕΡΗ
 
 14/02/2014  ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΣ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
 
 Σήμερα  Παρασκευή 14/2/14 και  ώρα 19.00-20.00 μεταδίδεται η  15η  διαδικτυακή ραδιοφωνική εκπομπή της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. στο dailytvradio.gr H εκπομπή  είναι εβδομαδιαία και σημερινοί καλεσμένοι  είναι ο προπονητής της ομάδας ανδρών του ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ Κος Αντώνης Ξυδερός και ο αντιπρόεδρος του συλλόγου ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ Κος Τάκης Μάστορας.
 
 14/02/2014  ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
 

Συνεχίζονται οι προπονήσεις των προεθνικών ομάδων κορασίδων υπό την εποπτεία του ομοσπονδιακού κ. Κυριάκου Καμπερίδη

Την ΤΡΙΤΗ 18/02/2014 στο γήπεδο Μοσχάτου στις
16.15 θα πραγματοποιηθεί προπόνηση που θα αφορά τις ειδικότητες πασαδόροι, κεντρικές, λίμπερο και καλούνται οι ακόλουθες αθλήτριες:

Πασαδόροι: Βλάχου Αικατερίνη (Αιγάλεω), Γκρεκα Κατερινα (Ηρακλης Κηφ), Πατελη Κωνσταντινα (Μαρκοπουλο),

Λίμπερο: Αναστασιάδη Κωνσταντίνα (Αιγάλεω), Κλέλλη Κατερίνα (Σαρωνικός),Πολιτη Αλεξανδρα(Ηρακλης Κηφ)

Κεντρικές: Τσιάκουλα Στυλιανή (Ηρακλής Κηφ.) Κάλλη Άννα - Μαρία (Τελαμών Σαλαμίνας), Νάνου Ελένη (Ραφήνα), Έρωτα Ελένη (ΣΑΚΑ), Σκαρλάτου Ελισάβετ (Ραφήνα), Μανίκα Χαριάνθη ( Άρτεμις Κορυδαλλού), Κομβόκη Σοφία (Παναθηναϊκός), Έρικα Μαλβασόρι - Δημητρίου (Πανελλήνιος), Παπαδοπούλου Ασημίνα (Μοσχάτο), Μπουρέκα Μαρία( Απολλώνιος), Τοντάι Αριστέα (Α.Ο. Αγ. Στεφάνου), Πάντου Κατερίνα (Α.Ο. Αγ. Στεφάνου),Καραμπαγια Ελενη(ΑΟΝΑργυρουπολης)

Την Παρασκευη 21/02/2014 πάλι στο γήπεδο Μοσχάτου στις 15.00 θα πραγματοποιηθεί προπόνηση που θα αφορά τις πασαδόροι, ακραίες - διαγώνιες, λίμπερο και καλούνται οι ακόλουθες αθλήτριες:

Πασαδόροι: Μασούρα Ευσταθία (Πετρούπολη) Γεωργίου Ζωή (Παναθηναϊκός) Πατέλη Κωνσταντίνα (Μαρκόπουλο)

Λίμπερο: Αλατσάκη Κωνσταντίνα (Κόρινθος), Κωστάλα Ειρήνη (Α.Ο. Διονύσου )

Ακραίες - Διαγώνιες: Φάκη Ζωή (ΑΕΚ), Θώδη Ελένη (Ποσειδών Λουτρακίου), Μιλεντίγιεβιτς Ελένη (Αιγάλεω), Σολωμού Σοφία (Πανιώνιος), Βασιλαντωνάκη Σοφία (Ένωση Βύρωνα), Νικολογιάννη Ασημίνα (Ηρακλής Κηφισιάς), Μπαλογιάννη Πολυξένη (ΑΟΝ Βύρωνα), Καραγιαννιδου Έλενα (Ευρυαλη), Μπλέκα Σοφία (ΠΑΟ), Δελαγά Ευρυδίκη (Αίολος Ταύρου), Παπαδοπούλου Ασημίνα (ΑΟΝΕ Αμαζόνες), Κουρλαμπά Κλειώ (Α.Ο. Αγ. Στεφανος),Τσαλικουση Μαρια (Ο.Σ.Φ.Π)

 
 14/02/2014  ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΘΛΗΤΡΙΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΤΗΣ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.ΓΙΑ ΤΑ ΚΛΙΜΑΚΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
 

Στο πλαίσιο του αναπτυξιακού προγράμματος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πετοσφαίρισης, ξεκινά η λειτουργία των Κλιμακίων των Προεθνικών Ομάδων Παμπαίδων-Παγκορασίδων.

Με σκοπό την επιλογή ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ που θα στελεχώσουν τα Κλιμάκια της ΕΣΠΕΔΑ, θα πραγματοποιηθούν ΑΝΟΙΚΤΕΣ προπονήσεις για την επιλογή αυτή. Κάθε Σωματείο-Μέλος της ΕΣΠΕΔΑ, καλείται να στείλει στις προπονήσεις αυτές, κορίτσια-αθλήτριες της δύναμής του, που είναι γεννημένες ΜΕΤΑ την 1η ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2000 και, κατά την κρίση των Προπονητών του Συλλόγου, έχουν την προοπτική συμμετοχής στα Κλιμάκια αυτά.

Οι Ανοικτές προπονήσεις θα πραγματοποιηθούν στα κλειστά Γυμναστήρια ΜΟΣΧΑΤΟΥ (διεύθυνση:λεωφ.Ποσειδώνος και Καποδιστρίου), ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (διεύθυνση: λεωφ.Αργυροπόλεως 94 και Ολυμπίας) και ΝΕΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ (διεύθυνση: Καραολή Δημητρίου και Σύρου (δεξιά). Κάθε Σωματείο θα συμμετέχει ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΙΑ από τις προπονήσεις αυτές, σύμφωνα με τον σχετικό πίνακα, ανάλογα με την γεωγραφική τοποθεσία της έδρας του.

Η στελέχωση του Κλιμακίου των αγοριών θα γίνει μέσα από διαδικασία απευθείας επιλογής από τους Ομοσπονδιακούς Προπονητές .

Για κάθε επιπλέον πληροφορία, μπορείτε να επικοινωνείτε με τα γραφεία της ΕΣΠΕΔΑ (τηλ.210-9402078, 210-9400687)

Το πρόγραμμα για την επιλογή αθλητριών για το κλιμάκιο της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. έχει ως εξής:

ΠΕΜΠΤΗ 20/2/14 ώρα 16.30 ως 18.30 ΓΗΠΕΔΟ ΝΕΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ  καλούνται τα εξής σωματεία : ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ,ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ,ΓΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ,ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ,ΑΠΣ ΑΜΙΛΛΑ,ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ,ΓΣ ΕΙΡΗΝΗ,ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ,ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ,ΑΟ ΚΕΛΕΟΣ,ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ,ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ,ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ,ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ,ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ,ΑΠΣ Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ ΚΥΖΙΚΟΣ,ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ,ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ,ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ και ΑΟ ΤΕΛΑΜΩΝ.

ΤΡΙΤΗ 25/2/14 ώρα 15.00 ως 17.00 ΓΗΠΕΔΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ καλούνται τα εξής σωματεία : ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ,ΑΕΓ ΑΙΞΩΝΗ,ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ,ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ,ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ,ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ,ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ,ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ,ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ,ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ,ΑΣ ΠΕΡΑ και ΑΟ ΤΑΤΑΥΛΑ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28/2/14 ώρα 16.15 ως 18.00 ΓΗΠΕΔΟ ΜΟΣΧΑΤΟΥ καλούνται τα εξής σωματεία : ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ,ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ,ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ,ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ,ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ,ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ,ΑΕ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ,ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ,ΑΟΠ ΜΟΣΧΑΤΟΥ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ,ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ,ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ,ΑΕ ΡΕΝΤΗ,ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ,ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ και ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ.


 
 16/02/2014  ΟΡΙΣΜΟΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΩΝ-ΕΠΟΠΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Ε.Ο.ΠΕ. ΑΠΟ ΤΗΝ Ε.Δ./ΕΣΠΕΔΑ
 

Σας γνωρίζουμε ότι οι γραμματείες και οι επόπτες που ορίστηκαν από την ΕΔ/ΕΣΠΕΔΑ σε αγώνες ΕΟΠΕ είναι οι παρακάτω:

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΔΕΥΤΕΡΑ 17/2/14 Μ.ΜΕΡΚΟΥΡΗ 18.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΑΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΛΙΑΚΟΥ

ΕΠΟΠΤΕΣ: ΣΠΑΝΟΥ-ΔΑΛΕΚΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/2/14 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 19.00 ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ-ΑΣΠ ΙΩΝΕΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΤΣΙΤΣΙΠΗ

ΕΠΟΠΤΕΣ: ΚΑΝΤΛΗ-ΠΑΠΑΧΑΤΖΗΣ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/2/14 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ 16.30 ΓΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ-ΣΦΠ ΧΑΝΙΩΝ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΓΟΝΙΔΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/2/14 ΒΑΚ 20.00 ΑΟ ΤΑΤΑΥΛΑ-ΑΠΣ ΚΥΖΙΚΟΣ Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΠΕΤΡΟΧΕΙΛΟΥ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/2/14 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 19.00 ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΜΠΙΤΣΙΚΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/2/14 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 17.30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΣΠ ΑΠΟΛΛΩΝ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΜΠΕΝΙΣΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/2/14 ΑΛΙΜΟΥ 15.30 ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ-ΑΣ ΝΗΡΕΑΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΧΑΤΖΗΠΕΤΡΟΥ

 

 
 07/02/2014  ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΣ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
 Σήμερα  Παρασκευή 7/2/14 και  ώρα 19.00-20.00 μεταδίδεται η  14η  διαδικτυακή ραδιοφωνική εκπομπή της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. στο dailytvradio.gr H εκπομπή  είναι εβδομαδιαία και σημερινοί καλεσμένοι  είναι ο Πρόεδρος του ΑΟΠ ΜΟΣΧΑΤΟΥ, Γενικός Γραμματέας της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. και μέλος του Δ.Σ. της Ε.Ο.ΠΕ. Κος Χαλβατζής Νεκτάριος και ο Γενικός Γραμματέας του ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ και ταμίας της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. Κος Μπάμπης Ξοφάκης.
 
 05/02/2014  ΟΡΙΣΜΟΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΩΝ-ΕΠΟΠΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Ε.Ο.ΠΕ. ΑΠΟ ΤΗΝ Ε.Δ./ΕΣΠΕΔΑ
 

Σας γνωρίζουμε ότι οι γραμματείες και οι επόπτες που ορίστηκαν από την ΕΔ/ΕΣΠΕΔΑ σε αγώνες ΕΟΠΕ είναι οι παρακάτω:

 Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/2/14 Ν.ΙΩΝΙΑΣ 19.00 ΑΣΠ ΙΩΝΕΣ-ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΕΠΟΠΤΕΣ:ΜΑΡΙΔΑΚΗΣ-ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/2/14 Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ 20.00 ΑΠΣ ΚΥΖΙΚΟΣ Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ-ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 9/2/14 ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 17.00 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΟΦΗ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΠΕΤΡΟΧΕΙΛΟΥ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/2/14 ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ 20.00 ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ-ΣΠΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΣΩΤΟΠΟΥΛΟΥ

ΕΠΟΠΤΕΣ:ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ-ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/2/14 ΜΙΛΩΝΑ 18.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ-ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΣΙΔΕΡΗ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/2/14 ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 20.00 ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:ΤΣΙΤΣΙΠΗ

 

 

 

 
 05/02/2014  ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
 

Συνεχίζονται οι προπονήσεις των προεθνικών ομάδων κορασίδων υπό την εποπτεία του ομοσπονδιακού κ. Κυριάκου Καμπερίδη

 

Την Παρασκευή 07/02/2014 στο γηπεδο Μοσχατου στις 15.00-16.30 θα πραγματοποιηθει προπονηση της προεθνικης ομαδας των κορασιδων. Η προπονηση θα γινει με τις αθλητριες των ειδικοτητων-πασαδοροι, κεντρικοι, λιμπερο.

Καλούνται οι παρακάτω αθλήτριες:
Πασαδοροι:
Βλαχου Αικατερινη (αιγαλεω),Μασουρα Ευσταθια (πετρουπολη), Γεωργιου Ζωη (Παναθηναικος),
Λιμπερο: Αναστασιαδη Κωνσταντινα (Αιγαλεω), Κλελλη Κατερινα (Σαρωνικος)
Κεντρικοι:Τσιακουλα Στυλιανη(Ηρακλης Κηφ.) Καλλη Αννα-Μαρια (Τελαμων Σαλαμινας), Νανου Ελενη (Ραφηνα), Ερωτα Ελενη (ΣΑΚΑ),
Σκαρλατου Ελισαβετ (Ραφηνα), Μανικα Χαριανθη( Αρτεμις Κορ), Κομποκη Σοφια (Παναθηναικος), Ερικα Μαλβασορι-Δημητριου (Πανελληνιος), Παπαδοπουλου Ασημινα (Μοσχατο), Μπουρέκα Μαρία Απολλώνιος, ΤοντάΪ Αριστέα (Α.Ο. Αγ. Στεφάνου), Πάντου Κατερίνα (Α.Ο. Αγ. Στεφάνου).

Την Τρίτη 11/02/2014 στο γηπεδο Μοσχατου στις 16.00-17.30 θα πραγματοποιηθει προπονηση της προεθνικης ομαδας των κορασιδων.Η προπονηση θα πραγματοποιηθει με αθλητριες των ειδικοτητων-πασαδοροι, ακραιοι-διαγωνιοι, λιμπερο.


Καλουνται οι παρακατω αθλητριες:
Πασαδοροι:
Μασουρα Ευσταθια(πετρουπολη)Γεωργιου Ζωη(Παναθηναικος)Πατελη Κων/να(Μαρκοπουλο)
Λιμπερο: Αλατσακη Κωνσταντινα(Κορινθος), Κωστάλα Ειρήνη Α.Ο. Διονύσου                                                                                     Ακραιοι-Διαγωνιοι: Φακη Ζωη(ΑΕΚ),Θωδη Ελενη(Ποσειδων Λουτρακιου),Μιλεντιγιεβιτς Ελενη(Αιγαλεω),Σολωμου Σοφια(Πανιωνιος),Βασιλαντωνακη Σοφια(Ενωση Βυρωνα),Νικολογιαννη Ασημινα(Ηρακλης Κηφ),Μπαλογιαννη Πολυξενη(ΑΟΝΒυρωνα),Καραμπαγια Ελενα(Αργυρουπολη), Λεκα Σοφια (ΠΑΟ), Δελαγα Ευριδικη (Αιολος Ταυρου), Παπαδοπούλου Ασημίνα (ΑΟΝΕ Αμαζόνες), Κουραμπά Κλειώ (Α.Ο. Αγ. Στεφάνου).
Όλες οι αθλήτριες οφείλουν να παρευρίσκονται στο γήπεδο 15 λεπτά πριν από την έναρξη της προπόνησης.




 
 05/02/2014  ΖΩΝΤΑΝΗ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΑΓΩΝΑ
 

  Σήμερα  Τετάρτη 05/02/2014, θα πραγματοποιηθεί   ζωντανή διαδικτυακή μετάδοση , στον αγώνα Β΄ εθνικής γυναικών Β΄ όμιλος μεταξύ των ομάδων ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ- ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ  (ώρα 21.30) από το sportshero.gr.